Ako meriate svoj úspech?

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

uspechV New Yorku sú tucty budov, ktoré na sebe majú meno TRUMP. A tak som zvedavý, či sám seba hodnotí tým, koľko nehnuteľností nosí jeho meno. Mnoho skutočných majetných obchodných magnátov zarobilo miliardy bez toho, aby na všetko dávali svoje mená, ale možno toto je jeho kritérium. A potom som rozmýšľal ako my všetci hodnotíme samých seba rozličnými mierami:

Pre niektorých ľudí je to jednoducho podľa toho, koľko zarobia. Ak sa ich sieťová hodnota stúpa, vedia, že sa im darí. Pre iných je to podľa toho, koľko peňazí rozdajú.

Pre niektorých je to množstvo ľudí, ktorých životy môžu ovplyvniť k lepšiemu. Pre ďalších je dôležitejšie ako hlboko môžu ovplyvniť životy hoci len pár ľudí.

Pre mňa je to množstvo užitočných vecí, ktoré vytváram. „Veci“ môžu byť piesne, spoločnosti, články, webové stránky alebo čokoľvek iné, čo tvorím. Ale robiť niečo užitočné, čo nevyžaduje môj tvorivý prínos, to ma nezaujíma. A ak vytvorím niečo, čo nie je niekomu na osoh, to sa neráta.

A vy?

Zvádza nás to povedať „Aký som šťastný.“ Ale ako povedal Einstein „Všetko by malo byť urobené tak jednoducho, ako sa len dá, ale nie jednoduchšie.“

Myslím si, čo sa tejto otázky týka, že šťastie je konečný výsledok žitia v súlade vášho kritéria – alebo v tom, že seba hodnotíte dobre. Takže ma zaujíma od druhého k poslednému kroku: kritérium, kde pozitívnym výsledkom je šťastie.

Takže aké je vaše kritérium? Aké bežné súvislosti prechádzajú vašim úsilím o šťastný život?

  • Koľko miest ste navštívili?
  • Koľkých ľudí môžete nazvať priateľmi?
  • Koľko vážite?
  • Koľko času strávite smiechom?
  • Ako dlho žijete?

Prosím vás, napíšte nám vaše reakcie do komentárov. Som úprimne zvedavý na rôzne uhly pohľadov na túto tématiku.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.