Ako sa mám stať úspešným v ____________ ?

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

byt_uspesnyNa seminároch v sekcii otázok a odpovedí musím na túto otázku odpovedať stokrát.

Samozrejme je tu kľúč odpovedí ako sú „žite s vášňou„, „najprv slúžte druhým“, „majte plán“ atď. Ale myslím si, že odpoveď nájdeme predovšetkým v týchto dvoch veciach:

1. Buďte nevyvrátiteľne dobrí
Keď sa ma ľudia pýtajú ako sa stať profesionálnym hudobníkom alebo čímkoľvek, to, čo im stále hovorím a nikto si to nikdy nevezme k srdcu, lebo to nie je odpoveď, ktorú chceli počuť – čo chcú počuť je – takto získaš manažéra, takto napíšeš skvelú pieseň, takto urobíš toto – ale ja vždy poviem, “ ´Buď tak dobrý, aby ťa ostatní nemohli ignorovať.“ Potom k vám prídu ľudia a nápady, nemusíte ich hľadať.

V mojich podnikateľských workshopoch to nazývam „dovnútra smerujúci marketing“ (vytvárajte, buďte a robte skvelé veci, ktoré si ostatní všimnú a budú o nich hovoriť) a naopak „von smerujúci marketing“ (reklama, odosielanie životopisu, budovanie „Som skvelý“, webová stránka)

Druhá časť odpovede je jednoduchá, vážna a nepochybne pravdivá. Takže len v prípade, že niekto vezme prvú odpoveď s: „Áno, ale ako ako sa mám stať takým dobrým, aby ľudia neignorovali, čo robím?“, potom odpoviem:

2. Venujte najmenej 10 000 hodín čomukoľvek, v čom chcete byť majstrom

Toto som sa naučil do Malcoma Gladwella a z jeho knihy „Outliers“. Internet je skvelý, keďže takmer každý môže zadať do Google slovíčko hľadať a nájsť článok, webovú stránku, e-kurz alebo video ako niečo urobiť.
Fotografie, naučiť sa jazyk, rýchlejšie behať, rýchlejšie plávať, hovoriť čínsky, starať sa o financie. Väčšina týchto vecí sa dá urobiť s malou námahou a v krátkom čase.

Ale ak to chcete „urobiť“, nech to znamená čokoľvek, myslím, že potrebujete začať tým, aby ste boli nepochybne dobrý. A ak nie ste prirodzene nepochybne dobrý, potom tomu začnite venovať 10 000 hodín. Takto sa dostanete tam, kde chcete byť.

VEĽMI DOLEŽITÉ: Nech vás táto odpoveď neodradí. Naopak, nech sa to stane dnes vašim lístkom k úspechu. Byť v niečom úspešný nie je ohraničené peniazmi, tým, na akej gitare hráte alebo z akej rodiny pochádzate. Hocikto môže byť úspešný, len za to musí zaplatiť cenu.
Už ste dnes zaplatili svoju cenu za úspech?

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.