Fascinácia s Omega

Napísal  
Zaradené pod LUXUS

moon-watches-omega1OMEGA – Prvé hodinky na mesiaci

Keď v  roku 1848 založil Louis Brandt a jeho brat v Bielu hodinársku továreň Omega, určite netušil, do akých rozmerov tento biznis vyrastie. O necelých 40 rokov neskôr, v roku 1885, získali 1. patent na vreckové hodinky, ktoré ukazovali hodiny a minúty pomocou číslic v okienkach, zatiaľ čo ručička ukazovala sekundy. Nasledoval rad vynikajúcich vylepšení. V roku 1900 se objavili prvé náramkové hodinky, ktoré vyzerali už celkom moderne, po nich nasledovali neobvykle pokrokové vzory. Preto neprekvapuje, že Omega je viac ako 100 rokov známa tiež svojimi hodinkami pre pilotov. V roku 1917 tieto hodinky odoberali British Flying Corps, neskôr Royal Air Force – a dnes, po senzačných úspechoch, tiež NASA. Výrobky firmy Omega sú dlouhodobo spojené i so svetom morí. Od 30. rokov 20. storočia firma vyvíja potápačské hodinky, ktoré používajú slavní prieskumníci morí, ako napr. Jaques Mayol. Od roku 1932 poskytovala Omega oficiálnu športovú časomieru pre celkom 21 olympijských hier. Od roku 1965 je chronograf Speedmaster Professional neoddeliteľnou súčasťou výstroja všetkých kozmonautov NASA. Omega sú jediné hodinky, ktoré boli na mesiaci.
Omega je jednou z mála značiek, ktorá požíva zaslúžený obdiv a dôveru. Ten, kto nosí hodinky OMEGA nie je iba agent 007, ale hlavne muž, ktorý má vkus, eleganciu a vládne v ňom presnosť a spoľahlivosť.
Sortiment firmy Omega pokrýva celú škálu, od hodiniek pre bežnú dennú potrebu, cez športové modely splňujúce najnáročnejšie technické parametre, až po luxusné hodinky pre najnáročnejších zákazníkov, či unikátne historické hodinky pre zberateľov. Základné motto firmy v celej jej histórii je vysoká kvalita výrobkov, technická úroveň a elegantný design.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.