Láska a vzťahy – Ale ja som sám!

valentin-samSte nezadaný?

Z e-mailov a komentárov, ktoré sme dostali počas sviatku sv. Valentína, niektorí z čitateľov www.mlady-uspesny.sk boli smutní zo skutočnosti, že sú sami. Čoskoro budeme mať v predaji na našej webovej stránke internetovú knihu (ebook), ktorá sa bude zaoberať problémom „nemôžem nájsť dobrú ženu/muža“. Ale dovtedy mi dovoľte predložiť vám pár vecí na zamyslenie.

Ste blažene slobodní? Alebo ste svoj život ponechali v očakávaní, kým sa ocitnete v tom „magickom“ vzťahu?

V dnešnej dobe je viac slobodných ľudí ako kedysi. Mnohí z nich zápasia o to, aby získali vzťah. Ale ako viesť šťastný život ako nezadaná osoba?

Mnoho slobodných ľudí čaká, kým nájdu taký vzťah, aby žili život, ktorý chcú a mohli robiť veci, ktoré radi robia. Ak si vyberiete možnosť ostať slobodným alebo ak ste medzi vzťahmi, skôr než sa budete zapodievať tým, že s nikým nie ste, zamerajte sa na to, čo práve teraz máte a na vytvorenie úžasného slobodného života.

Opýtajte sa samých seba, kam váš život vedie. Čím sa chcete živiť a čím chcete prispieť svetu? Kde chcete žiť a koľko peňazí chcete zarobiť? Kľúčom je urobiť sa skutočne šťastným práve teraz a zostať šťastným, slobodný alebo s partnerom.

Niektorí slobodní ľudia sa vrhnú na svoj biznis alebo prácu a zabúdajú na potešenie a starostlivosť o seba. Je to akoby ich výkony boli jedinou vecou, na ktorej záleží.

Pamätajte, že váš život sa odohráva dnes a nie je kostýmovou skúškou na deň, keď budete mať vzťah.

Tu je pár typov na vytvorenie skutočne šťastného života pre slobodnú osobu a na vašu prípravu na budúci šťastný vzťah:

1. Buďte nadšený obdivovateľ vášho života. Majte predstavu pre svoj život a žite ňou každý deň. Každé ráno majte dôvod na vstávanie z postele. Aká aktivita vám dodáva energiu? Pri čom sa pre vás zastaví čas?

Váš cieľ je váš vlastný, či ste slobodní alebo máte partnera, a budete najšťastnejší, ak naplno žijete váš životný cieľ. Mať partnera nie je náhradou za cieľavedomý život.

2. Budujte spoločenstvo. Stretávajte sa a zabávajte. Navštevujte kluby zaoberajúce sa vašimi obľúbenými témami a darujte im váš čas a energiu. Pridajte sa k ľuďom, ktorí už sú vo vašom živote a posilňujte svoje spoločné putá. Vytvoríte bohatý rôznorodý život a vo svojom živote budete mať ľudí, ktorí sa starajú o vás a váš život. Budú spĺňať vaše potreby. Týmto docielite, že sa nebudete cítiť biedny a v dôsledku toho budete atraktívnejší.

3. Hýčkajte sa a každý deň sa potešte niečim luxusným a radostným. Môže to byť niečo také jednoduché ako desať minút chôdze, nápoj v miestnej kaviarni, čítanie dobrej knihy, návšteva tejto web stránky a podobne. Pamätajte, že takéto potešenia nie sú určené len pre páry. Vytvorte si život plný takýchto lahodných momentov a celý váš rozhľad sa vylepší.

4. Začnite robiť veci, ktoré ste odkladali. Nájdite si každý týždeň jednu zábavnú vec, ktorú ste odkladali na chvíľu, kým si nájdete partnera. A potom ich začnite vyškrtávať z vášho listu. A jedného dňa ich môžete robiť znova so svojim partnerom.

5. Dajte minulosť minulosti. Buďte zmierení s predchádzajúcimi vzťahmi a vyhoďte na smetisko všetku bagáž. Neviste viac na nešťastných momentoch z minulosti ako na spomienkach, aby ste sa vyhli rovnakým veciam, ktoré by sa opakovali v budúcnosti. Zanechajte zranenia a hnevy voči všetkým – odpustite svojmu bývalému partnerovi, ktorý vám ublížil.

