Buďte zaujímaví

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

42-16626868Drzý rebel, dobrodružný nomád, skvelý športovec a inteligentný gentleman. Všetkých nás akosi priťahujú ľudia, ktorí sú zaujímaví, či už svetoví alebo len jednoducho iní než priemerný Slovák. Je na nich niečo, čo jednoducho priťahuje našu pozornosť. A zatiaľčo niektoré z ich vlastností sú darom od Boha, väčšina z nich je rozvinutá nimi samými.

Takže, myslíte si, že ste nudní a nezaujímaví? Nuž, dobrou správou je, že nemusíte byť.

1. Nájdite si svoj príbeh. Rovnako ako u každého, aj váš život je príbeh a vy ste jeho rozprávač. Niektoré príbehy sú smutné, nudné a neinšpiratívne a niektoré šťastné a zaujímavé. To, ako bude vyzerať váš príbeh, je na vás. Ak chcete, aby bol pohodlný, jediné, čo musíte robiť, je nasledovať to, čo život dáva alebo naďalej sa držať toho, čo robíte. Príbeh je náhodou a je založený na rozhodnutiach, ktoré ste urobili v minulosti. Ale je tu istá výmena. V akomkoľvek čase môžete zmeniť smer vášho príbehu. Jediné, čo musíte urobiť, je prepísať niektoré zo scén, ktoré vám boli dané. Je to tak jednoduché. Ak to z nejakého dôvodu nie je také ľahké pre vás, tu je trochu povzbudenia.

2. Začnite s nejakou záujmovou činnosťou mimo domu. Ak ste jedným z tých, čo sú stále v izbe, sedíte pred svojim počítačom alebo pred televízorom, musíte vyjsť z domu. Ja som si to prežil a verte mi, nie je to ani pokojné ani zaujímavé. Je toľko úžasných vecí, ktoré môžete robiť vonku a ktoré nemôžete robiť v obmedzenom priestore štyroch stien ako vo väzení. Existuje rafting, cykloturistika, futbal, tenis, bojové umenia, squash, tancovanie, skalolezectvo, plávanie, paragliding, parkúrovanie, potápanie, golf a zoznam mnohých ďalších. Všetci potrebujú hobby vonku. A to znamená aj vy, pretože život je viac, než len jeho prežívanie v izbe, však?

3. Buďte vtipní. Všetci z času na čas máme radi hlasný smiech. To je asi dôvod, prečo človek, ktorý je zábavný, takmer vždy garantuje, že je i zaujímavý a zasluhuje si našu pozornosť. Hoci to môže vyznieť jednoducho, byť vtipný je umenie a zvládnutie tohto umenia vyžaduje tvrdú prácu. Pre začiatočníkov často pomáha pozeranie zábavných filmov a čítanie zábavných kníh.

4. Naučte sa nehovoriť celý príbeh. Ak ste niekedy pozerali televízny seriál, zistili ste, že ku koncu epizóda väčšinou vrcholí tak, aby udržala našu pozornosť. Je to pre nás frustrujúce, ale pôsobí to ako kúzlo. Rovnako je to s ľuďmi. Na to, aby ste boli zaujímaví, musíte udržať časť seba tajomnou. Nechcite, aby vo vás ľudia čítali ako v otvorenej knihe. A dokážete to tak, že nebudete zverejňovať každý detail vášho života. Inými slovami, už ste sa stretli s osobou, ktorá odpovedá na vašu otázku do posledného detailu? Aký je váš deň? – na to môže existovať aj 30 minútová odpoveď. Vy to nerobte.

5. Buďte umelcom krátkych konverzácií. Naučte sa ako viesť krátke zaujímavé konverzácie. Nielen konverzácie typu „ako sa máš“, „dnes je chladno“, ale konverzácie, ktoré dajú iným niečo, o čom budú celý deň uvažovať.

6. Čítajte knihy. Vedomosti sú silou. A to je pravda. Je mnoho vecí, ktoré sa môžeme naučiť z kníh a časopisov a ktoré urobia z osoby osobu zaujímavejšiu a niekoho, koho hľadáme kvôli vedomostiam. História, všeobecné vedomosti, geografické vedomosti, podnikanie, psychológia, politika a šport, to všetko sú skvelé témy pre konverzáciu počas večere. Zatiaľčo neradia nie je „cool“, určite je inteligentná. A aký je rozdiel? Výber odevu.

7. Skúmajte svet. Najväčší bazén na svete, posledných existujúcich 7 divov antického sveta, 7 divov sveta, 100 najlepších miest na potápanie alebo 9 najlepších vlakových ciest na svete. Mohol by som napísať celý zoznam destinácií, ktoré sú hodné navštívenia, ale vy si vyberte. Cestovanie je skvelou zábavou, pretože existuje toľko vecí, ktoré možno vidieť a toľko kultúr, od ktorých sa môžeme učiť a získať skúsenosti. Život je dobrodružstvo, však?

8. Majte jasné ciele.Všetci máme niečo pre ľudí, ktorí sú sústredení a vedia, čo od života chcú. Je nudné a frustrujúce sledovať nerozhodných. Ak nemáte cieľ, je načase, aby ste si nejaký určili. A v skutočnosti nezáleží na tom, či je váš cieľ malý, pretože ako náhle máte daný smer, prináša vám do života zmysel. Prezrite si na tejto webovej stránke naše články o zadávaní cieľov.

9. Buďte smelí. Pre čokoľvek sa v živote rozhodnete, musíte byť smelí. Ak nie ste, nebude to len ísť do vašej práce ako na šou, ale aj ľudia to vycítia. A budú reagovať nižším hodnotením toho, čo im ponúknete.

