Z tajomstiev vodcovstva a budovania dlhodobých vzťahov

vztahy-vedenieTeraz vám ponúkam jedno z najviac prehliadaných tajomstiev vodcovstva a budovania dlhodobých vzťahov. Skladá sa z dvoch častí:

Prichádzajte na čas.

Pokiaľ ide o čas, dodržanie vašich prísľubov vás nebude nič stáť. Buďte tam vtedy, kedy ste povedali, že tam budete. Urobte to, čo ste sľúbili, že urobíte. Všetko urobte na čas. Vybavte ten telefonát, čo máte vybaviť. Dokončite všetko už v predstihu.
Je to jednoduché.

Ak si chcete vybudovať dôveru, mali by ste byť dôveryhodným človekom. Najjednoduchším testom dôveryhodnosti je pre väčšinu ľudí to, či ste schopný dodržať svoje sľuby – a prvé sľuby, ktoré dávate, sa týkajú práve času.

Vážte si môj čas.

Táto druhá časť je s tou prvou úzko prepojená. Týka sa hlavne úcty. Môj čas si vážite, ak ním nemrháte. Keď mi nepreposielate zbytočné emaily. Keď máme spolu zaujímavý rozhovor, alebo spolu robíme zaujímavé veci. Rešpektujete ma vtedy, ak si môj čas vážite dokonca viac, ako ten svoj. Ak chcete, aby vás ľudia vnímali ako sebeckého človeka, potom ich požiadajte o ich čas a premárnite ho. Alebo prepošlite hromadný email, aby vaše premárnené 3 minúty premárnili čas aj všetkým 1000 ľuďom vo vašom zozname kontaktov.
V spoločnosti, kde ľudia nemajú takmer žiaden čas nazvyš, nemrhajte ním zbytočne. Ak tak budete robiť (nedodržaním prísľubu a neskorým príchodom), alebo ak ho zneužijete (uprednostňovaním svojho času pred tým mojím), ľudia na vás budú reagovať tak, že vám nebudú dôverovať, budú vás ignorovať a nakoniec sa obrátia na niekoho dôveryhodnejšieho.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.