- Mladý a úspešný – sebadôvera, vzťahy, financie, kariéra, vodcovstvo, zdravie a fitness - http://www.mlady-uspesny.sk -

Naučte sa opäť bicyklovať – pohodlne!

Tento článok nieje od našich bežných autorov, a dúfame,  že tento promo článok pre vás prinesie užitočné informácie, ktoré vás zaujmú.

Považujete bicykel za neoddeliteľnú súčasť Vášho voľného času? Alebo na bicykli chodíte do práce alebo nakupovať?

Dovolím si tvrdiť, že nepoznáte radosť z bicyklovania, kým ste sa neodviezli na holandskom bicykli. Zatiaľčo u nás drvivú väčšinu bicyklov tvoria bicykle športové, ostatných bicyklov, medzi ktoré patria i mestské bicykle, je iba minimum, na rozdiel od iných európskych krajín.

V minulosti, na našom území bol nedostatok kvalitných bicyklov. Na niektoré modely sa čakalo v poradovníku a horské bicykle sa vôbec nedali zohnať. Po zmene režimu sa na Slovensko začali dovážať rôzne pochybné značky horských bicyklov, ktoré boli síce drahé ale ich životnosť bola obmedzená vzhľadom na použité materiály. Zrazu všetci museli vlastniť horské bicykle, pretože prišli do módy. V súčasnosti je kvalita lepšia, ale horské bicykle sa stále viac špecializujú na prostredie do ktorého sú určené – do horského terénu. Po tomto boome horských bicyklov si mnoho ľudí začína uvedomovať, že takýto typ bicykla je mimo horského terénu veľmi nepohodlný a často nepoužiteľný (iste mi dáte za pravdu, ak ste už viezli nákupné tašky na tzv. „baranoch“).

Pozrime sa teraz na bicykle v Holandsku a priľahlých krajinách. Niektorí producenti majú viac ako storočnú tradíciu vo výrobe bicyklov. Keďže Holanďania bicykle využívajú každodenne tieto sa tu vyrábajú a zdokonaľujú s ohľadom na komfort, funkčnosť a bezpečnosť počas jazdy s použitím najmodernejších ale aj tradičných materiálov. Holanďania na svoje bicykle nedajú dopustiť, jazdia v každom počasí, vybudovali dokonalú sieť cyklochodníkov a bicykle tu majú prednosť pred autami.

Výhody mestských bicyklov

Prvé čo oceníte pri nastupovaní na bicykel je rám, ktorý majitelia športových bicyklov nazývajú „dámsky“. Tento rám je však premyslený tak, aby sa pri nastupovaní na bicykel čo najmenej dvíhala noha.

Ďalším plusom je komfortná, elegantná a bezpečná jazda. Na bicykli sedíte vzpriamene, nehrbíte sa a nenaťahujete sa za riadidlami. Je to veľmi príjemný, nový a špecifický pocit, odrazu sedíte vzpriamene, chrbtica sa vám narovná a máte väčší rozhľad nielen na dopravnú situáciu okolo ale aj na krajinu. Tí ktorí dlhšie jazdili na horskom bicykli určite poznajú nepríjemnú bolesť krku, zápästí a sedacej časti, taktiež odhalené kríže, toto všetko spôsobuje zlý posed.

Na holandskom bicykli sa môžte odviezť aj v obleku, sukni alebo kabáte a vyzerať pri tom elegantne. Nikdy sa Vám nestane že kabát alebo sukňa sa zachytí do zadného kolesa, pretože na zadnom kolese sú chrániče, ktoré tomuto zabránia. Taktiež celá reťaz je v kryte. Jazdili ste už niekedy na horskom bicykli v obleku s kufríkom v ruke? Komická predstava však mám pravdu? A ak Vám po jazde z pravej nohavice niečo ostane bude to špinavé od kolomaže.

Nezanedbateľným plusom je maximálna bezúdržbovosť bicykla, výrobcovia sa snažia o čo najjednoduchšiu konštrukciu aby sa majiteľ nemusel o bicykel priveľmi starať. Prevody sú schované v náboji kolesa, čím sa minimalizuje možnosť poškodenia. Nemôže sa tiež stať že Vám padne reťaz, reťaz je celá schovaná v kryte takže sa nikdy neušpiníte od oleja na nohaviciach alebo nohe.

Pri prevodovke sú väčšie rozdiely medzi jednotlivými prevodmi. Ovládate tiež iba jednu páčku, takže vždy viete ktorý prevod máte zaradený. Navyše je možné radiť prevody na mieste, počas státia, čo je výhodné keď stojíte na križovatke a potrebujete preradiť pred rozjazdom.

S celkovým komfortom a eleganciou súvisia rôzne nosiče, koše a tašky pre ľahkú prepravu nákupov, notebooku, kabely…

Navštívte novú predajňu holandskej značky Pointer. Je pravda, že bezpečnosť pri jazde na bicykli je na prvom mieste? Naše bicykle sú nekompromisne vybavené všetkým, čo vyžaduje vyhláška, takže už nemusíte dokupovať dôležité súčasti ako osvetlenie, odrazky, zvonček. Kvalita je pre Vás dôležitá, však áno? Holandské bicykle sú vyrábané priamo v Holandsku s dlhoročnou tradíciou a s dôrazom na odolnosť a dlhovekosť.

Príďte sa k nám znova naučiť bicyklovať.

HOLLANDIKA

ul Republiky 28

Žilina

www.holandske-bicykle.sk

Doe gewoon rij Pointer!