6. Vezmite si príklad z toho ako ste sa správali v predchádzajúcich vzťahoch. Vyjasnite si, čím ste prispeli v minulých vzťahoch, že nefungovali. Buďte k sebe láskaví, keď nad tým uvažujete a nerobte z toho výhovorku, aby ste sa tým znova a znova mučili.

7. Vylepšujte svoje partnerské zručnosti. Prečítajte si všetko čo môžete o tejto téme. Kúpte si našu prichádzajúcu internetovú knihu (ebook) a sledujte náše prichádzajúce semináre o vzťahoch.

Len preto, že ste na chvíľu nezadaní, ešte neznamená, že nebudete mať úspešný celoživotný vzťah. Učte sa a aplikujte nové zručnosti.

8. Oceňujte a vážte si dobrotu, ktorú v živote práve máte. Byť slobodní vámvlastne dáva pravú slobodu a nezávislosť robiť to, čo ste sa práve rozhodli robiť so svojim časom a možnosťami a sami sa môžete rozhodnúť s kým. Svet je v skutočnosti vašim ihriskom.

A vždy si pamätajte, že si môžete vybrať byť šťastným s alebo bez partnera.

Komentáre

3 komentáre v "Láska a vzťahy – Ale ja som sám!"

 1. Radkazoza1  

  avatar

  NO JANEVIEM MNE SA ZDA BYT SAM TROSKA ZVLASTNE LEBO VIETE NAJST V TOM DRUHOM CLOVEKU OPORU A LASKU IST PO CESTE ZIVOTA A ZASPAVATE STYM POCITM ZE NIEKTO NA VAS MYSLI AA VIETE ZE SA NA DRUHY DEN UVIDITE ZNOVA A LE CLOVEK CO JE SAM JE UTIAHNUTY DO SEBA PODLA MNA

 2. Jani  

  avatar

  Radkazoza1,suhlasim s tvojim nazorom,ale podla mna clovek sa musi naucit zit aj sam,robit tie veci co nemohol v minulosti(vo vztahu)viac rozvijat sa.Treba sa na to pozerat s optimizmom,ze ta prava laska ma raz stretne a netreba sa tym zaoberat a prepadat do depresií.Aj ja som slobodny priznavam,ale snazim sa svoj volny cas vyuzit naplno venovanim sa dacomu co mi robi radost 🙂 p.s ci skor,alebo neskor kazdy stretne tu pravu polovicku… .

 3. pandri  

  avatar

  Radka, lenze su aj ludia ktori su sami (z akehokolvek dovodu). Prave aby neboli utiahnuti musia byt „sami sebou“. Urobit si radost (kazdy podla svojich zaujmov).
  Vzdy je dobre mat niekoho, kto Vam zasvieti svetlo ked pridete domov / zhasne svetlo ked idete spat, o koho sa mozete opriet. Nastastie takychto ludi je stale dost – nanestastie vacsinou si najdu pravy opak seba (semetrika dobraka, zurvalec domacu putku).
  Co je najhorsie vsak je, ak blizkeho cloveka stratis – ci uz sa rozidete alebo zomrie. To ja ako s chromym, ktory chodi o barliach a tie mu zoberiete. Spadne a ak sa nepripravoval na krok vopred, tazko vstane. Ale ak cvicil s barlami a urobil pokroky, mozno spadne, ale vstane a kraca sam. Mozno sa chyta steny, mozno poprosi ineho o pomoc – ale ide dopredu.
  Nie som psycholog – ale velka cast problemov je v ludskom extremnom chapani. Kazdy chce co nema ak neraduje sa z toho co ma.

 4. evee  

  avatar

  Do istej miery súhlasím s Radkou no nie úplne- nie každý je sám preto, že by si to tak želal- niekedy to jednoducho nevyjde. Ja som taký život nechcela, ale keď už teda partnera nemám, tak nerobím z toho problém a robím namiesto toho niečo zmysluplnejšie.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.