Ako Vás ovplyvňuje Vaša práca?

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

vasa_praca-786240V dnešnej téme Kariéra by som chcel rozobrať jednu myšlienku, ktorá hovorí v podstate o tom, že Vaša práca Vás do istej miery formuje – formuje to kým ste? Vašu identitu? Vašu osobnosť?… Je to zaujímavé, však?

Ak práca mení a definuje ľudí, potom je dôležité mať takú prácu, ktorá nebude prekážať vo Vašej sebarealizácii – prácu, ktorá Vám pomôže naplniť Váš osobný potenciál:

• Zamestnanie, ktoré Vám okrem peňazí poskytne aj zmysel
• Zamestnanie, ktoré zachováva dôstojnosť človeka aj výrobku
• Zamestnanie, ktoré spája pracovníkov s ich životmi
• Zamestnanie, kde je proces práce rovnako dôležitý ako jej výsledok
• Zamestnanie, ktoré napĺňa potreby: tela, mysle aj ducha.

Takéto zamestnanie sa však dá len veľmi ťažko nájsť, že? Príliš veľa z nás zvykne hovoriť, „Moja práca je príliš bezvýznamná!… moja práca nie je veľmi prínosná.“

Môj milý mladý-úspešný priateľ, nie je to náhodou tak, že vo svojej práci – nech je akákoľvek – máme možnosť urobiť niečo prevratné; prácu, ktorá bude mať význam? Prácu, ktorá bude slúžiť a samozrejme, ktorá bude zdrojom našich príjmov? Prácu, ktorá nás bude formovať na lepšiu verziu nášho ja?

Myslím, že toto všetko je na osobnej zodpovednosti každého z nás. Je to príležitosť každého podnikateľa. A ja som veľmi rád, že sa s Vami o tieto svoje myšlienky môžem podeliť.

Ak má pre Vás táto myšlienka zmysel alebo ak si aj myslíte, že je to hlúposť, veľmi rád si Váš názor prečítam v sekcii komentárov dole.

Nech sa Vám darí,

Daniel


Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.