Buďte proaktívni

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Je ľahké čítať na tejto webovej stránke o osobnom rozvoji a povedať si: „Áno“. To znie dobre. Naozaj by som mal našetriť viac peňazí. Naozaj by som si mal zapísať svoje ciele. Naozaj by som si mal vziať pre svoj život trénera.

Je ľahké povedať si tieto veci, ale málokto to dotiahne do konca. Reči sa hovoria, chlieb sa je. Ľudia radšej sedia so založenými rukami, obávajúc sa činu. Otáľajú, lebo sa to zdá ľahšie. (A niekedy aktívne skúšajú skrížiť cesty tým, ktorí sú dosť smelí na to, aby zmenili svoje životy).

Väčšina z nás má dva životy. Život, ktorý žijeme a život v nás, ktorý nežijeme. Medzi tými dvoma stojí Odpor.

Priniesli ste niekedy domov nejaký cvičebný nástroj a nechali ste ho v izbe, aby naň sadal prach? Rozhodli ste sa pre diétu, nejaký koníček, chceli ste si nájsť čas na každodennú modlitbu? Rozhodli ste sa niekedy pomôcť iným alebo spustiť spoločnosť, ale potom ste s tým už nikdy nič neurobili?

Chceli ste byť niekedy matkou, lekárom, advokátom slabých a bezvládnych; viesť kanceláriu alebo bežať maratón?

Máte skúsenosť s víziou, keď ste si neskoro v noci predstavili osobu, akou by ste sa mohli stať, prácu, ktorú by ste mohli vykonať, zrealizovať to, aby ste boli tým, kým mienite byť? Ste spisovateľom, ktorý nepíše, hudobníkom, ktorý nehrá? Maliarom, ktorý nemaľuje? Podnikateľom, ktorý sa nikdy o nič nepokúsil?

Potom viete, čo je to odpor.

Odpor vychádza z vojny vo vašom vnútri: z nedostatku sebavedomia a zo strachu zo zlyhania.

Čin porazí nečinnosť

Najlepším spôsobom ako poraziť Odpor je skutočne niečo urobiť, hoci aj len 10 minút denne. Povedzte si, že desať minút denne budete posúvať bližšie ku svojim cieľom. Ak v tom neuspejete, urobte to znova. Neprestávajte, kým nedosiahnete úspech.

Nezáleží na tom, či sú vaše činy malé. Nezáleží ani na tom, či sú vaše činy správne. Nevadí, ak urobíte chyby. Vlastne nezáleží ani na tom, či cestou zlyháte. Nezáleží na tom, či existujú lepšie veci, ktoré by ste mohli robiť. Všetko na čom záleží je len to, že robíte niečo preto, aby ste sa začali posúvať smerom k svojim cieľom.

Môžete si dovoliť splatiť iba 10 eur mesačne svoje dlhy? Urobte to.

Môžete mesačne ušetriť v banke iba 10 % z vášho príjmu? Urobte to.

Môžete denne cvičiť iba 15 minút? Urobte to.

Urobte, čo môžete a urobte to už dnes. Prestaňte s odôvodňovaním. Prestaňte hovoriť, „urobím to na budúci týždeň.“ Najlepší čas pre začatie akéhokoľvek pozitívneho smerovania je teraz. Toto nie je len pekný článok; toto je pravda. Začnite šetriť teraz. Teraz začnite cvičiť. Teraz začnite písať svoju knihu. Začnite práve teraz tráviť čas s vašou rodinou.

Váš život môže byť úžasný, ale jediný, kto to môže uskutočniť, ste vy.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.