Objavte svoje osobné finančné princípy

Napísal  
Zaradené pod FINANCIE

financne principyČo je pre mňa dôležité? Ako moje hodnoty ovplyvňujú moje finančné rozhodnutia? Tu je niekoľko kľúčových otázok, ktoré som si začal klásť, keď som sa hlbšie ponoril do písania o osobných financiách. Ku zvyšovaniu vašich financií je dôležité získať jasnejšie porozumenie vašich finančných hodnôt.

Prestavte si, že váš celkový príjem v domácnosti sa práve znížil na polovicu z dnešnej úrovne. Nie je to pritiahnuté za vlasy, že jeden alebo obidvaja zarábajúci z rodiny sa ocitnú čiastočne alebo úplne nezamestnaní.

Vytvorte si teoretický rozpočet založený na novej úrovni príjmu.Pokiaľ rozdiel medzi vašim momentálnym príjmom a výdavkami je veľký, skutočne sa musíte sústrediť a ubrať.

Čo by ste robili, ak by ste náhle mali polovicu z vášho bežného mesačného príjmu? Je to fantastická otázka, jedna z tých, ktoré vám môžu pomôcť, aby ste sa viac naladili na svoje finančné priority – vaše aktuálne priority, nielen tie teoretické.

Potom si skúste odpovedať na otázky typu:

Čo ak by môj príjem vzrástol o 50%?

Ako berú peniaze vaši rodičia? Je to podobné alebo rozdielne s vašim pohľadom na peniaze?

Ktorá charita je podľa vás najdôležitejšia?

Odpovedzte nám na tieto otázky v komentároch, prosím….

Verím, že ak porozumiete tomu, čo chcete robiť so svojim životom, môžete robiť finančné rozhodnutia, ktoré odrážajú vaše hodnoty.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.