Kde ste najviditeľnejší?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Veľa som premýšľal o viditeľnosti a úspechu a prišiel som k záveru, že vašou známkou najvyššej nápadnosti je to, čím budete známy. Napríklad, ak hviezdite vo skvelom filme alebo váš posledný album sa predal v miliónoch alebo ste výkonný riaditeľ veľkej spoločnosti alebo vaša webová stránka sa stala lídrom vo vašom priemysle, takáto nápadnosť sa udrží nad všetko ostatné. Výnimkou je, ak váš nasledujúci projekt alebo pozícia (spevák, výkonný riaditeľ, spisovateľ, herec/herečka, atď.) je väčšia ako tá posledná. Ak sa váš úspech spája s objektom, osobou alebo spoločnosťou vysokej nápadnosti, vytyčuje to i vás.

Prípad Michaela Jacksona

Michael Jackson sa stal najznámejší prostredníctvom svojho albumu Thriller, ktorý bol najpočetnejším albumom všetkých čias, stúpajúci ku 110 miliónom kópií. K tomuto úspechu sa pripája aj úspech viditeľnosti, ktorý Jackson mal ako umelec na turné, tak isto ako v médiách. Napriek jeho čudným návykom, obvineniam zo zneužívania detí a jeho zmenám fyzického vzhľadu, ktoré mu dali negatívnu nálepku, jeho album a hudobná kariéra zanechala známku najvyššej viditeľnosti. Všetka negatívna pozornosť by sa nestala medzinárodnou, ak by už nebol slávny.

Prípad Emmy Watson

Emma Watson je najznámejšia svojou rolou Hermiony Granger v sérií o Harrym Potterovi. Má 19 rokov a je extrémne známa, čo spôsobili filmy populárne po celom svete (a tiež základňa fanúšikov knižného originálu). Čítal som interview s Emmou a to ma inšpirovalo k napísaniu tohto článku. Pýtali sa jej na navštevovanie univerzity a či ju jej spoloční študenti spoznávajú. Tu je jej odpoveď:

„Domnievam sa, že je to nevyhnutné. Niektorí z nich museli filmy vidieť už pred rokmi. Ale dúfam, že to potrvá iba krátky čas než sa stanem známou ako študentka z Veľkej Británie, radšej ako Emma Watson, ktorá hrala v týchto filmoch o Harrym Potterovi.

Myslíte si, že Emma bude známejšia ako študentka než ako herečka zo série Harryho Pottera? Verím, že je to nemožné. Tiež je vysoko nepravdepodobné, že bude niekedy schopná zbaviť sa nálepky Harryho Pottera, pretože je zriedkavé priradiť sa k niečomu väčšiemu než je celosvetový fenomén, aj keď je mladá. Samozrejme, že keď začne navštevovať univerzitu, budú s ňou zaobchádzať špeciálne a získa pozornosť a nemôže s tým nič robiť.

Čo to všetko znamená pre vás?

Musíte sa na seba dobre pozrieť, na vašu súčasnú situáciu a na miesto, ktoré chcete v živote dosiahnuť. Opýtajte sa sami seba, čím chcete byť známy? Je to azda byť vedúcim pracovníkom/výkonným riaditeľom spoločnosti v budúcnosti, webovou stránkou, ktorú budujete, knihou, ktorú práve publikujete, a pod.? Ak teraz pracujete na tom, aby ste to spropagovali, budete tým známy. Robte to dôsledne a cez rôzne médiá a dosiahnete najvyššiu úroveň viditeľnosti, podobnú ďalším úrovniam vo vašej kariére.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.