Ako si dostupný online?

Napísal  
Zaradené pod VZŤAHY, PRODUKTIVITA

Buďte pripravení na to, že tento článok je skôr zbierka myšlienok, než môj typický štýl „ako“ alebo ako motivačný štýl. Pokojne si namiesto tohto prečítajte ďalší článok.

Súčasťou mojej každoročnej osobnej reflexie je nielen zníženie nepotrebných úloh a výdavkov, ale tiež nepotrebnej komunikácie. A na konci minulého roka som bol šokovaný, keď som videl koľko komunikačných kanálov mám otvorených.

 • Mobilný telefón
 • Gmail (osobný účet)
 • Email (pre dentálnu kliniku, mlady-uspesny, moju hudobnú kapelu a pre prihlasovania sa na webové stránky) – všetky sú zahrnuté v Gmail, takže sa môžem všetkými zaoberať na jednom mieste.
 • Kontaktné formy na niektorých z mojich webových stránok
 • Komentáre na mojich webových stránkach
 • Skype
 • Gchat
 • Google Wave
 • Tony ďalších sociálnych sietí, ktoré používam zriedka (myspace, yahoo, flikr, picasa, squidoo, friendster, gist, plaxo)
 • Komunikácia na živých seminároch a koncertoch.

Dnes existuje mnoho úspešných ľudí, ktorí ani nepoužívajú email ako formu komunikácie. A tak som si istý, že nie sú ani na facebooku, linkedine, twitteri alebo ani túto webovú stránku často nepoužívajú, keď potrebujú radu. Úplne si vystačia s telefónom.

(Ja nenávidím telefón. Moje biznisy a vzťahy v mojej rodine kvôli tomu trpia. Radšej by som robil všetko prostredníctvom emailu alebo živých seminárov, ak by som mohol a potom by som sa chcel stretnúť tvárou v tvár, ak by to bol skutočný priateľ zo života alebo člen rodiny. Myslím si, že Kamil uprednostňuje telefón a preto robí svoj „profesionálny tréning“ pre čitateľov Mlady-Uspesny cez Skype alebo telefón. Už ste sa zapísali na bezplatný motivačný chat s ním?)

Moja základná emailová schránka je naplnená ľuďmi, ktorí odo mňa požadujú nejaké veci. Používam dvakrát denne pevný systém na mazanie, archivovanie alebo na rýchlu odpoveď emailov, kým nedosiahnem „Prázdnu schránku“.

Mám rád jednoduchosť Twittera, ale nie veľa Slovákov vie ako ho dobre používať. Preto používam Facebook, ktorý, ako sa zdá, má veľa Slovákov v obľube, ale aplikácie a hry ma rozčuľujú a tak na tamojšie odkazy odpovedám zriedka. Avšak Facebook je skvelý na ukážku skutočnej stránky môjho života prostredníctvom videí, fotografií, najnovších informácií a poznámok pre moju rodinu a priateľov, ktoré uverejňujem každý mesiac.

Používa niekto z vás „Linkedln“? V Bratislave sú zrejme každý mesiac stretnutia Linkedln, ktoré by som mohol navštíviť, ale nezdá sa mi, že by veľa slovenských profesionálov používalo Linkedln. A preto nevynakladám veľa úsilia na Linkedln, aby som našiel nejaký obchod tak, ako ho získavam z iných zdrojov. Ale jednou zo skvelých vecí na Linkedlne je, že môžete napísať oficiálne odporúčania tým ľuďom, s ktorými ste sa stretli a tiež odpovedať na otázky verejnosti ako expert. (Ak máte účet na Linkedlne, prosím, pridajte ma a odporučte, ak si ceníte moju prácu 😉

Tu je približné poradie tých komunikačných prostriedkov , ktoré robia môj život úspešným:

