Päť jednoduchých spôsobov ako si nájsť viac času na úspech

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

„Rád by som, ale jednoducho nemám čas.“ Hovoríte to tiež?

Sú veci na vašom zozname „Urobiť“, ktoré vždy nechávate tak, pretože nikdy nemáte dosť hodín počas dňa, aby ste ich urobili? (predpokladajúc, že ste vôbec niekedy mali zoznam „urobiť“).

Alebo by ste možno chceli napísať knihu? Alebo by ste chceli študovať nejaký predmet? Možno ste sa vždy chceli naučiť hrať na hudobnom nástroji alebo hrať tenis alebo ste chceli tráviť ráno prechádzkou alebo ste chceli začať budovať váš duchovný život…

Ale nájsť si čas je nemožné, však?

Hlavne nie vtedy, keď máte kopec e-mailov, na ktoré treba odpovedať, textových správ, ktoré treba poslať a samozrejme kopec času zaberie, kým si zmyslíte na niečo zábavné a cool, aby ste zaktualizovali váš status na Facebooku, aby ste svojim priateľom ukázali, že máte skvelý život, však?

ALE máte skutočne skvelý život, keď veci, na ktorých najviac záleží sú každé ráno „zabúdané“ na úkor dlhšieho spánku? Sú vaše sny nechávané na krajnici, zbierajú prach z kútov vášho života, pretože máte na práci dôležitejšie veci?

Niekde v hĺbke nás vieme, že „nemať dostatok času“ je skutočne len výhovorka. Pretože vždy existuje dostatok času. Čas je elastický. Letí tak rýchlo, keď sa zabávame. Vláči sa tak pomaly, keď pozeráme na hodinky. Čas môže byť čokoľvek, čím ho chceme mať. Kľúčom je, aby ste dokázali to, aby pracoval pre vás namiesto jeho premárnenia na veci, ktoré vás jednoducho netešia.

Nehovoríme „míňanie času“ bez príčiny. Je to doslova mena našich životov a naša voľba, na čo čas strávime, nám napokon „kúpi“ životy, aké máme. Ak práve nemáte život, aký by ste chceli mať, je to jednoducho preto, že netrávite váš čas na kupovanie správneho druhu správania, ktoré vás PRIVEDIE k tomu, aby ste mali život, ktorý mať chcete.

Takže čo môžete práve teraz urobiť, aby ste mali viac času sami pre seba?

1. Prežite váš deň aktívnym zapisovaním toho, čím ste ho strávili. Skutočne si všímajte samých seba. Zapíšte si, o koľkej ste vstali, koľko času vám zabrala príprava raňajok, sprcha, obliekanie sa, holenie alebo váš účes, ako dlho ste si čítali vaše e-maily, ako dlho ste surfovali bezcieľne po internete sledujúc linky k veciam, ktoré sa zdali matne zaujímavé. Koľko času ste strávili sedením na pohovke a pozeraním televízie alebo jedením alebo telefonovaním alebo sedením vo vlaku, v autobuse alebo vo vašom aute? Strávili ste hodinu len tým, že ste stáli v rade na zaplatenie v supermarkete? Alebo na telefóne? Varili ste pre deti? Hrali ste počítačové hry? Sedeli ste v krčme alebo v kaviarni? Prechádzali ste sa so psom? Žehlili ste? Pozorujte a zapíšte si každú jednu z vecí, akou ste trávili svoj deň. Ak je toto deň približne rovnaký ako každý jeden, potom je to skvelé. Máte približný obraz vašich návykov ako trávite čas. Ale urobte si toto cvičenie niekoľko dní, ak sú vaše priemerné dni rôznorodé a získate oveľa jasnejší obraz.

