5 krokov k vytváraniu lepšieho zamerania vo vašom živote
Napísal Peter
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA
Novým nepriateľom úspechu je vyrušovanie. Každý je ustavične vyrušovaný emailami, textovými správami, telefonátmi a stretnutiami – niektoré stretnutia sú dokonca organizované preto, aby sa na nich diskutovalo o budúcich stretnutiach.
Ale výsledkom tohto môže byť niečo, čo ste si neuvedomili: psychická únava, po ktorej nasleduje frustrácia. Prečo frustrácia? Pretože nikdy poriadne neukončíte to, čo ste začali.
To, ako zameriavate vašu pozornosť, určuje, na čo myslíte a napokon aj urobíte. Skákanie z úlohy na úlohu nie je znakom dokonalosti a produktivity; je to znak toho, že veľmi dobre neviete robiť asi nič.
Každý z nás má 100 percent prideleného času. V poriadku, rozdelíme si náš čas medzi dva projekty, 50-50. Lenže, troška viac sa nám páči Projekt X, než Projekt Y, takže to upravíme na 65%-35%. Potom príde šéf, aby prediskutoval nový nápad, niekto z rodiny vám pošle sms a tlačiareň potrebuje novú náplň. Skúste to matematicky vyriešiť.
Veľmi známym konceptom v grafickom dizajne je „Biely Priestor“. Dobre naplánovaná strana poskytuje miesto na nádych alebo „biely priestor“, takže čitateľ sa môže zaoberať tým, čo je dôležité. Nie je logické, aby sme robili to isté sami sebe?
Keďže mlady-uspesny.sk je o praktických riešeniach, tu sú:
Päť spôsobov ako si vytvoriť osobné biele miesta
1. Poznajte svoje vlastné priority: A potom sa ich pevne držte.
Áno, tento bod ste očakávali, lebo už viete, že je to pravda. A prečo je to dôležité, to je kľúčom. Keď sú vaše priority jasné a zvykli ste si podľa nich aj konať, ľudia si to všimnú. Keď si potom nájdete čas na vysvetlenie, prečo v daný moment nemôžete robiť niečo iné, potom tomu pravdepodobne rozumiete.
2. Naplánujte si čas na premýšľanie. Zapíšte si ho do kalendára rovnako ako čokoľvek dôležité. Prečo by ste trávili deň, týždeň alebo časť zo života prácou na niečom, čo nie je výsledkom premyslenej úvahy.
3. Začnite si vytvárať návyk „jednotlivých úloh“ verzus „Multi úloh“. Urobte si poradie vecí a každú jednu ukončite – alebo dosiahnite nejaký praktický cieľ – skôr, než sa posuniete na ďalšiu úlohu.
4. Zvládajte rušivé momenty. Dávajte ľuďom jasne najavo: „Nie som vždy k dispozícii.“ Vypnite si na určitý čas mobilný telefón, Skype, správy a email. Zistite ako často si ich musíte skutočne prezrieť, aby ste ostali informovaní.
5. Dokážte, aby sa „sústredenie“ stalo vedomou súčasťou vášho osobného a pracovného života. Pozorujte koľko z vášho času si dirigujete sami a koľko času vám kradnú iní. Táto samotná činnosť vás nahnevá dosť na to, aby ste s tým niečo urobili.
Myšlienka na dnes: Vytvorte si pre váš život nejaké biele miesta.
Komentáre
Povedzte nám, čo si myslíte ......
Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.