Čo očakávaš od života?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Zaujímavá otázka, však? Teraz by ste sa možno rozhovorili o vašich plánoch, snoch, túžbach, či nenaplnených potrebách. Niektorí by možno chvíľu premýšľali nad tým, čo povedať. Ja si pomôžem slovami môjho priateľa Richarda Bacha, citujem:

„Život po vás nechce, aby ste boli dôslední, krutí, netrpezliví, užitoční, nahnevaní, zbrklí, nepredpojatí, neurotickí, pozorní, neodvrávajúci, tolerantní, márnotratní, bohatí, nedocenení, jemní, chorí, ohľaduplní, zábavní, hlúpi, zdraví, chamtiví, krásni, leniví, zodpovední, pochabí, štedrí, poddajní, dôverní, pôžitkárski, usilovní, manipulatívni, schopní prenikavého pohľadu do podstaty veci, vrtošiví, múdri, sebeckí, láskaví, alebo obetovaní.

Život od vás chce, aby ste vnímali dôsledky všetkého, pre čo sa rozhodnete.

Každý človek a všetky udalosti existujú vo vašom živote preto, lebo ste si ich pritiahli. Čo s tým urobíte, závisí iba od vás.“

Čo teda očakávaš od života TY?

Tešíme sa na všetky vaše postrehy a skúsenosti v komentároch…. 🙂

Komentáre

5 komentárov v "Čo očakávaš od života?"

 1. imdk  

  avatar

  Väčšina z nás chce od života veľa, keď sa tak ohliadam späť, je škoda, že všetko to , čo viem teraz, mi nikto neukázal už skôr, keď som bol ešte dieťa, akosi sa nenosilo prijímať za všetko zodpovednosť… Takže súhlasím s týmto článkom, je to o tom, aby sme si boli vedomí, že svoju cestu i smer si volíme sami a je treba prijať všetko(hlavne sa z toho učiť), čo nás po ceste stretne.
  Bol by som rád, ak bude reagovať viac čitateľov tejto stránky, niekedy mám pocit, že píšem len pre seba…

 2. Martin Klement  

  avatar

  Myslím že chcem byť spokojný a chcem si celý život užívať a tým nemyslím len pozitívne skúsenosti, užívať si môžem aj to že som sa niečo naučil aj zo svojich chýb, často ešte robím veci, ktoré pár krokov dopredu nerozmyslím, pričom sú tie kroky časovo veľké. Dve veci sú u mňa dôležité: všetko si to užívať a byť so všetkým ohľadom môjho života spokojný.

 3. Ivo  

  avatar

  Keď sa tak zamyslím nad otázkou, skôr ma napadne čo očakávam od seba,kedže ja som zodpovedný za svoj život.očakávam že budem šťastný,žiť tak aby som si mohol dovoliť to, čo som vždy chcel, žiť tak aby si moje deti nemuseli prejsť tým čím som si prešiel ja, žiť po boku partnerky ktorá mi bude verná a spokojná so mnou tak isto, ako aj ja s ňou.

 4. minoslav  

  avatar

  Mám čerstvých 22 ale iba nedávno som si uvedomil, že autor tohto článku vystihuje realitu do bodky. Keď som bol menší, rodina mi hovorila často hovorila „si strojcom svojho vlastného šťastia“. Ale až o pár rokov neskôr, o pár úspechov a prehier neskôr som si uvedomil, že to tak naozaj je… A teraz, keď to už viem, možem si povedať, že svoj život mam vo svojich rukách – výber je na mne.

 5. marya  

  avatar

  Tiež boli časy, keď som za „zlé“ veci v mojom živote obviňovala ľudí okolo mňa, ale našťasie je už toto obdobie za mnou a konečne som si uvedomila, že jediný, kto mi môže dať povolenie naplno vykročiť za mojimi snami a mojim šťastím som ja sama. Krásne a oslobodzujúce zistenie!

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.