Vyberte sa iným smerom – Audi A 5 sportback

Napísal  
Zaradené pod DŽENTLMEN, ZA VOLANTOM

audi a5 sportbackMy na www.mlady-uspesny.sk sme sa rozhodli, že sa pri písaní vydáme  novým smerom – presne tak ako Audi A5 Sportback.

Keď chcete niečo v živote dosiahnuť – buď kopírujete, alebo si kliesnite svoju vlastnú cestu. Buď budete tí, ktorí zmeny VYVOLÁVAJÚ, alebo sa priradíte k tým, ktorí zmeny AKCEPTUJÚ. Audi dôsledne zapĺňa každú skulinku na trhu a model A5 Sportback je logickým dôsledkom tejto snahy. Tento Audi skvost sa zaradí medzi sedan A4 Avant a kupé A5, ktorý berie charakter sedanu, športovú eleganciu kupé a zároveň jeho vysokú praktickosť.

Prenesené do nášho života: buďte emocionálny a elegantný – to preto, lebo emócie sú našim každodenným spoločníkom a elegancia vždy po stáročia priťahovala ľudí. Keď budete namietať, že emócie k správnemu chlapovi nepatria, dám vám jedinú otázku: „Čo preciťujete pri jazde elegantným športovým autom? Nie sú to vari vaše emócie?“

Pri pohľade na tvary karosérie vám neunikne kvapkovitá línia, ktorá voľne prechádza až do veka batožinového priestoru a tým zadnú časť vizuálne predlžuje. Táto línia má prirodzene pozitívny vplyv na odpor vzduchu, ktorého súčiniteľ je 0,29.

Prenesené do nášho života: robte presne podľa Paretovho pravidla, 20% času nech vám prinesie 80% výsledkov. Buďte efektívni.

Keď vyrobia Audi, použijú vysokopevnostnú oceľ, hlavne na pozdĺžne nosníky, prahy a predné výstuže. Oceľovú zliatinu lisujú pri teplote 950°C a ihneď ju okamžite schladia – vytvárajú tým vysokú tuhosť materiálu – 2 milimetrový plát vydrží zaťaženie 10 ton. Preto nie je nutné používať veľa materiálu než je obvyklé a tým sa šetrí na hmotnosti vozidla, čo sa následne prejaví nielen na spotrebe, ale aj jazdných vlastnostiach.

Prenesené do nášho života: vždy si dobre premyslite, čo idete robiť, a keď to robíte, robte to perfektne a správne. Ušetríte tým veľa času, peňazí a energie, ktoré môžete oveľa lepšie potom investovať….

Interiér je priestranný, všetky štyri sedadlá v kabíne sú plnohodnotné. Veľké dvere batožinového priestoru sú harmonicky integrované do dlhej, splývajúcej zadnej časti karosérie s plochými zadnými stĺpikmi. Základný objem batožinového priestoru 480 litrov zodpovedá takmer hodnote modelu A4 Avant, pri sklopených operadlách zadných sedadiel sa zväčší na 980 litrov.

Prenesené do nášho života: snažte sa byť plnohodnotným členom tímu – niele v práci, ale aj doma, či v osobných vzťahoch. Tým, že ste plnohodnotný – nesťažujete prácu iným.

Audi A5 Sportback ide dôsledne cestou inovatívnych technológií:

– vysoká účinnosť motorov: priame vstrekovanie paliva – naftové TDI a benzínové FSI – a spĺňajú emisnú normu Euro 5.

– všetky verzie sú vybavené systémom na rekuperáciu energie, ktorý pri brzdení premieňa kinetickú energiu na elektrickú a zachytáva ju v akumulátorovej batérii

–  regulácia jazdnej dynamiky Audi drive select, pomocou nej môže vodič meniť charakteristiku pedála akcelerátora, body preraďovania sedemstupňovej prevodovky S tronic a charakteristiku posilňovača riadenia servotronic (sériovo od 140 kW).

– športový diferenciál, adaptívna regulácia charakteristiky tlmičov pruženia a dynamické riadenie s variabilným prevodovým pomerom

Prenesené do nášho života: buďte tvoriví, nebojte sa nových výziev a obklopte sa šikovnými a otvorenými nadšencami, pretože s nimi dosiahnete svoj cieľ.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nj6i8n3DyqY

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.