Postarajte sa o svoje financie už teraz!

Napísal  
Zaradené pod FINANCIE

Väčšina finančných poradcov ponúka pre dosiahnutie finančného úspechu dlhodobé plány. A aj keď je takýto dlhodobý plán pre úspech nevyhnutný, častokrát však pôsobí dosť frustrujúco. Ak Ste sa teda rozhodli podniknúť s Vašimi peniazmi určité kroky už teraz, potom si zaslúžite čím skôr vidieť aj nejaké výsledky. Preto Vám teraz ponúkam sedem jednoduchých krokov, ako Vaše financie úspešne zvládnuť.

Zrušte niektoré svoje členstvá

Niektoré členstvá sú mimoriadne výhodné kvôli tomu, že si automaticky mesačne účtujú z Vašej karty všetky potrebné poplatky a Vás takýmto spôsobom zbavia zodpovednosti. Tieto členstvá sa väčšinou týkajú tých služieb, ktoré nevyhnutne potrebujete – ako napríklad paušál za mobilný telefón alebo poistenie.

Sú však aj také služby, ktoré k svojmu životu až tak nevyhnutne nepotrebujete. Môže to byť napríklad vstup do posilňovne, členstvo vo videopožičovni alebo predplatenie si nejakých časopisov. Sú aj iné možnosti, ako sa bez týchto vecí zaobísť – napríklad cvičenie doma alebo vonku, alebo vypožičanie si filmov, časopisov a kníh v knižnici. Hoci sa Vám tieto možnosti nezdajú natoľko atraktívne, mali by Ste ich skutočne zvážiť, ak chcete výsledky vo Vašom rozpočte vidieť okamžite.

Vyhoďte členské karty niektorých obchodov

Ak máte kartu z niektorého obchodu, ktorá Vám poskytuje špeciálne zľavy, može Vám to Vaše peniaze ušetriť. Na druhej strane však obchodníci vedia, že skôr svoje peniaze miniete v tom obchode, z ktorého túto kartu máte. Teraz hneď ich všetky vyhoďte, aby Vás už viac nepokúšali minúť svoje peniaze iba preto, že máte zľavu. Namiesto toho svoje nakupovanie postavte na logickejších základoch.

Zautomatizujte svoje mesačné úspory

Nikto ľahko nevydeľuje určitú čiastku zo svojho platu na úspory. Väčšina ľudí nesporí už len preto, lebo im jednoducho na konci mesiaca nič nezvýši. A keď sa k tomu ešte pridá platenie účtov, udržanie rovnováhy vo svojich účtoch môže byť veľmi ťažké.

Existuje však spôsob, ktorý Vám toto do veľkej miery uľahčí. Väčšina bánk Vám môže poskytnúť automatický transfer z pôvodného účtu na druhý účet – určený pre Vaše úspory. Takto na to nebudete musieť ani myslieť, pretože to bude rovnaké, ako iba platenie ďalších Vašich “účtov”. Peniaze Vám chýbať nebudú a Vy budete príjemne prekvapený, ako rýchlo Vaše úspory narastajú.

Zautomatizujte svoje platby

Vaše mesačné platby môžu byť častokrát kvôli každodenným povinnostiam a stresu problematické – hoci platenie včas je nevyhnutné. Platenie včas o Vás zanecháva dobrý dojem – čo bude mimoriadne výhodné hlavne vtedy, ak budete vo svojej banke žiadať pôžičku alebo hypotéku.

Odkedy sa internet dostal do takmer každej domácnosti, kontrola financií nebola nikdy jednoduchšia. Automatická platba pomocou služby internetbanking Vám dokáže ušetriť nielen peniaze, ale aj čas.

Zbavte sa svojich dlhov

Zníženie Vašich dlhov je prvým krokom k vybudovaniu stabilnej finančnej budúcnosti. Aby Ste mohli investovať, potrebujete splatiť krátkodobé dlhy.

Najdôležitejšie je splatiť Vaše dlhy v čo najkratšom možnom čase. Aby sa Vám to podarilo, možno bude potrebné obmedziť niektoré zbytočné výdavky. Bude to ťažké, no ak sa raz svojich dlhov zbavíte, vybudujete si tak stabilnú a pevnú finančnú základňu.
Vytvorte si finančný plán

Ak náhodou ešte žiaden nemáte, práve teraz je čas pre jeho vytvorenie. Konzultujte to s finančným poradcom, ktorý pozná Vaše špecifické potreby a ciele a vytvorte taký finančný plán, ktorý bude zahŕňať ciele tak dlhodobé, ako aj tie krátkodobé.

Starajte sa o svoj strom financií

Ako vidíte, existuje vela krokov, ktoré pre zlepšenie Vašej finančnej situácie môžete podniknúť už teraz. A ak Ste doteraz iba čakali, je načase, aby Ste svoj postoj zmenili a začali už dnes. O niekoľko rokov budete možno veľmi prekvapený, ako ďaleko Ste sa dostali a budete radi, že Ste potrebné kroky v danom čase podnikli.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.