 • Mobilný telefón
 • Živé semináre a koncerty
 • Twitter – stretnutia, priateľstvá, niektoré obchody
 • Gchat – výborné pre tých, ktorí sú na mojom osobnom emailovom účte, pretože je často rýchlejšie vyriešiť problém cez chat, než cez 5 emailov.
 • Komentáre na Blogu – oveľa viac interakcií než emailom
 • Email – keď ich vytriedim, tak niektoré obchody a vytváranie vzťahov
 • Facebook – trocha. Rád sa tam cítim osobne.
 • Skype – nerád sa cítim vyrušený, ale je to skvelé na konzultácie s mojimi klientmi zo vzdialených miest.
 • Sociálne siete (Neobnovujem ich, ale poskytujú mnoho linkov na mňa, ak ma niekto hľadá na google)

Takže čo robím? Spájanie sa je súčasťou mojej práce. Takto sa tvorí biznis. Takto ostávam v spojení a som dostupný. A teraz si myslím, že som príliš pripojený. To je mnoho kontaktov. Predstavte si, že každý kontakt by bol telefonát – mal by som ťažkú prácu, aby som na všetky odpovedal najlepším spôsobom, aký existuje.

Ako to robíte VY, ako úspešná osoba?

Aká je cena toho byť TAKTO prepojený?

A ak by som ich znížil len na niekoľko možností kontaktovať ma, pomohlo by to alebo by to spomalilo moje podnikanie?

Nepíšem to preto, aby ste premýšľali o mne. Píšem vám to, aby ste premýšľali o sebe. Píšem to pre úspešných ľudí, ktorí si kladú otázku, kam vložiť svoj čas, ktorí sa čudujú prečo sa každý zverejňuje prostredníctvom mnohonásobných kanálov a pre tých, ktorí si kladú otázku, čo ďalšie príde potom, keď budeme všetci takto prepojení.

Topím sa v premnožených kontaktoch. Nie je to môj problém. Je to problém moderného sveta.

Čo si o tom myslíte?

Komentáre

2 komentáre v "Ako si dostupný online?"

 1. pohladna  

  avatar

  Najlepsie prepojit jednotlive sluzby – hlavne Twitter & facebook a venovat sa aktualizacii len jedneho kanalu… Co sa tyka slovenskych twitteristov – existuje zoznam na http://www.slovakiatwitter.com

 2. Tequicka  

  avatar

  Zdravím Vás,

  áno je tu obdobie kedy sa pomali nezaobíjdeme bez elektronickej komunikácie, avšak stále si myslím, že mobilom vyrieším vec do minúty, zložitejšiu do 2 max, ale v emaili už sa rozpíšem ešte toto.. atď.

  Minimalizovala som nasledovné komunikáčné prostriedky:

  1.Facebook-vôbec
  vadí mi centralizované zbieranie dát o každom uživateľovi. Na druhej strane nemusím byť všade registrovaná.
  2.Gtalk-iba keď cestujem
  3.Skype-iba keď cestujem
  4.Icq -iba keď cestujem

  Využívam iba: gmail(ale 4 emailové adresy) kde mám roztriedené v akej veci s ľudmi komunikujem + mobil, vďaka pda rýchlo vybavím každú poštu a notebook sa mi niekedy podarí nezapnúť aj 4 dni to je pre mňa úspech, v práci mi oči vysilí iny pc.

  Spomínam na doby pred 10-15r keď naši rodičia vedeli urobiť dobrý obchod iba s poznamkovým blokom a telefónnou búdkou na mince, neskôr na kartu.

  Daniel: Myslím, že Tvoji priateľia, zákazníci chcú iba 1 stály a spoľahlivý kontakt cez ktorý môžeš promtne odpovedať v súrnej veci. Moja stomatolóžka má 1 jediné číslo 10r a tým že ho ľudia vedia a spamäť ľahko ho predávajú ďalej.

  *-* Ak máte unavené oči od pc ako ja dnes, dajte si na očí namočenú vatu v mlieku. Naozaj to pomáha.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.