Kapitola 1


{+}

 MÔJ IDEÁLNY VZŤAH

 

Obsah

* Príprava

* Poznámky

* 3 príklady zo skutočného života

* Teraz ste na rade Vy!

* Dôležité upozornenie

* Nabudúce…

Blahoželáme Vám k tomu, že pokladáte Vaše vzťahy za prioritu vo Vašom živote!

Toto bude Vaša prvá kapitola zo siedmich. Odporúčame Vám stráviť dva dni s každou kapitolou. Vďaka týmto dvom dňom budete mať čas uvažovať nad všetkým, čo ste sa zatiaľ naučili. Každá kapitola tiež obsahuje jednoduché cvičenia, ktoré Vám pomôžu prepojiť túto kapitolu s Vašim životom a s Vašimi vzťahmi.

 

Príprava

Vyplňte všetky prázdne miesta v nasledujúcom odseku (pozrite si POZNÁMKY, aby ste vedeli, čo napísať do každého prázdneho miesta). Každý deň ráno a večer si to potom nahlas prečítajte. Dnešné cvičenie je zamerane na čítanie akoby záznamov z Vášho denníka v prítomnom čase (hoci píšete o budúcnosti).

 

Poznámky

(1) Napíšte nejaký dátum v budúcnosti medzi 14 dňami a 12 mesiacmi od dnešného dňa.

(2) Napíšte jeden alebo viac pozitívnych pocitov alebo emócii v prítomnom čase. (Napríklad: šťastný, nadšený, potešený…).

(3) Napíšte jednu alebo viac pozitívnych vlastností v prítomnom čase.

(Napríklad: nesebecký, príjemný, milujúci, sebaistý, inteligentný…)

(4) Opíšte to, čo vidíte robiť Vás a Vášho partnera/partnerku spoločne. Môže to zahŕňať aj Vaše špeciálne záľuby, obľúbené činnosti atď.

(5) Opíšte, čo cítite, keď ste s vaším partnerom/partnerkou. Môžu to byť aj emócie, aj fyzické pocity.

(6) Opíšte, čo počujete okolo seba, keď ste s Vaším partnerom/ partnerkou. Môžu to byť zvuky prírody, hudba, hlas Vášho partnera/ partnerky atď.

—————————————————————-

3 príklady zo skutočného života (mená našich klientov sú zmenené pre zachovanie ich súkromia):

—————————————————————-

„Teraz je 14. februára, 2009 a ja, Mária Lazárova, som veľmi šťastná, že som vydatá za absolútnu lásku môjho života! Čo na ňom najviac milujem, je jeho silná cieľavedomosť a rozhodnosť, jeho poctivosť a jeho inteligencia. Môj manžel a ja žijeme so svojou drahou dcérkou v krásnom a priestrannom dome s výhľadom na hory.

Vidím nás hľadieť si láskavo navzájom do oči a potom na naše krásne svadobné fotografie zavesené na stene. Počujem moju rozkošnú dcérku štebotať a mrnkať v mojom náručí. Cítim sa skutočne veľmi vďačná za tento hlboko naplňujúci a úžasný život, ktorý sme s manželom pre nás vytvorili.“

 

„Je 15. december, 2009 a ja, Ján Rusňák, sa cítim úžasne vo vzťahu s láskou môjho života!

Moja snúbenica sa ku mne dokonale hodí, pretože máme veľmi veľa spoločných záľub a veľmi ma chápe a podporuje. Milujeme zaujímavé výlety, spoločné prechádzky po okolí a kedykoľvek sa môžeme spolu o čomkoľvek porozprávať. Je pre mňa veľmi vzácna a rovnako celá moja rodina si ju veľmi obľúbila.

