Na akú dlhú dobu sú sústredené Vaše plány?

Napísal  
Zaradené pod PRODUKTIVITA

sustredene_plany-703063Predstavte si, že idete po niektorej z bratislavských ulíc a vidíte nejakého bezdomovca. Je skutočne vysoko pravdepodobné, že jeho/jej myšlienky sa budú týkať iba blízkej budúcnosti – možno iba nasledujúcej hodiny.

Predstavte si, že pokračujete v ceste a prechádzate okolo novinového stánku. Predavač/predavačka bude v tomto prípade pravdepodobne uvažovať nad tým, čo sa stane v priebehu tohto dňa.

Ďalej si predstavte, že vojdete do nejakého obchodu. Myšlienky predavačky budú pravdepodobne zamerané iba na dobu najbližšieho týždňa.

Predstavte si, že stretnete majiteľa tohto obchodu. On sa bude sústrediť možno tak na najbližší mesiac.

Vo svojej ceste pokračujete ďalej a navštívite kanceláriu nejakej významnej obchodnej spoločnosti. Predstavte si, že tam vidíte nejakého významného manažéra. Jeho myšlienky budú sústredené na najbližší rok, dva.

A nakoniec, predstavte si, že stretnete výkonného riaditeľa tejto spoločnosti. Jeho myšlienky budú zamerané najmenej na nasledujúcich 10 rokov.

Ak sa pozrieme na históriu ľudstva, všetky osobnosti, ktoré vo svojom živote niečo významné dosiahli, majú jednu vec spoločnú – každý z nich svoje myšlienky sústredil na to, kde chce byť o desať alebo dvadsať rokov. Stalin napríklad použil 10-ročný plán na to, aby určil, v akom stave bude Rusko o 10 rokov. Tým, že sa snažil o rozvinutie ich myslenia a sústredil sa na dlhšie časové obdobie, Rusko sa stalo za tých 10 rokov oveľa vyspelejším, než kedykoľvek predtým.

Pri vstupe do tohto nového týždňa, pokúste sa vytvoriť si dlhodobý plán konania. Myslite na to, kde chcete byť o 10 rokov a porozmýšľajte nad krokmi potrebnými na to, aby ste sa tam dostali. Presuňte svoju pozornosť z prítomnosti na budúcnosť, aby ste nežili iba z jedného dňa na druhý. Vy samy si vytvárate svoj vlastný osud.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.