2.Hľadajte „mŕtve zóny“. Teraz, keď máte záznam celého času, ktorý „míňate“, prejdite si váš zoznam a zistite, kde nepotrebne zahadzujete svoj čas. Špecificky sa zamerajte na ten čas, kedy fyzicky alebo psychicky robíte veľmi málo, keď nepotrebujete byť „aktívne prítomní“. Kedykoľvek nájdete vo vašom dni takéto momenty, zamerajte sa na spôsob ako sa zbaviť čím viac z nich. Sú to pre vás perfektné možnosti ako začať znásobovať úlohy. Napríklad by ste sa mohli naučiť kompletne cudzí jazyk, kým šoférujete z práce. Alebo by ste v autobuse mohli počúvať seminár. Alebo by ste mohli nakupovať online namiesto aby ste strácali drahocenné hodiny chodením cez preplnené obchodné centrá. Pozrite sa na tieto „mŕtve zóny“ vo vašom dni a pracujte na spôsoboch ako z nich vymačknúť viac života. A bonus navyše. Pravdepodobne nájdete „mŕtve zóny“ okamžite ako sa vynorí prvá.

3. Zaznamenajte si, o koľkej vstávate. Väčšina z nás si pospí dlhšie, než v skutočnosti potrebujeme. Vymazávaním „mŕtvych zón“ používame náš čas oveľa efektívnejšie. Teraz môžeme začať k nášmu dňu pridávať čas navyše napríklad skorším vstávaním. Boli by ste prekvapení, koľko môžeme dosiahnuť skorými ránami, keď je deň čerstvý, pokojný a tichý. Keď raz oceníte hodnotu tohto času počas dňa, môžete začať vstávať o hodinu skôr, alebo ešte skoršie. Keď ja vstanem skoro ráno, zisťujem, že je to jedna z mojich najobľúbenejších častí dňa. Nikto ma nevyrušuje, vtáčiky sú hore a cítim sa úplne zladený so svetom.

4. Zaznamenajte si, o koľkej idete spať. Ak veríte, že nie ste ranným vtáčikom, prečo neurobíte viac so svojimi večermi? Väčšina večerného času sa úplne premrhá na veci ako je televízia. Môže z vás doslova vysať život. Ľahko zožuje dve alebo tri hodiny vášho drahocenného dňa. Ale ja potrebujem televízor na relaxovanie! Počujem ako to hovoríte. Nebolo by viac relaxačné vedieť, že skutočne dávate priestor vašim snom, aby boli vo vašom živote? Nie je viac stresujúce počúvať hlas vo vašej hlave ako šepká „nikdy sa ti to nepodarí, vieš, toto je jediný život, aký kedy budeš mať“? Ja sa cítim oveľa viac uvoľnený a pokojný, keď si v noci líham vediac, že postupne odbúravam niektoré z mojich najväčších cieľov, ktoré by som nikdy nedosiahol, ak by som pozeral sny iných, ktoré boli zlomené v Česko-Slovensko hľadá Superstar.

5. Zaznamenajte si, čo by z vášho života mohlo byť úplne vylúčené. Sú vo vašom živote veci, ktoré každý deň robíte a ktoré vôbec do vášho života nepatria? Ak teraz zisťujete, že skočiť si von na prestávku na cigaretu na 15 minút 10 krát denne vlastne zaberá celé 2 a pol hodiny vášho života, zaslúži si táto aktivita stále miesto na vašom zozname vecí, ktoré robíte? Myslite na to o koľko viac času by ste získali, ak by ste to znížili alebo úplne vylúčili, nehovoriac o hodinách a dňoch navyše, ktoré by ste zadarmo mohli pridať k svojmu životu, ak by ste sa vzdali fajčenia! Ďalší bonus – všetky tieto peniaze navyše by ste mohli investovať!

Vidíte, že vytláčanie premárneného času a robenie si priestoru pre veci, ktoré chceme skutočne robiť, nie je naozaj také ťažké. Je toľko skrytých minút a hodín, ktoré čakajú len na vás, aby ste ich objavili, túžobne očakávajú, aby boli naplnené aktivitou, druhom inšpiratívnej aktivity, ktorá vytvára nádherné veci..

Takže teraz ste objavili, kde sa skrýva všetok ten čas navyše. Aký úspech s jeho pomocou začnete vytvárať? Dajte nám vedieť v komentároch….

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.