10 vecí, ktoré ma udržia od „Hospodárskej krízy“

financna-krizaUž len uspieť v dnešnom svete je ťažké a finančná kríza to vôbec neuľahčuje.

1. Dobré miesto.
Milujem Piešťany. Veľa parkov, vody, pokoj a ticho. Na druhej strane, je tam dostatok kultúrnych aktivít, skvelé reštaurácie, fitnes centrá, priateľská atmosféra pre cudzincov, 40 minút autom z letiska a pravidelné vlaky do hlavného mesta. Doma mám teplo, ticho a park navôkol. To mi dáva slobodu a tvorivosť, ktoré potrebujem k úspechu.


2. Spoľahlivá technológia.

Mám výborný software v mojom laptope a vreckový pc telefón. S týmito dvoma prístrojmi môžem viesť takmer každú prácu, prepájať aktivity rýchlo a v pohodlí, nech som kdekoľvek vo svete. S týmito dvoma vynálezmi môžem:
monitorovať svoje financie, vytvárať a ukladať súbory, robiť marketing, tvoriť web stránky, komunikovať s kolegami, priateľmi a rodinou, robiť výskum, mať stretnutia, pozerať filmy, robiť prezentácie, ladiť si gitaru, plánovať si cesty, kontrolovať internet, strihať filmový materiál, nahrávať albumy, prísať listy a pozerať si fotografie.

3. Stáli spoľahliví partneri.
Je cťou pracovať s expertami, ktorých nielen považujem za priateľov, ale aj za silných ľudí, ktorí ma nikdy nepodvádzajú a neklamú. V mojej zubnej spoločnosti pracujem s najlepšie anglicky hovoriacimi zubármi na Slovensku, podporovanými jednými z najlepšie vybavenými dentálnymi laboratóriami.

Pre mlady-uspesny.sk mám fantastického prekladateľa, počítačového experta a podnikateľského konzultanta. Pre môj nadchádzajúci projekt African Safari mám dvoch expertov na život v divočine a na mojich hudobných projektoch ma podporujú jedni z najenergických a najzručnejších hudobníkov akých som kedy mal. Vďaka týmto ľuďom môžem ponúknuť svojim klientom oveľa viac ako by som mohol urobiť sám.

4. Asistenti.
Nie, to nie je iba pre bohatých a slávnych. Je toľko vecí, ktoré nenávidím robiť, a vyzerá to akoby mi zaberali všetok môj čas, kedy by som mohol robiť niečo oveľa radostnejšie, užitočnejšie a prospešnejšie. Teraz, so svojou sekretárkou, mám zaplatené všetky účty, dvd vraciam načas, šálky čaju dostávam presne vtedy, kedy ich potrebujem, môja kancelária je čisté, e-maily zodpovedané, výskumy urobené a štatistiky dostanem v tabuľkách do ruky. A čo je na tom najlepšie? Získam čas na to, čo je dôležité – a moja asistentka stále povie: „Áno, môžem to urobiť.“

Áno, je to investícia. Ale návratnosť je oveľa väčšia. Rozhodol som sa, že môj biznis a život za to stoja. Otázkou je: čo robíte sami, čo by pre vás mohol urobiť niekto iný? Rýchlejšie, lepšie a účelnejšie, aby ste sa mohli sústrediť na to, čo viete najlepšie.

5. Hospodárenie s časom.
Medzi komunikáciou s klientami, marketingom, spoločenskými médiami, priateľkou, cvičením, jedením, cestovaním, čítaním – dni sa zapĺňajú. Moja odpoveď znie: plánovanie. Bez pochýb, keď neplánujem, strácam veľa času. Naozaj veľa času. Ale keď mám naplánovaný deň a môj malý mozog je nabudený iba na sledovanie plánu, urobím, čo je potrebné urobiť.

6. Flexibilita /pružnosť/
Pri mojom tréningu bojových umení ma často učili – „čo je neohybné, to sa zlomí“

Flexibilita je najpodstatnejším nástrojom kritiky pre úspech v podnikaní. Klienti odstupujú, v priebehu minúty máte desať uzávierok alebo v zápätí nemáte žiadnu, internet skolabuje, spíte(?) alebo ešte horšie, ste hladný – všetky tieto veci vás nútia meniť v momente váš plán. Ak je využívame flexibilitu, krízy sa stávajú možnosťou – nie blokádou. A to vás nezlomí.

7. Životný partner.
Našiel som niekoho, bez koho by som nechcel žiť. Drží ma pri zemi v realite, testuje moje nápady, utešuje ma, zdieľa so mnou zážitky a uskutočňuje výlety. Delí sa so mnou o radosť a počúva moje sklamania a ja jej. Navzájom sa povzbudzujeme milými slovami, sústredením na cieľ a poriadnou dávkou humoru.
Načo je úspech, ak sa o ňom nemáte s kým podeliť?

8. Pozitívny postoj.
Vo svojom živote som mal niekoľko robôt, ktoré som nemal rád. A vďakabohu sú už len vzdialenými spomienkami. Láska a nadšenie z mojich aktuálnych projektov mi dáva zmysel, eneriu a rozhodnutie, aby som bol ešte úspešnejší. Zabávam sa pri dokončovaní práce a vďaka tomu nepadám a nerobím každý deň chyby.

9. Dômysel.
V dnešnom svete môžeme kúpiť, počuť, pozrieť si alebo prečítať všetko, čo potrebujeme vedieť. Samozrejme, výber najlepších zdrojov informácií, ich použitie a obmedzenie počtu prichádzajúcich informácií hrá veľkú úlohu, ale v tomto svete môžem dosiahnuť to najlepšie v osobnom raste, financovaní, marketingu, hudbe a telesnej kondícii. Učiť sa z toho najlepšieho prináša dobrý výsledok.

10. Boh.
Hoci som si tento bod nechal nakoniec, je v mojom živote určite na prvom mieste. V mojom živote bolo príliš veľa pozitívnych náhod na to, aby som ignoroval existenciu sily, ktorá pracuje v mojom živote a robí ho lepším a dôležitejším, robí zo mňa lepšieho človeka, nie cez pravidlá sveta, ale pravidlami niečoho večného.

Táto kotva v mojom živote mi dáva na vedomie, že je niečo viac ako len to, čo máme tu.

Aké sú nástroje, ktoré vás prevedú dňom, rokom? Čo je vetrom vo vašich plachtách? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.