Získajte postoj milionára

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA, FINANCIE

postoj milionara_clanokTakže konečne teraz zarábate veľa peňazí a chcete to aj svetu ukázať. A aj by ste mali. Ak si však myslíte, že je to celé iba o drahých autách, luxusných oblekoch a nákladných večierkoch, porozmýšľajte ešte raz.

Múdry človek hospodári so svojimi peniazmi správne, preto ich aj rozumne a v správnej miere ukazuje. Ak sa svojimi peniazmi ľahkomyseľne predvádzate, veľmi ľahko sa môžete dostať – tak ako veľa Slovákov – do obrovských dlhov.

Nasledujúce rady musíte samozrejme prispôsobiť veľkosti Vášho príjmu. Ak napríklad zarábate mesačne 15 000 Sk, členstvo v golfovom klube pravdepodobne nebude najlepší nápad. Napriek tomu, osvojením si týchto návykov čoskoro získate postoj milionára.

1 – Riskujte

Risk je súčasťou zarábania peňazí. Každý investor Vám potvrdí, že čím viac budete riskovať, tým viac toho aj získate. Žiaden človek nezbohatne, ak vždy pôjde iba po bezpečnej ceste. Akúkoľvek akciu, ktorú podniknete, však musíte rozumne a s rozvahou plánovať. Ak chcete toho dosiahnuť viac, musíte byť ako odvážny vojak. A ľudia budú obdivovať Vašu odvahu a pripravenosť využiť všetky príležitosti – síce riskantne, no určite veľmi výnosne.

2 – So štedrosťou opatrne

Byť opatrne štedrým neznamená kupovať drink každému vo Vašom miestnom podniku. Takéto návyky Vás dovedú skôr na mizinu. Kupujte darčeky svojim priateľom a kolegom – robte to však iba príležitostne. Ak sú Vašimi skutočnými priateľmi, budú si Vašu štedrosť pamätať a jedného dňa Vám ju dvojnásobne odplatia.

3 – Stýkajte sa s elitou

Vytváranie siete kontaktov je jedná vec; vytváranie siete ‘správnych’ kontaktov je vec druhá. Mali by ste sa snažiť pohybovať medzi tými bohatšími. Sledujte ich, učte sa od nich a pokúste sa medzi nich zapadnúť. Ak sa budete pohybovať v takomto prostredí, možno sa dokonca dozviete nejaké dôverné informácie, ktoré Vám pomôžu zarobiť ešte viac peňazí. Takže – zistite, kde sa stretávajú bohatí ľudia – či už je to v kasíne, v golfovom klube alebo v špeciálnej reštaurácii – a vytvorte si nové priateľstvá.

4 – Majte pod kontrolou svoje investície

Na svojom majetku musíte stále pracovať. Investície sú ako deti: Ak im nebudete venovať pozornosť, môžu sa nečakane vzbúriť. Neustále sa informujte o spoločnostiach, do ktorých ste investovali svoje peniaze a ako sa týmto spoločnostiam darí. Čítajte trhové analýzy a publikácie z oblasti financií. Nájdite si spoľahlivého finančného poradcu, ktorý Vám poskytne užitočné rady. Takto si navyše obohatíte svoje vlastné vedomosti z oblasti financií a podnikania.

Aké sú ďalšie zvyky milionárov?

5 – Naučte sa predvídať

Milionári majú úžasnú schopnosť nejakým spôsobom „vycítiť“ dobrú príležitosť. Vidia tendencie vo vývoji a dôkazu predvídať výhodné investície, ako je napríklad kúpa pozemkov na výstavbu domov v novej oblasti. Táto predvídavosť nemusí byť ich prirodzenou schopnosťou; rozvinula sa u nich prostredníctvom stáleho sledovania vývoja trhu a to sa postupne zmenilo na šiesty zmysel. Ak si vyviniete ten správny cit pre výhodné príležitosti investovania, ľudia si k Vám budú chodiť po radu.

6 – Delegujte úlohy

Nemôžete byť výborný vo všetkom, môžete však byť majster delegovania. Namiesto strácania času snahou všetko sa naučiť, zožeňte si na tieto úlohy kvalifikovanú pomoc. Ak je to daňová problematika, obráťte sa na účtovníka alebo daňového poradcu. Ak je to právna záležitosť, najmite si právnika. Peniaze budú využité účelne, pretože Vám to ušetrí čas a pomôže Vám to vyhnúť sa možným problémom. Schopnosť správneho delegovania úloh je vlastnosťou úspešného manažéra. Pamätajte na to.

7 – Buďte stále upriamený na cieľ

Bohatý človek si vždy stanoví jasný cieľ s konkrétnymi úlohami. Nikdy nespúšťa zrak zo svojej vízie a nikdy sa neodkloní zo svojej cesty. Aj vy urobte to isté: Stanovte si svoj osobný cieľ a zapíšte si, čo všetko musíte urobiť pre to, aby ste ho dosiahli. Pripomínajte si to stále počas svojej každodennej nudnej práce. Čomukoľvek budete musieť v budúcnosti čeliť, Vaša vízia Vás stále udrží motivovaným.

8 – Nakupujte na úrovni

Ak stále nosíte ten istý oblek, budete si musieť zaobstarať niečo, čo je hodné muža na Vašej úrovni. Kúpte si veci, ktoré si vďaka svojej práci aj zaslúžite: nové auto, najlepšia izba v hoteli alebo cestovanie vlakom prvou triedou. Hoci skutočný milionár míňa svoje peniaze rozumne, uvedomuje si tiež, že z času na čas si môže dopriať aj niečo lepšie.

9 – Nájdite si určite špecifické záujmy

Majetok je synonymom sofistikovanosti. Ťažko si nájdete svoje miesto medzi skutočnou elitou, ak sa nebudete stretávať s bohatými ľuďmi. Začnite sa zaoberať nejakými záľubami, ktoré Vás dostanú do takéhoto prostredia. Staňte sa členom nejakého exkluzívneho klubu. Nájdite záľubu vo vybraných špecialitách, fajčení cigár a kvalitných vinách. Získate si takto viac rešpektu medzi tými najlepšími.

A peniaze sa budú sypať

„Predstieraj, že to si, až kým sa tým nestaneš.“ Táto praktická rada sa dá aplikovať na čokoľvek – a ani úspech nie je výnimkou. Ak dokážete vytrvať vo vyššie opísaných návykoch, čoskoro získate postoj milionára. A tak ako nočný motýľ letí za svetlom, tak sú aj peniaze priťahované k tým, ktorí s nimi dokážu nakladať na úrovni.

Tému článku navrhol: P. Padák, Trenčín

Komentáre

Jeden Komentár v "Získajte postoj milionára"

 1. apprentice  

  avatar

  Martinka ak by som mal možnost stretnuť D Trumpa určite by som si nepytal prácu a Tkač raz bude chcieť stretnuť Mňa 🙂

  Myslim si že úspešny použiva svoju najvacsiu Leveridž a tou je ROZUM a MY

  Ja sa riadim takouto vecou :
  To čo môže mať druhy to môže mať aj JA 🙂
  Takže čo chcete VY ?

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.