Vyčnievajte z radu

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

Niektorí ľudia jednoducho upútajú pozornosť ostatných. Vyčnievanie z radu môže znamenať jednu z dvoch vecí: Ľudia Vás buď obdivujú, alebo sa z Vás smejú. A hoci niektorí muži majú prirodzenú charizmu, ľudia si Vás všimnú hlavne vďaka kombinácii výzoru, osobnosti, ale predovšetkým vďaka tomu, čo Ste vo svojom živote dosiahli.

Presaďte sa

Na to, aby Ste vyčnievali z radu, stačí aj vplyvné postavenie. Aby Ste ho dosiahli, požiadajte o viac práce, ako si myslíte, že zvládnete. Namiesto čakania a dúfania, že si Váš šéf sám všimne všetky Vaše kvality, aktívne sa usilujte o veci, ktoré dosiahnuť chcete. Byť priebojným bude pre Vás mať oveľa väčší význam, ako všetka Vaša nenápadná práca počas bežných pracovných dní. Z času na čas svojmu šéfovi pripomeňte Vaše pracovné plány, aby na to náhodou nezabudol. Pravdepodobne ho Vaše ciele zaujímať nebudú – no keď sa objaví nejaká pracovná ponuka, s najväčšou pravdepodobnosťou si spomenie práve na vás – ako na dotieravú muchu, ktorá mu neustále bzučí v uchu.

Naučte sa rozprávať

Ľudia sa zvyknú zhromažďovať okolo tých, ktorí vedia zaujímavo rozprávať a poznajú dobré historky. Všimnite si, ako to je v baroch a na večierkoch – práve takýto ľudia sú v centre pozornosti. Tichí ľudia nasledujú hovorcov – nie iba pre to, že ich obdivujú a rešpektujú – ale preto, lebo hovorcovia rozhodujú. Naučiť sa predať je prvým krokom k tomu, aby si Vás ľudia všimli a ak sa viete predať, potom budete vedieť predať aj svoju prácu.

Dobre sa obliekajte

Neobliekajte sa podľa práce, ktorú robíte. Obliekajte sa podľa toho, akú prácu robiť chcete. Pokiaľ nechcete do konca svojho života predávať noviny na ulici, začnite sa obliekať ako mladý a úspešný. Muž s kravatou vzbudzuje väčšiu dôveru ako muž v obyčajnom tričku. Výzor samotný za Vás prácu neurobí, no určite Vám ju prinajmenšom uľahčí.

Zaujmite ľudí okolo seba

Väčšinou sa zvyknem vyhýbať tým ľuďom, ktorí nie sú ani temperamentní, ani nemajú nijaké zaujímavé názory. Vaša osobnosť potrebuje nejakú iskru, niečo zaujímavé, prečo by sa oplatilo opäť Vás stretnúť. Inak sa Vám budú v budúcnosti ľudia vyhýbať. Príliš silná osobnosť však môže byť rovnako nepríjemná. Prílišná veselosť je totiž občas deprimujúca a neustály negativizmus často pôsobí ako sedatívum. Najlepšie je medzi tým nájsť nejaký vhodný kompromis.

Článok navrhol: M. Komenský, Bratislava

Článok napísal Daniel Shaw @ www.mlady-uspesny.sk

————————————————————
(c) 2005 – 2008 Daniel Shaw zo spoločnosti Destiny Group – Všetky Práva Vyhradené – Žiadna časť z tohto článku nemôže byť použitá v akejkoľvek forme bez písomného súhlasu autora.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.