10. Majte svoj vlastný názor. Tým, že prezentujete svoje názory, ukazujete, že máte zdravý rozum a nezáleží na tom, či sa mýlite. Je to ako obraz čiernej ovce v stáde bielych ovcí. Áno, chcete byť čiernou ovcou, ktorá vyčnieva z radu bielych. Uistite sa, že to má zmysel a nesmeruje to ku zlyhaniu.

11. Disciplína. Bežná slovenská pracujúca populácia je húf lenivých ľudí. A majú na to dobrý dôvod. Majú priveľa stresu, rozptýlenia a nedostatok motivácie k tomu, aby prácu vykonávali excelentne. Je to tak aspoň pre väčšinu ľudí. Byť disciplinovaní vás ľahko môže urobiť iným, než je priemer.

12. Buďte dobrým poslucháčom. Na to, aby ste boli zaujímaví, musíte sa v prvom rade sami o niečo alebo niekoho zaujímať. A najlepším spôsobom ako to dosiahnuť, je stať sa dobrým poslucháčom. Pýtajte sa a pokúste sa vyvarovať sa prerušovaniu iných ľudí, keď hovoria. Je to skutočne neslušné.

13. Buďte štýloví. Záleží na prvom dojme. Je to škoda, pretože väčšina z nás by rada bola oceňovaná preto, kto je a nie preto, čo má oblečené. Bohužiaľ, to, čo nosíme je často jedným z prvých medzníkov v tom, či sa niekto vôbec bude chcieť s vami zoznámiť. Hoci by som nikdy neodporúčal, aby ste niekoho súdili podľa prvého dojmu, pretože to voči druhej osobe nie je fér, nemôžeme vylúčiť toto posúdenie mnohými inými, ktorí s mojim postojom nesúhlasia. Napriek všetkému, je ľudsky prirodzené posudzovať niekoho, pretože nás to chráni pred nespoľahlivosťou a ujmou. Takže čo štýlové je štýlové? Pokiaľ nemáte niečo zablatené a nevhodné, ste skvelí.

14. Buďte charizmatickí. Charizma je kvalita osobnej príťažlivosti alebo pútavosti, ktorá vám umožní, aby ste ovplyvňovali iných. Je to kvalita, ktorá robí skvelého vodcu a priťahuje tak nadšencov ako aj nepriateľov.

15. Darca. Všetci nenávidíme sebeckých ľudí, ktorí ako dôležité vidia len svoje potreby. Dávanie vás neurobí šťastným len ako vás osobne, ale iných donúti ceniť si vás pre vašu štedrosť a láskavosť. A napokon, čo dáš sa vráti.

16. Buďte atraktívní. Niektorí ľudia sú požehnaní svojim vzhľadom a niektorí nie. A hoci nemôžeme zmeniť, čo nám bolo dané, ak príde na to, aby ste boli najlepší, záleží na tom. A to zahŕňa udržiavanie vašej telesnej váhy, stravovanie sa zdravými jedlami, cvičenie a skrášľovanie sa.

17. Buďte iní. Pamätáte sa ako som vyššie spomenul čiernu ovcu, ktorá vyčnieva z radu? Aj tu sa to hodí. Je mnoho vecí, ktoré môžete robiť, aby ste sa od iných líšili. Ale čo je ešte dôležitejšie, nebojte sa byť sami sebou, pretože vy ste iní. Rola, ktorá iným nevyhovuje kvôli tomu, aby ste ju hrali bezpečne, je viac než dosť na to, aby ste sa oddialili od davu. Vedieť, čo chcete a nie to, k čomu vás donútili.

18. Buďte nepredvídateľní. Predvídateľnosť je nudná. Ak máte cestovný poriadok, je to predvídateľné. Aj opakovanie toho istého žartu znova a znova je predvídateľné. Rovnako ako chodenie na obed do tej istej reštaurácie. Kedy naposledy ste skúsili niečo nové a iné? Tam presne smerujem.

19. Buďte vášniví. Vášeň nás motivuje. Poháňa nás k tomu, aby sme boli excelentní a robí náš život zaujímavejším.

20.Buďte optimisti. Život by sa mal brať ako experiment, ako dobrodružstvo. Takže, ak chcete, aby bol váš život zaujímavý, to je ono.

21. Buďte skromní. Pýcha ľudí len odháňa. Napokon, ak venujete pozornosť len tým, ktorí sú lepší ako vy, skončíte tak, že zabudnete na tých, ktorí venujú pozornosť vám. Buďte priateľskí, často a na všetkých sa usmievajte a zaobchádzajte s ľuďmi rovnako, všade kde je to možné.

Na záver

Keďže všetci žijeme len raz, život by mal byť zaujímavý po väčšinu jeho trvania. Skôr, než hľadať spôsob ako by si nás iní všimli, myslím si, že byť „zaujímavý“ by malo byť skôr brané ako cesta k osobnému úspechu, po ktorej kráčate.

Ak je niečo, čo by ste k tomuto pridali, prosím, cíťte sa slobodne pri delení sa s nami o vaše myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

2 komentáre v "Buďte zaujímaví"

 1. radooo  

  avatar

  ešte by som možno dodal
  22. Majte sa radi. Nemyslím tým aby ste boli zahľadený do seba. Majte radi seba takého aký ste a vyjadrujte sa aj v spoločnosti o sebe len pozitívne. Okolie Vás bude vnímať tak ako vidíte seba. Ľudia sa radšej obklopujú vyrovnanými ľudmi, málokto má rád spoločnosť človeka ktorý o sebe len narieka.

 2. Daniel  

  avatar

  Ďakujeme za tvoj názor.
  Daniel

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.