Bohatstvo – 1.časť

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

pen-with-diamondsMotto: „Nie je to ani špičkové vzdelanie, ani genialita, čo urobilo bohatých bohatými. Je to usilovnosť, odvaha, poctivé sebavzdelávanie a vedomie vlastnej jedinečnosti.“

Keď sa úprimne seba samého opýtate – „chcem byť bohatý ?“, väčšina z nás odpovie „ÁNO, prečo nie. A najlepšie hneď, veď už včera bolo neskoro…“ No a keď pôjdeme ešte hlbšie – až sa takmer dotkneme „dna našej čiernej hriešnej duše“ (zoberte to prosím s humorom) a „nalejeme si čistého vína“ – cesta k tomuto bohatstvu nám pripadá ako dobre strážené tajomstvo vyvolených. Hľadáme vonku to, čo by sme si mali v sebe samom nájsť.

Cesta k bohatsvu a kľúče od trinástej komnaty ležia v našom vnútri. Bohatstvo nie sú iba peniaze – ale jednoduchá odpoveď na otázku „Čo chcem najskôr: MAŤ, alebo BYŤ?“ V dejinách bohatých nájdeme len veľmi málo prípadov, kedy sa o bohatstvo nemuseli „popasovať“. Pravé bohatstvo začína úprimnou vďačnosťou za to, že sme a čo máme, že práve dnes je tá šanca dokázať a uvedomiť si svoju hodnotu a jedinečnosť. Asi tušíme všetci, že tu ide o postoj, mentalitu, myšlienky byť bohatý, byť úspešný, byť šťastný. Keď ste bohatý na vďačnosť, keď úprimne ďakujete za každý deň a šancu žiť, keď sa snažíte najsôr chápať až potom byť pochopený, keď pomôžete tomu druhému a neočakávate žiadnu odmenu, keď….. Nie je toho na nás príliš veľa? Zakončime to chlapsky a jednoducho – aby sme zbohatli materiálne, musíme najskôr zbohatnúť v našej mysli.

Možno Vás napadne otázka „Je správne vštepovať ľuďom do ich mysle že musia veriť v úspech, šťastie a bohatstvo?“ Veď väčšina z vás má dosť negatívne skúsenosti o ktorých by ste mohli hodiny rozprávať. A treba povedať, že veľa z nás ešte nie je „zrelá“ na to, aby sme začali meniť myslenie a potom aj náš postoj. Nie neurazte sa prosím – toto nie je o mentálnej vyspelosti, alebo o skúsenostiach, ktoré Vám nik nevezme. Toto je o Vašej vôli byť silný. Viem, že nie je jednoduché žiadať akékoľvek aktivity a odhodlanie od niekoho, kto trpí nerozhodnosťou a pasivitou. Takisto viem, že naše okolie, ľudská závisť, či neochota nás počúvať, podporovať a rozumieť nám  – je toho mnohokrát príčinou. Každý, kto chce však zbohatnúť musí najskôr presvedčiť sám seba. Jednoducho si to predajte! A potom to kúpte!

Ako povedal Ray Kroc : „Myslite ako veľkí a stanete sa veľkí. A vždy som veril, že každý človek si vytvára svoje vlastné šťastie a je zodpovedný za svoje vlastné problémy.“

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.