Ako mať veci pod kontrolou…

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

Dostali sme zaujímavú reakciu od jedného z našich čitateľov. Položil nám jednoduchú otázku: „Viete ako mať veci v každej situácii pod kontrolou?“. Benjamin Franklin poznal cenu prípravy. „Tým, že zlyhávate pri príprave – chystáte sa na neúspech,“ povedal raz tento vplyvný autor, vynálezca a vedec. Plánovanie a príprava vám zvyšujú 10 násobne vaše šance na dosiahnutie vašich cieľov. Príprava znižuje plytvanie časom a energiou – zároveň pomáha maximalizovať výsledky. Nezabúdajte – konkurencia nikdy nespí!

Chcete poznať  štyri jednoduché spôsoby, ako sa dobre pripraviť ?

1. Študujte.

Zatiaľ čo iní zabíjajú svoj čas, alebo sa zabávajú – vy študujte a zlepšujte sa vo „svojom remesle“. Dnešok je dobou informácií. Viac znalostí, dát, informácií, referencií a poznaním pozadia vecí sa inteligentne dostanete vždy „navrch“ v akejkoľvek situácii.

2. Rozvíjajte.

Rozvíjanie zručností je potrebné pre dosiahnutie excelentnosti – výnimočnosti vo vašej hre. Áno, chcite výnimočnosť – nie priemernosť. Brian Tracy vysvetľuje, že každú zručnosť, ktorú potrebujete k úspechu je možné získať učením, rozvíjaním sa a skúsenosťou. Neexistuje nič, čo sa nemôže naučiť  majster pre dosiahnutie úspechu. Nielen v podnikaní, ale aj v živote.

3. Cvičte.

Športové tímy trénujú aby vyhrali zápas. Hudobníci cvičia pre koncerty. Zaneprázdnení profesionáli, podnikatelia by mali praktizovať tie zručnosti, ktoré potrebujú pre dosiahnutie úspechu. Čiže rozprávajte, prezentujte na verejnosti, píšte články, knihy, odborné stanoviská, postupy, komunikujte. Začleňte sa s chuťou do pôsobivého a úžasného „mora“ medziľudskej komunikácie. Konieckoncov, cvičenie robí majstra, však?

4. Prehrajte si hru najskôr vo vašej hlave.

Pred prezentáciou, dôležitým telefónnym hovorom alebo keď máte významnú schôdzku – prehrajte si udalosť v hlave presne tak, ako chcete, aby sa to malo udiať. Je úžasné, a všimnite si to prosím, ako sa zmení držanie vášho tela. Ako budete „sršať“ energiou s radostným očakávaním. Váš výkon sa jednoznačne zvýši a vaše očakávania sa naplnia. Skúste to a budete prekvapený výsledkom.

Komentáre

4 komentáre v "Ako mať veci pod kontrolou…"

 1. Tomáš Kostovčík  

  avatar

  Skvelý článok Kamil. Presne takto sa snažím žiť aj ja. Potešil ma tento článok, keďže niekedy mám skôr na to negatívny postoj od iných.
  Keď si kupujem knihy o mojom odbore o veciach čo ma zaujímajú, kde sa môžem zlepšovať, učiť, spoznávať nové myšlienky, názory, uvedomovať si prečo je toto tak a nie tak,.. vtedy sa väčšina ľudí sa pýta prečo? Máš vysokú za sebou, už sa učiť netreba, aj tak ti v práci za to nič naviac nedajú, robím len to čo mi povedia, čo musím, iné ma netrápi. Potom sedia každý piatok pri pive a vravia, „život je nespravodlivý“ 🙂
  Ivo Toman vraví, že 95% ľudí to v živote nikam nedotiahne. Možno ani ja, ale na úspech nečakám, vytváram si ho!

  Ďakujem za povzbudenie Kamil.

 2. Kamil  

  avatar

  Ďakujem za spätnú väzbu Tomáš. Držím palce nielen tebe ale aj ostatným a ako hovorí Zig ZIglar „…stretneme sa na vrchole…“. 🙂

 3. Matino  

  avatar

  Tiež hodnotím tento článok, ako veľmi dobrý. Stručný a jasný, pričom povzbudí. Je umenie takto písať a uznávam Kamil vieš to. Rád navštevujem túto stránku, lebo učí ľudí netúžiť po inom živote, ale vidieť všetko okolo ako výzvu na ďalší rast. Som za to vďačný a prajem Všetkým úspech.

 4. tystnaden  

  avatar

  veľmi veľmi a ešte raz veľmi dobrý článok , opäť ste mi potvrdili to čo som už dávnejšie čítal a vyskúšal , plánovanie nasledujúcich hodin , dňa , mesiaca , roka , života je veľmi dôležité žiaľ strašne málo ľudí sa riadi vlastným mozgom a počúva väčšinu , a preto majú to čo väčšina.

  Tiež poznám nahrávky od Tomana , a keď som sa pýtal priateľov či chcú byť medzi ľuďmi ktorý sú úspešný , alebo neúspešný , všetci povedia že medzi úspešnými.
  Ale potom keď im dám druhú otázku „čo robia inak ako 95% ľudí tak namňa pozerajú ako na šialenca “ 😀 skúste si tieto 2 otázky, stojí to zato.

  Inač tento článok si asi vytlačim a dam na stôl.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.