Cestovanie

Napísal  
Zaradené pod PRODUKTIVITA

Niekoľkí z vás napísali e-mail, v ktorom sa ma pýtajú na moje nápady ohľadom balenia na cestu, zvlášť potom ako ste si prečítali o mojej trojročnej ceste naprieč 31 krajinám, takže tu je niekoľko z nich:

Môj externý disk s nálepkou

Môj externý disk s nálepkou

Malé lepiace visačky: Na všetky moje vzácne cestovné položky nalepím jednoduchú visačku s odkazom: „ak ma nájdite, prosím, napíšte mi  e-mail“… Toto dám nielen na môj ruksak, ale aj na môj ipod, telefón, notebook a digitálny fotoaparát. Ak náhodou počas cestovania niečo stratíte a dobrí ľudia to nájdu, vedia ako vás skontaktovať, takže to môžete získať späť. (šanca, že vám niekto vráti niečo cenné namiesto toho, aby si to nechal pre seba je malá, viem, ale počas môjho cestovania som sa stretol a stále verím v anjelov, ktorí veci vrátia.)

Knihy zabalené do papiera: To nie je len na ochranu mojich kníh, ale zároveň ma to ochráni, aby som nevyzeral ako turista (ak v cudzine vyzeráte ako turista akoby ste prosili o to, aby vás okradli).

Plastové sáčky: Všetky fľaše obsahujúce tekutiny a jedlo kladiem do plastových sáčkov v prípade, že by sa rozliali alebo vysypali. (Nie je zábavné čistiť roztopenú čokoládu z klávesnice vášho notebooku).

Dôležité technické vybavenie v nepremokavom obale

Dôležité technické vybavenie v nepremokavom obale

Malé plastové krabičky: Rád zbieram letáky a lístky zo všadiaľ, kam cestujem a raz ročne z nich robím  koláž. Mám ich takto uložené, takže v nich nemám neporiadok alebo nie sú zničené, ak by môj ruksak spadol do rieky….

Hotelové letáky: Vždy si jeden z recepcie vezmem. Ak sa náhodou stratím v meste, stále ho môžem ukázať taxikárovi a nájsť tak cestu späť po dlhej noci v meste.

Čiapka do sprchy: vezmite si ju z hotela a použite ju na to, aby ste si vzali domov svoje plavky.

Máte nejaké dobré nápady na balenie pri cestovaní, s ktorými by ste sa chceli podeliť s našimi čitateľmi? Ak máte ku svojim nápadom aj nejaké fotografie, prosím, pošlite nám ich e-mailom a my ich uvedieme pri článku.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.