Vidím nás riadiť naše horské bicykle po nádhernej cestičke obdivujúc spoločne úžasný výhľad pred nami a smejúc sa v spoločnom rozhovore. Počujem okolo seba všetky zvuky prírody, najmä spev vtáčikov a jemný šum vetra v korunách stromov. Cítim pieseň vo svojom srdci, pretože hlboko ľúbim svoju krásnu ženu.“

 

„Je 3. august, 2009 a ja, Sarah, mám výnimočný ľúbostný vzťah s emocionálnym, fyzicky zdatným, slobodným mužom. Som absolútne nadšená! Konečne som našla niekoho, kto sa ku mne dokonale hodí! Jeho skutky sú v súlade s jeho slovami. Je to štýlový, elegantný muž. Je inteligentný, finančne nezávislý a zaujíma sa o rozvoj – svoj vlastný, aj môj. Skutočne akceptuje moju osobnosť je hrdý na to, že môže spoločne so mnou robiť veci ako v podnikaní, tak aj v spoločenskom živote. Vidím nás spolu sedieť v mojej obľúbenej reštaurácii, popíjajúc víno.

Počujem ho hovoriť, ako veľmi ma ľúbi. Opäť sa cítim ako teenager–tak bezstarostne a ľahkovážne s mojim úžasným mužom!“

—————————————————————

Existuje špeciálna psychologická disciplína súvisiaca s týmito procesmi „vyhlásení“, ktoré ovplyvňujú časť nášho podvedomia (RAS – Retikulárny aktivačný systém). Možno sa Vám to na prvý pohľad zdá zvláštne, ale verte mi, prináša to výsledky! Moja klientka „Mária“ v prvom príklade hľadala svojho ideálneho partnera už roky predtým, ako sme začali spolupracovať. Potom urobila toto cvičenie. Svojho vysnívaného muža potom stretla do 24 hodín v blízkom supermarkete. Teraz sú už šťastne svoji spolu s ich krásnou dcérkou!

Pre Vás to môžu byť dni, ale aj týždne. Ale nech je to akokoľvek, Váš mozog je pripravený hľadať jasný cieľ a úžasný vzťah sa už čoskoro ukáže!

*************************************************************

Takže, teraz ste na rade Vy!

*************************************************************

 

Môj ideálny vzťah:

 

„Dnes je (1)______________________________________________________ a ja, vaše meno,

 

sa cítim (2)______________________________________________________ byť v úžasnom vzťahu!

 

Môj partner/ partnerka sa ku mne dokonale hodí, pretože je

 

(3)______________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________

 

Vidím (4)_________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________

 

Cítim (5)__________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________________

 

Počujem (6)________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________“

 

Dôležité upozornenie:

Naozajstný prínos tohto cvičenia prichádza zo získania správneho pocitu a predstavy, keď si to prečítate každé ráno, keď vstanete a každý večer, keď pôjdete spať. Preto je veľmi dôležité pozorne si zvoliť slová, ktoré použijete: rozhodne musia byť pozitívne. Potrebujete použiť správne slová. Stačí dokonca len jedno nesprávne slovo alebo fráza vo Vašom opise ideálneho vzťahu, a celé to potom nemusí fungovať! (Totiž, mohli by ste skončiť s „OK“ vzťahom namiesto s úžasným!)

 

Ako cítite, že ste milovaný? Veľa ľudí, s ktorými pracujem, sa sťažovalo na to, že sa necítia byť milovaní. Ale keď mali určiť to, vďaka čomu by sa tak cítili, nevedeli s istotou odpovedať. Potreba byť milovaným je jednou z našich základných potrieb, ktorú sa snažíme my všetci naplniť, často neuvedomene. V tejto lekcii pochopíte, čo Vám vo Vašom vzťahu dá „ten milujúci pocit“.

 

Váš tím mladý a úspešný.sk

Vytlačiť Vytlačiť pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk FavoriteLoadingPridaj článok do obľúbených

Komentáre

Jeden Komentár v "Kapitola 1"

  1. Erika Mihalikova  

    avatar

    …..perfektná lekcia a veľmi zrozumiteľná…už sa teším na ďalšiu…ďakujem

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.