5 dôvodov, prečo vás snaha o úspech necháva chudobnými

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Kľúčovým rozdielom v spôsobe ako úspešní ľudia pracujú je, že oni vidia zlyhanie ako integrálnu časť procesu dosahovania úspechu.

A pokiaľ plánujete stráviť celý váš čas pod perinou, zlyhanie je váš osud. Snaha o minimalizovanie alebo vyhýbanie sa zlyhaniu vám nepomôže byť úspešným.

Ale ďalšia vec. Ani snaha o to, byť úspešným, vám nepomôže ku skutočnému úspechu.

Problém s úspechom

Ste tu pravdepodobne preto, že chcete byť úspešnou osobou. Chcete materiálne a emocionálne úžitky, ktoré s tým prichádzajú.
To je skvelé a ja chcem, aby ste sa tam dostali. Ale zatiaľčo na úspechu nie je nič zlé, existuje päť dôležitých príčin, prečo je úspech kvôli sebe samému zlým zameraním:

1. Úspech je pohybujúci sa terč

Buďte úprimní. Čo pre vás znamená úspech?

  • Je to o spustení produktu a o ľuďoch, ktorí si ho kúpia?
  • Je to o rešpekte od vašich rovesníkov a poradcov?
  • Je to o robení toho, čo máte radi tak, aby ste sa mohli postarať o vašu rodinu?

Príliš veľa ľudí nevytvára svoju vlastnú definíciu úspechu. Nasledujú ideu, ktorú zlátali z toho, čo čítali, čo spozorovali alebo ideu, o ktorej si myslia, že by ju mali nasledovať .

Poznáte pocit, keď nie ste úplne presvedčení, že nasledujete ten správny úspech pre vás, ale napriek tomu v tom pokračujete? To nie je to, ako sa dosahuje skutočný úspech. Pretože hoci aj ste navonok úspešní, nebudete sa s tým cítiť prepojení. Dosahovanie nesprávneho druhu úspechu vždy bude nechávať pocit prázdnoty.

2. Úspech je zlý motivátor

Príliš často je to založené na vonkajších faktoroch – úspech môže dodať veci, v ktoré veríte.

Či už je to fyzický tovar alebo pocity, ktoré to prináša alebo myšlienky, že budete oslobodení od strachu a stresu, to všetko sú vonkajšie plány o tom, čo vám životný štýl úspešných prinesie.

Ak svoje rozhodnutie postavíte na základe vonkajšieho motívu, je oveľa jednoduchšie zapochybovať o samých sebe. Motivácia, ktorá vychádza z vnútra, je oveľa pevnejšia a oveľa silnejšia.

3. Váš úspech je tu, práve teraz

Ak na to, aby sa niečo stalo, ťažko pracujete, je ľahké snívať o chvíli, kedy sa stanete úspešnými. My všetci máme tendenciu fantazírovať o veľkom výnose za všetku našu ťažkú prácu.

Tento druh úspechu je vždy za ďalšou zákrutou prchavý. Už len niekoľko týždňov alebo mesiacov. Už len trošku viac práce a vy napokon budete úspešní.

Ale čo teraz? Čo vás zadržiava od pocitu byť úspešným práve teraz, v tento moment? Čakanie na úspech v budúcnosti vás oberá o život v súčasnosti.

4. Úspech nevylučuje trápenie alebo strach

Byť úspešným nemení to, ako pracuje váš mozog.

Úspech často zvyšuje trápenie a strach, pretože si kladiete otázku ako sa môže úspech zopakovať alebo sa obávate, že ho stratíte.

Čo znižuje obavu a strach je zmena zákonitostí myslenia, ktoré vedú k sebapochybovaniu.

5. Úspech je limitovaný sebadôverou

Azda najdôležitejšie je, že akýkoľvek úspech, ktorý môžete zažiť, je limitovaný vašou sebadôverou.

Ak je úspech dosiahnutý opakovanými zmysluplnými opatreniami, čo sa potom stane, ak máte dostatok sebadôvery na to, aby ste urobili opatrenia, ktoré vás desia?

Čo budete robiť, keď niečo pôjde nesprávne? Bez sebadôvery budete inklinovať k ústupu, zmlátite samých seba a posilníte negatívny obraz samých seba. Hrozné.

Vynakladanie svojho úsilia na to, aby ste boli „úspešnou osobou“, je vynakladanie energie na zlom mieste. Otvára to priestor komplikáciám, ktoré som vyššie spomenul (a je ich viac, než som napísal) a ignoruje to, čo si myslíte o tom, čo robíte a ako to robíte práve teraz.

Namiesto toho odporúčam, aby ste sa priamo sústredili na to, aby ste sa stali radšej sebaistou osobou, než úspešnou.

Úspech nie je človek. Je to udalosť.

