Kríza stredného veku v 30+?

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

42-19210304Podľa ankety, ktorú sme uskutočnili v lete, väčšina našich čitateľov je vo veku medzi 25 – 45 rokov. A podľa e-mailov a komentárov, ktoré denne dostávame, mám pocit, že veľa z nás, mlady-uspesny, sme nešťastní. Tu je sumár komentárov, ktoré často dostávame:

1. Nie som šťastný

2. Mal by som byť šťastný, pretože mám dobrú prácu, zarábam pekné peniaze, doma je všetko v poriadku; urobil som všetko, čo som mal urobiť.

Tak prečo sa cítim nešťastný a vystresovaný? Pokiaľ nedosiahnete zhruba 30rokov, nemusíte byť sami sebou.

Prečo?

Pretože máte dostatok energie, aby ste robili čokoľvek. A ľudia vás v tom nechajú.

Fyzicky máte energiu. Po stránke psychickej začínate kariéru a život. A hádajte čo? A všetci okolo vás vás nechajú robiť vaše veci. Vaša rodina to chápe. Dovolia vám „začať vašu kariéru“. Vášmu šéfovi sa to úžasne páči. A vy ste schopní obetovať týždenne 60 alebo 80 hodín tomu, že ste skutočne skvelí v tom, čo robíte. A pravdepodobne vám to ide dobre. Prečo nie, však? Vaša číra energia a čas kompenzuje nedostatok prirodzenej vášne alebo talentu.

Takže ak „to“ nie je tým, čo ste mienili robiť – alebo sa to nezhoduje s tým, kto ste – nemôžete to improvizovať navždy (neviete o tom, že to len napodobujete. Robíte to, o čom si myslíte, že by ľudia mali robiť). Po tridsiatke vaša energia o trochu klesne. A vy si začínate klásť otázky. A mali by ste.
Pretože dospievanie znemená akceptovať to, kým ste. Je to jediný spôsob ako obstojíte v hre osobného úspechu a v tom, aby vás to tešilo. Sám som zistil, že najťažšou, ale najprospešnejšou vecou, ktorú som osobne urobil, bola odpoveď na túto otázku:

„Aké sú všetky tie veci, o ktorých si myslím, že som……a pritom nie som?“ Toto malo za následok dllllhhhyyyyý zoznam odpovedí, ktoré boli kombináciou obsiahleho sebavnímania s mnohými očakávaniami od iných ľudí. Je to obrovská úľava, keď sa zbavíte bagáže.

Potom zmeňte otázku z „V čom by som mohol urobiť kariéru?“ na tieto tri?

1. „Čo si v živote naozaj cením a vidím to ako moje priority?“

2. „Aké sú moje prirodzené talenty a ako by som ich mohol podporiť?“

3. „Aké špecifické schopnosti mám alebo aké by som potreboval, ktoré ma môžu podporiť?“

Ak budete pri prvej odpovedi úprimní, pri druhej odpoviete tak, aby to nebolo len chválenkárstvo, ale dar a tretiu odpoveď použijete ako službu prvým dvom, budete späť v hre o osobný úspech.

Cítite sa rovnako? Dajte nám vedieť v komentároch…

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.