Ciele, o ktorých ste ešte nepočuli

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

ciele v horachRobenie semináru o určovaní cieľov je pre mňa stále veľmi príjemné a motivujúce. Počúvam rôzne vyhlásenia typu „Chcel by som pomôcť ľuďom hladujúcim v Afrike,“ „Chcel by som zdvojnásobiť akcie na našom trhu,“ alebo „Chcel by som byť finančne nezávislým.“

Čo však počúvam len málokedy, sú vyhlásenia typu „Nechcem zlyhať,“ „Nechcem vyzerať hlúpo,“ alebo „Nechcem robiť žiadne chyby.“

Problém je však v tom, že takýto typ cieľov je u ľudí veľmi bežný a ak o tom nebudeme rozprávať, alebo ak si to nepripustíme, potom nám tieto ciele budú brániť v dosahovaní cieľov podstatných.

Zamyslite sa nad tým, ako často je vašim cieľom počas konferencie, obchodného stretnutia alebo prezentácie „nepokaziť to“ alebo „nestrápniť sa a nerozprávať hlúposti.“ Tieto ciele sa dajú, samozrejme, dosiahnuť veľmi ľahko. Problém je však v tom, že zničia vaše skutočné ciele – ciele zamerané na úspech.

Vôbec nie je zlé mať aj také ciele, ako napríklad „uskutočniť niekoľko projektov, ktoré nebudú mať úspech“, alebo „opýtať sa 3 hlúpe otázky do týždňa“ alebo „napísať taký článok, s korým celý zvyšok Slovenska nebude súhlasiť.“ Ak nebudete mať aj takéto ciele, ako sa potom postupne prepracujete k úspechu?

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.