6 osvedčených metód ako zarobiť veľa peňazí

Napísal  
Zaradené pod FINANCIE

euroVďaka pádu komunizmu, zmenám v zákonoch, možnostiam cestovania a obchodovania s rôznymi cudzími krajinami, možnosti venovať sa akejkoľvek kariére, ktorú si vyberiete, alebo možnosti uskutočniť akékoľvek zárobkové plány, mladí Slováci sa teraz môžu stať úspešnejšími, ako kedykoľvek predtým.

Keďže sa na Slovensku začalo platiť eurom, niektorí z nás sa možno stanú menej úspešnými. Preto by som sa dnes chcel zamerať na to, ako sa niektorí bohatí Slováci vlastne stali bohatými. Existuje veľa stratégii: ja som však našiel 6 z nich, ktoré aj obstáli v skúške času.

Predtým však, ako sa každej z nich budeme osobitne venovať, musíme si uvedomiť, že v mnohých prípadoch najdôležitejšiu rolu zohráva šťastie – bez ohľadu na to, aký úžasný obchodný plán možno máte. Byť v správnom čase na správnom mieste pomohlo získať obrovský majetok aj veľmi hlúpym ľuďom. Len si pomyslíte na nejakú nehnuteľnosť kúpenú pred 10 rokmi za pár korún, ktorá má dnes hodnotu miliónov.

Na druhej strane, nešťastná okolnosť môže zmeniť aj tú najspoľahlivejšiu stratégiu na katastrofu. Napríklad: Elisha Gray mal to nešťastie, že si prišiel dať patentovať telefón na americký patentový úrad iba o jednu jedinú hodinu neskôr ako Alexander Graham Bell…

1. Štátne dotácie a eurofondy

Pravdepodobne najosvedčenejší a najspoľahlivejší spôsob, ako zarobiť veľa peňazí, je mať rozum, šikovnosť, šťastie, predvídavosť, úsilie – a toľko finančných prostriedkov od vlády a z eurofondov, koľko sa Vám podarí získať. Priame využívanie vládnych výdavkov je príliš zjavné. Čo je však nenápadnejšie, a preto aj oveľa zaujímavejšie, sú obrovské štátne dotácie.

Niektoré stavby slovenskej infraštruktúry, napríklad diaľnica Bratislava – Košice, tunely, bratislavské letisko, alebo hrádze pozdĺž Váhu priniesli milióny korún niektorým úspešným jednotlivcom, podporovaným finančnými prostriedkami vlády a grantmi z Európskej Únie.

2. Dedičstvo

Zbohatnúť sa dá vždy, ak máte bohatých rodičov, ktorí zomrú mladí, alebo bohatých a chorľavých strýkov bez žiadneho iného dediča. V skutočnosti však dedičstvo nie je tou pravou cestou k bohatstvu. Rodičia totiž žijú dosť dlho a tiež musíte rátať s výdavkami za ich liečbu predtým, ako zomrú. 65-ročný muž môže očakávať, že sa dožije aj veku 81 rokov, žena dokonca aj 84. To je takmer 20 rokov po odchode do dôchodku a neustále sa zvyšujúce výdavky za zdravotnú starostlivosť môžu značne ochudobniť Vaše finančné prostriedky. Preto by mala väčšina Slovákov využiť skôr iné stratégie, ak chce zarobiť skutočne veľa peňazí.

3. Nízka hotovosť, vysoká zadlženosť

Aj keď máte malú hotovosť, investovaním za pomoci veľkej pôžičky môžete tiež zarobiť skutočne veľa peňazí. Kúpa nehnuteľností je tou správnou cestou.
Príklad: Ak investor zloží 20% z celkovej výšky hypotéky v banke, a hodnota nehnuteľnosti rastie ročne o 10%, touto investíciou vlastne zarobí 50% – samozrejme, okrem maklérskych poplatkov a ďalších výdavkov, ako sú napríklad dane, údržba, služby, úroky z hypotekárneho úveru, preddavok, atď. Keby všetky tieto výdavky predstavovali 3% z celkovej sumy, pri zachovaní zvýšenia hodnoty nehnuteľnosti o 10% investor na tejto investícii tak či tak získa 33,3%.

4. Sila páky

Príklad: Porovnajte si hudobné CD a maličký koncert niekde v klube. Hudobník osloví iba malé publikum a musí hrať každý týždeň v rovnakom podniku, aby si mohol zarobiť nejaké peniaze. No jeho CD môže počúvať neobmedzene veľa ľudí po celom svete – a ak je navyše komerčne úspešné, ľudia ho budú počúvať aj počas nasledujúcich rokov. Možnosť zarobiť ešte viac peňazí rastie vďaka šíreniu jeho hudby cez mp3 nahrávky, DVD, rádio, televíziu a internet.

5. Úžasná myšlienka, no nie vždy aj zrealizovaná

Ralph Waldo Emerson raz vyhlásil, „Ak niekto napíše lepšiu knihu, povie lepšiu kázeň, alebo urobí lepšiu pascu na myši ako jeho sused, aj keby si postavil dom v lesoch, svet si vyšliape chodník k jeho dverám.“ Nemám k tomu čo dodať.

6. Využitie ľudskej závislosti a márnivosti

Využitie ľudskej márnivosti a veci, na ktoré sa u ľudí vytvára závislosť, bolo vždy výhodnou príležitosťou zarobiť veľa peňazí, nehovoriac o tých protizákonných. Len si pomyslíte napríklad na sex a prostitúciu, najstaršie remeslo na svete. Týmto však žiadnym spôsobom nechceme a nepropagujeme túto amorálnu myšlienku!

Uvedieme však iný príklad:

Závislosť na kofeíne zabezpečila obrovský úspech v obchode s kávou a čajom. Táto závislosť súvisela tiež s tým, prečo Ďaleký Východ tak priťahoval britských obchodníkov. A určite neverte výrobcom nealkoholických nápojov, keď Vám povedia, že do svojich produktov dávajú kofeín iba za účelom povzbudenia a zlepšenia chuti. Hlavným dôvodom je ich návykovosť.

Tému článku navrhol: L. Pokorný

Komentáre

3 komentáre v "6 osvedčených metód ako zarobiť veľa peňazí"

 1. Matus Lajcak  

  avatar

  Tak poslednym odstavcom o zavyslostiach ste trafili uplne presne.
  V praxi to funguje vyborne a mal by tymto smerom rozmyslat kazdy, kto si chce vybudovat pravidelny online prijem.

  http://uspechvzivote.wix.com/pasivnyprijemonline

 2. Milan Tulenko  

  avatar

  Existuje x spôsobov ako prísť k peniazom,čo tak vykradnúť banku. No nie,teraz už vážne. Vďaka internetu tu mame veľa možnosti ako sa realizovať. Napríklad zarábanie peňazí z Affiliate. Affiliate marketing je oblasť,kde si môže zarobiť peniaze ozaj každý,napríklad aj na Facebooku. Chcete vedieť ako? Tu je návod: http://blog.milantulenko.eu/p/jednoduchynavod-ako-si-zarobit-peniaze.html

 3. VideoAcademy  

  avatar

  Koho zaujíma YouTube, tak pripájam video: 3 najlepšie spôsoby, ako zarobiť peniaze na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=v8kUvbYidpM

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.