Dosiahnite vaše sny napriek nátlaku práce a rodiny

Napísal  
Zaradené pod OTCOVSTVO, PRODUKTIVITA

rodina

Máte sny, ktoré chcete realizovať, ale vyzerá to, že na to nikdy nebudete mať čas kvôli dvojitým nárokom práce a rodiny?

Nedávno sa čitateľ opýtal: „Ocenil by som, keby si mi mohol poslať nejaké perspektívy životného štýlu ľudí, ktorí pracujú v kancelárii s množstvom rovnakých nátlakov, nátlaku z manažmentu a žonglovaním medzi profesným životom,  rodinou a osobným životom. Ako teda uskutočniť vaše sny v takomto prostredí?“

Výborná otázka. Jedna z tých, ktorou sa zaoberajú mnohí z nás. Takže ako znie rýchla odpoveď? Žiadna nie je. Je to ťažká práca. Ale tu sú dva najdôležitejšie faktory:

1. Musí byť niečo, čím ste nadšený a čo vás vzrušuje, a

2. Musí to byť vašou najvyššou prioritou a musíte prispôsobiť váš deň tak, aby to bola naozaj priorita.

Poďme si hlbšie rozobrať každý z týchto faktorov.

Pracujte na niečom, čím ste nadšený a čo vás vzrušuje

Tento krok sa môže zdať trocha všedný alebo samozrejmý, ale je rozhodujúci a myslím si, že je to niečo, o čom mnohí ľudia dostatočne nerozmýšľajú.

Často si ľudia myslia, že chcú niečo robiť. Ale pravdepodobne je to len niečo, čo si myslia, že by bolo pekné, keby to robili a nie niečo, čo ich naozaj nadchýna. Ak ste pre niečo zapáleny, nemôžete sa dočkať, kým to urobíte, ste vzrušený a šťastný (a možno dokonca trocha posadnutý).
Naozaj rozmýšľajte o tom, či vás vzrušujú vaše ciele alebo sny. Ak nie, asi sa potrebujete zamerať na nové sny.
Ak ste zapálený a kvôli tomuto nabudeniu naozaj tvrdo pracujete na realizovaní snov, potom sa presuňte k ďalšiemu kroku.

Urobte vaše sny prioritou

Takže ako to urobiť, aby ste prešli od zapálenia pre niečo k tomu, aby ste to naozaj robili? Tým, že sa uskutočňovanie vašich snov stane prioritou.

To znamená, že každý deň, keď sa zobudíte, sa rozhodnete, čo budete robiť, aby sa váš sen stal realitou. Urobte túto úlohu ako prvú vec dňa, dokonca skôr ako si prejdete svoje e-maily. Ak to nemôžete urobiť ako prvú vec, naplánujte si na to čas. Ak je to priorita, čas si nájdete.

Ale čo s prácou a rodinou? Samozrejme, toto sú tiež priority, takže si musíte nájsť čas na všetky tri veci. To môže znamenať skrátenie práce, ktorú robíte alebo menej pozerania televízie alebo menej surfovania po internete alebo čítania alebo menej trávenia  času pri e-mailoch. Dajte si limit na tieto bežné typy aktivít, tak, aby ste si mohli nájsť čas na plnenie vašich snov.

Môžete uvažovať nad skorším vstávaním alebo nad prácou neskoro v noci, keď vaša rodina spí. Môžete ísť do práce skoro, takže budete mať trochu pokojného času na uskutočňovaní vašich snov alebo môžete odísť skôr a pracovať na vašich snoch hneď po práci alebo pracovať na vašich snoch počas obedňajšej prestávky.

Čas si môžete nájsť, ak je to vašou prioritou.

Začnite konať

Samozrejme, že je tiež dôležité začať konať. Nestačí si len naplánovať čas. Musíte sa prebrať zo snívania a naozaj začať pracovať!

Znova, robte to tak, aby sa prvá aktivita vášho dňa približovala k vášmu snu, ak je to vôbec možné. Takto nebudete tento sen odsúvať na koniec dňa a potom na ďalší deň a tak ďalej. Nedovoľte, aby sa vaše úlohy na splnenie sna odsúvali!

Snažte sa na vašich dňoch pracovať každý jeden deň. Malé kroky časom rastú.

Radujte sa z cesty

Zo všetkého najviac sa radujte zo seba. Ak nenávidíte, čo robíte, nebudete to dlho robiť. Ale ak sa vám skutočne páči nejaká činnosť, nebudete sa môcť dočkať a budete ju chcieť robiť hneď teraz.

Či je vašim snom napísať knihu alebo začať nový biznis alebo vytvoriť vašu vlastnú webovú stránku alebo fotografovať alebo získať univerzitný diplom, nesústreďte sa stále len na cieľ. Tešte sa z cesty, práve tu, práve teraz a vážte si  dar, že môžete ísť za svojim snom.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.