Chcem byť úspešný, ale neviem ako

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Dnes je to šestnásť rokov, keď som si toto zapísal do svojho osobného denníka. Práve som ukončil strednú školu, kvôli krádeži ma chytila polícia a odišiel som z domu.

Bol to prvý znak toho, že som bol schopný zistiť, že v môj život bol na úrovni vážneho nešťastia.

Počas nasledujúcich dvoch rokov som strávil veľa svojho času – a všetky peniaze, ktoré som mal z práce v hudobninách – na naháňanie vecí – nápadov, kníh, dievčat, hudby, atď. A potom som prišiel na to, že mi to vlastne vôbec neprinieslo viac šťastia.

Chcel som niečo, ale nevedel som čo.

Keď som sa ocitol v ešte väčších problémoch, ukázalo sa, že pravá vec, ktorú som hľadal, bol zmysluplný život, život, v ktorom by som mal dobré vzťahy, zamestnanie, v ktorom by som robil veci, ktoré milujem, pomoc iným, život, ktorý by som žil s energiou, aby som mal dostatok peňazí, aby som sa v budúcnosti mohol cítiť bezpečne a sebaisto.

Mnoho čitateľov „Mlady-Uspesny“ natrafilo na túto stránku preto, že sú v rovnakej situácii. Sú nešťastní zo svojich vzťahov. Majú prácu, ktorú nenávidia. Nepomáhajú druhým. Cítia sa nezdravo. Žijú od výplaty k výplate. Cítia sa bezmocní a neschopní zmeniť svoju situáciu. Znova a znova to vidíme v komentároch, ktoré čítame na webovej stránke a pri konverzáciách s našimi klientami.

A tu je riešenie, ktoré vám tak často ponúkame. Sadnite si a vybavte si svoj život o päť rokov. Kde chcete, aby bol. Detailne si to zapíšte. Špecifikujte veci, ktoré od života v tom čase chcete. Zamerajte sa na jadro vecí, ktoré skutočne chcete, keď premýšľate nad tým, kde chcete, aby bol váš život v budúcnosti.

Keď ste si tieto veci spísali na papier, nechajte všetko ostatné ísť (s výnimkou požadovanej zodpovednosti). Prestaňte míňať peniaze a čas na veci, ktoré vás neprivádzajú bližšie k danému cieľu. Zakaždým, keď zo svojich peňazí miniete euro alebo hodinu z vášho času, pozrite sa na to z hľadiska obdobia toho veľkého obrazu, ktorý chcete.

Na ničom inom nezáleží..

Keď začnete tento druh postoja klásť do popredia a do stredu vášho života, stane sa oveľa ľahším robiť veci, ktoré by sa inak zdali zložité. Namiesto toho, aby ste skákali od veci k veci a cítili mnoho stresu a nešťastia z toho, ako idú veci vo vašom živote, začnete cítiť jednotu vo svojej práci, vo vašich finančných rozhodnutiach a osobných rozhodnutiach.

Trvalo mi dva roky, kým som na to skutočne prišiel a trvalo mi o niečo dlhšie, kým mi to do života prinieslo úspech.

Ale keď porovnám svoj život teraz s tým, aký bol vtedy, nemôžem uveriť, ako ďaleko som sa dostal. Nestarám sa veľmi alebo si dokonca ani nepamätám veci, ktoré sa mi v tom čase zdali také dôležité. Namiesto toho sa všetky prekážky a nepotrebné strácanie jednoducho rozplynulo vtedy, keď som začal skutočne zisťovať, aké sú moje ozajstné ciele, čo naozaj chcem vo svojom živote a keď som tieto ciele dal na prvé miesto a do centra všetkých aspektov môjho života.

Začnite dnes. Jednu hodinu venujte premýšľaniu nad tým, ako presne chcete, aby váš život vyzeral o päť rokov. Zamerajte sa na veci, ktoré vám skutočne prinesú šťastie. Rozanalyzujte ich na skutočné kľúčové prvky a potom to spojte do najväčších vecí, ktoré by ste radi vo svojom živote dosiahli.

Potom tieto veci položte do centra svojho života a odhoďte všetko ostatné. Je prekvapivo ľahké urobiť to, ak si sadnete a začnete.

Komentáre

4 komentáre v "Chcem byť úspešný, ale neviem ako"

 1. marrtini  

  avatar

  Je jasné, že samotný cieľ je veľmi dôležitý pre akýkoľvek úspech. Bez cieľa, bez niečoho, čo chceme v budúcnosti dosiahnuť bude každý ako zblúdilec. Horšie je, keď sami neviete aký cieľ vlastne chcete dosiahnuť. Ako príklad uvediem seba a použijem kariéru samotnú. V súkromnom živote spokojný, darí sa skvele, rodinu je pre mňa posvätná a nevymenil by som ju za nič. Teda je zrejmé, že všetko prispôsobujem rodine. Ale čo sa týka kariéry… Som v situácii, keď to, po čom túžim a čo by som chcel robiť, robiť nemôžem. Dôvody sú napríklad veľmi slabé ohodnotenie v danej oblasti, musel by som sa prispôsobiť práci – iný štýl života bez rodiny. Musel by som si vybrať. Ostať s manželkou, deťmi, priniesť nejaké peniaze a šťastne si nažívať, alebo ísť robiť to, čo ma napĺňa, v čom som šťastný ale bez peňazí a vlastne bez zabezpečenia rodiny. Bohužiaľ ostáva mi miesto len pre akékoľvek zamestnanie ktoré je ako tak zaplatené. V tejto chvíli vlastne ani sám neviem čo by som chcel robiť a v akej oblasti by som chcel pracovať. Teda len tak „zotrvačne“ pracujem „niekde“ a keď sa naskytne šanca pre vyššie ohodnotenie, tak migrujem z jedného zamestnania do druhého a stále sa neviem akosi nájsť. Nie je to bohviečo bez jasného cieľa v kariére. Ak máte nejaké nápady ako sa z toho dostať, napíšte prosím. Jediným mojím cieľom je usadiť sa už konečne v nejakej spoločnosti minimálne na 5 rokov, byť profesionál a kariérne rásť vyššie. Ahojte a želám veľa úspechov a šťastia 🙂

 2. master  

  avatar

  Ahoj Prosim vas neviete o nejakej knihe ktora by mi pomohla sa najsť? Ako viem si určiť svoje sny ale neviem alebo niesom si isty co by som chcel v zivote robit co je mojim poslanim cim by som sa mohol zivit a podobne. Proste hladam nieco co by ma v zivote naplnalo čo by mi dalo zmysel a pocit naplnenia ako napriklad vam vasa praca? Vopred velke dakujem.

 3. marya  

  avatar

  Možno ti pomôžu nájsť sa prednášky zdarma na mojej stránke lifekouc.webs.com Sú tam spomenuté dôležité princípy, ktoré pomohli mne a verím, že fungujú univerzálne 🙂

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.