Zmeňte svoje zmýšľanie z byť úspešným človekom na byť sebaistým a zažijete viac úspešných udalostí a viac neúspešných akcií, obe, z ktorých budete mať bohaté odmeny. Tu navrhujem, ako to urobiť. Práve teraz.

Zapojte sa. Dnes.

Vždy píšem o žití života, na ktorom záleží a to z prostej príčiny. Aby vás to nútilo do hlbšieho zapojenia sa do niečoho, na čom vám osobne záleží. To zosúladí vaše úsilie s tým, na čom vám záleží a zabezpečí, aby ste boli vnútorne motivovaní hrať podľa vašich najlepších schopností.

Ak chcete byť najlepším tenisovým hráčom, akým len môžete byť, skutočne sa to stane len vtedy, ak máte pôžitok z hrania tenisu. Ak začnete s cieľom vyhrať žiarivý pohár, potom sa nastavíte na ťažký boj a na pochybnosti o samom sebe.

Zabudnite na pravidlá. Len hrajte

Vo vašej hlave sa preháňajú očakávania ohľadom toho, čo môžete a čo nemôžete robiť, čo by ste mali a čo nemali robiť, čo musíte a čo nemusíte robiť. Pridajte si ku všetkým tým očakávaniam tie, ktoré máte voči iným ľuďom.

A zo všetkého najviac náš mozog znecitlivie, že máte očakávania o tom, čo iní očakávajú od vás.

Zabudnite na to všetko a len hrajte. Najlepší tenisoví hráči nie sú vrhnutí pred súd, aby premýšľali ako by mali hrať. Používajú prirodzené schopnosti a naučené zručnosti a stratégie, aby hrali na svojej najlepšej úrovni.

Podniknite sebaisté kroky

Sebaisté kroky, to je o robení úmyselných rozhodnutí.

Sebaisté činy znamená využívanie vašich hodnôt, síl a talentov, aby ste podporili svoje rozhodnutia a kroky, ktoré budú nasledovať.

Sebaisté kroky znamená veriť samým sebe, aby ste robili ďalšie rozhodnutia bez ohľadu na to, ako sa vyvinie momentálna situácia.

Počúvajte hlasy

Tie hlasy vo vašej hlave vás môžu zmiasť, ale musíte ich počúvať (kým vám nehovoria, aby ste podpálili kultúrny dom), pretože to je jediný spôsob ako rozpoznať, čo je skutočné a čo je vysnené.

Nechcite, aby tieto hlasy kontrolovali vaše myslenie, lebo inak budete navždy behať dookola. Ale začnite im venovať pozornosť, spoznávať rozdiel medzi hlasom strachu a tým, ktorý je vašim najlepším aktívom, vašou intuíciou.

Je to o uznávaní toho, čo sa deje vo vašej hlave, že ste sa naučili, čo vám dobre slúži a čo vás zdržiava. Poznáte hlas predstaviteľa strachu, poznáte hlas pevných pochybností (a môžete prijať vhodné opatrenia v reakcii na tieto riziká) a spoznávate stály tichý hlas intuície, ktorý vám vždy povie, čo potrebujete vedieť.

Rozhodnite sa, čo je dôležité

Veci pôjdu zle a vy urobíte veľké chyby.

Dobrou správou je , že vždy máte na výber, čo si myslíte o tom, čo sa pokazí. Chyba je len veľkým problémom, ak ste sa rozhodli, že je. Ak sa na to pozriete z inej strany, neexistuje potreba ustúpiť alebo zmlátiť samých seba.

Navyše, jednoducho preto, že ste vnútorne motivovaní životom, na ktorom záleží, myšlienka na zlyhanie má oveľa menšiu silu, než ak ste motivovaní vonkajšie a niekedy sila „zlyhania“ úplne vymizne. Vy sa rozhodnite, čo je dôležité.

Skutočný rozdiel, ktorý dokáže, aby sa úspech stal

Nemyslíte v termínoch úspešní ľudia alebo neúspešní ľudia. My všetci zažívame vo svojich životoch úspech a neúspech – pamätajte, úspech a neúspech nie sú ľudia, sú to udalosti.
Ľudia zažívajú úspech, lebo sú nastavení na úroveň sebaistoty, ktorá im umožňuje robiť zmysluplné kroky.

Sú nastavení na úroveň prirodzenej sebaistoty, ktorá im umožňuje dôverovať v ich správanie, skôr než sa zameriavať na výsledok tohto správania.

Chcem vedieť, čo si myslíte vy. Ako vidíte sebaistotu a úspech? Dajte nám vedieť v komentároch.

Komentáre

Jeden Komentár v "5 dôvodov, prečo vás snaha o úspech necháva chudobnými"

  1. Štefan Pišta Andrašík  

    avatar

    No je to tazke citanie. Az ma rozbolela hlava, ale to asi preto lebo sa to snazim pochopit. Je to naozaj dobry clanok a cele to dava zmysel.
    Chcem sa len podakovat. Posunulo ma to zas o kusok dalej.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.