98 % ignorantov

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

Chcem písať možno aj o tebe milý mladý a úspešný, čo čítaš práve tieto riadky. Drvivá väčšina ľudí nikdy neodvádza svoju prácu na 100%. Viete prečo? Jednoducho im na nej dosť nezáleží. Šetria si energiu pre ďalšie aktivity. A viete, čo je na tejto celej veci najsmutnejšie?  Tie  „ďalšie aktivity“  sú často iba únikové činnosti, ktoré takmer nikdy nie sú sny po ktorých túžia. Ak chceš naozaj prežívať svoje sny na „vlastnej koži“, tak sa potom nešetri pre „budúce udalosti“, ale ži PRÁVE TERAZ A DNES!

Dávaj zo seba 100%
Tým, že sa alibisticky „šetríš“, obávaš sa svojich snov, túžob, či predstáv o živote, alebo sa nechávaš „prešpikovať“ tvrdou realitou dneška, prichádzaš o 100% svojich snov! Vieš prečo iba 2% ľudí dosiahnu v živote to, po čom túžili? Pretože nielen že snívali, túžili a svoje ciele si napísali na papier, ale hlavne svoje srdce a dušu vložili do tvojich snov, a tým si podvedome pripravovali príležitosti, získali inšpiráciu a skvelé nápady, ktoré im pomohli uspieť. Keď aj ty patríš k tým 98% ignorantov, je načase to zmeniť, nemyslíš?

Začni vidieť príležitosti, ktorých máš okolo seba neúrekom. Skús sa zodpovednejšie postaviť k sebe samému a je načase zrevidovať tvoje ciele. Dovolíš pár otázok?

Sú tvoje ciele naozaj TVOJE?

Dávaš zo seba všetko?

Naozaj všetko?

Vieš, že rozdiel medzi 98 a 100 je rozdiel medzi úspechom a neúspechom?

Ak nemáš dať do toho naozaj všetko, ako sa tvoja myseľ a tvoje podvedomie budú snažiť orientovať a nájsť spôsob, či možnosti dokončiť tvoje ciele?

Celý náš svet je presiaknutý polovičatosťou, lžou a priemernosťou. Na čo vyčnievať z radu? To sa už dnes nenosí!

Priateľu, tak potom nevzlykaj a nezáviď, že iní sú úspešnejší, krajší, bohatší, veselší, spokojnejší…

Ty si sa predsa tiež slobodne rozhodol pre priemernosť a povrchnosť. A to ti právom patrí. Čo chceš – to dostaneš…

Nemyslíš, že je čas zmeniť tento postoj?

Prijmi 100% zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy.

Odvážni majú veľké sny

Veľkosť  našich cieľov je často irelevantná. Sme to my, ktorí sa rozhodujeme o tom, aký veľký, či obtiažny cieľ dokončíme.  Ťažkosti sa objavia jedine vtedy, keď stratíme z očí svoj vysnený cieľ.

Kľúčový je postoj – urobiť aj tú najmenšiu vec na 100%. Ak budete svoje malé, každodenné činnosti vedúce k vášmu cieľu vykonávať na 100%, verte mi, že budete patriť k tým úspešným 2%. Je to len otázka času.

Tak čo? Do ktorej skupiny chceš patriť?

Napíš, čo si o tom myslíš v komentároch.

Komentáre

3 komentáre v "98 % ignorantov"

 1. Michal Hudák  

  avatar

  Pekné ale chce to riadnu dávku sebadisciplíny, odvahy ale často krát aj dávku zdravého fanatizmu. Samozrejme aj vysokú odolnosť voči stresu, kedže človek pri ceste za úspechom veľa krát „spadne“ a je ťažké znova vstať a ísť ďalej s väčším odhodlaním.

 2. Juraj Majer  

  avatar

  Súhlasím s Michalom. Ale tak ma napadlo… či by som za to „Pekné“ dával ešte nejaké „ale“… to asi nepomáha – mať vhodné výhovorky a alibi…že?!
  Tak žiadne ale a proste makajme =D … (sám mám čo robiť)…

 3. minoslav  

  avatar

  Dakde som cital: „Chcete zit svoje sny ? Tak sa zobudte!“

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.