Čo príde ako ďalšie?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Pred 20 rokmi som nenávidel školu a sníval som o dňoch, kedy budem profesionálnym cyklistom. Každý deň som donášal do domov v dedine mlieko a zarábal som týždenne 20 libier.

Pred 15 rokmi som pracoval v Rumunsku v detskom domove a sníval som o povolaní misionára na celý môj život.

Pred 13 rokmi som kráčal naprieč Európou a sníval som o tom, že budem jedným z najväčších svetových dobrodruhov a budem písať knihy. Žil som len vierou.

Pred 11 rokmi som viedol v Anglicku malý hotel a krčmu a sníval som o úteku od toho všetkého. Každý mesiac som dostával peniaze od manažérskej spoločnosti, pre ktorú som pracoval a ku koncu týždňa som všetky peniaze minul.

Pred 10 rokmi som bol lektorom na univerzite a sníval som o prinášaní nových edukačných metód na slovenské univerzity. Bojoval som s financiami.

Pred 8 rokmi som účinkoval v profesionálnej hudobnej kapele a sníval som o tom, že budeme s mojim najlepším priateľom Jamesom svetoznámi vďaka vytváraniu skvelej hudby, ktorá má zmysel.

Pred 4 rokmi som spustil svoju prvú spoločnosť s nulovým kapitálom.

Pred 2 rokmi som stretol dámu, ktorá zmenila kurz môjho života a kúpil som si prvú nehnuteľnosť.

Dnes vediem 2 spoločnosti a práve som v procese spustenia novej, znova by som mal začať hrať hudbu a v lete sa budem ženiť.

Čo ďalšie, čo sa môže stať si neviem predstaviť?

Presťahovať sa do inej krajiny? Stať sa chronicky chorý? Napísať knihu? To, že moja spoločnosť zbankrotuje? Mať dieťa? Stratiť priateľa? Vyhrať milion eur? Len nebesia vedia…

Tu je pravda: tak mnoho životov prechádza rovnakým postupom ako ten môj vlastný. Nie v zmysle špecifických vecí, ktoré sa menia, ale v tom, že špecifiká ich života sa zmenili tak drasticky hoci aj za pár rokov. A nevidíme ich ani prichádzať.

V každom tom vyššie spomenutom čase som si myslel, že moja budúcnosť pôjde viac-menej rovnakou cestou ako to išlo práve vtedy. Opakovane som sa mýlil.

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť s vašimi peniazmi, schopnosťami a s vašim životom je pripraviť sa na zmenu. Prečo? Pretože veci sa zmenia.

Stratíte prácu. Zmeníte zamestnanie. Nájdete si partnera. Budete mať dieťa. Presťahujete sa do inej krajiny. Nájdete novú vášeň. Ochoriete. Vyzdraviete. Ľudia opustia váš život. Ľudia vstúpia do vášho života.

Veci sa zmenia.

To je jednoduchý fakt, ktorý ma viedol k presvedčeniu, že najlepšie nástroje osobného úspechu, ktoré ľudia môžu mať je fond istoty, denné proaktívne učenie sa, dobré vzťahy a pozitívny pohľad na budúcnosť.

S dobrou, zdravou rezervou hotovosti v ruke sa môže osoba s ľahkosťou preniesť. Strata zamestnania neznamená pohromu vo vašom živote. Výber vyskúšania si nového zamestnania sa stane vzrušujúci a zábavný a nie hrozivý. Zamilovanie sa a sťahovanie sa na druhú stranu krajiny sa stane orkánom dobrodružstva a nie cvičením chôdze na visutom lane. Možnosti vznikajú a vy ich môžete využiť namiesto aby ste od nich zo strachu utiekli.

Keď príde šanca, nikdy nedovoľte nedostatku peňazí, zručností, vzťahov a viery, aby vám zabránili napredovaniu za vašimi snami. Práve teraz máte silu dostať veci pod kontrolu, zbaviť sa dlhov, získať nejaké nové zručnosti, budovať vaše vzťahy, vybudovať pozitívne stanovisko a pripraviť sa na nevyhnutné zmeny, ktoré vám prídu do cesty.

Keď tá šanca príde, budete pripravení.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.