Minimalizujte svoj život

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

minimalny zivotTí z Vás, ktorí ste toto leto chodili, možno v Tatrách, rozumiete skúsenosti s nosením toho, čo so sebou potrebujete. Niečo naviac a je to zbytočne ťažké a spomaľuje vás to. Niečo menej a máte šancu improvizovať, ak ste šikovní alebo budete trpieť.

Keď som 3 roky prechádzal 26. krajinami, rýchlo som sa naučil nosiť minimum záťaže: pas, zdravotné poistenie, denník s adresárom napísaným na jeho zadnej strane, nôž s perom, ľahký spacák, bibliu, malú čiastku peňazí, 1 pár náhradného spodného oblečenia a ponožiek, ľahký pršiplášť a sveter, ak by mi bolo zima. Jediné ďalšie veci, ktorým som dovolil, aby boli v mojom batohu bol balík jedla alebo pitia.

Obliekal som si šortky s dĺžkou po kolená, tričko s dlhým rukávom a sandále. Toto oblečenie som si v noci pral v rukách, ak to bolo možné.

Aj teraz, keď cestujem do cudziny, stále mám len „prídavnú batožinu „. Takže, po prvé: aerolínie nestratia moju batožinu a po druhé: nemusím vláčiť kufor cez ulice z okrúhliakov niekde v africkom, európskom alebo stredovýchodnom meste.

Tento princíp sa používa celosvetovo v ozbrojených silách, u najlepších horolezcov a dobrodruhov, dokonca aj u fiktívnych hrdinov akými sú Jason Bourne a James Bond 🙂

Ale čo vo svete úspechu? Toto je miesto, kde sa možno naučiť veľmi dôležitému princípu úspechu: „menej je viac“

Majetnosť: Pozrite sa okolo seba, v práci a doma. Je všetko, čo vlastníte dôležité? Dokážete sa zbaviť vecí a nechať si len tie, na ktorých naozaj záleží? Konajte rázne, kým ich dostanete na minimum pre úspešný život, ku ktorému smerujete.

Kupovanie: Ak kupujete viac, je to len strata času, aby ste znova museli redukovať váš majetok. Verím, že úspech je o tom byť so životom spokojný, nie o veciach, ktoré vlastníme a o znižovaní našich potrieb. Ak nebudete kupovať preto, aby ste uspokojili svoje potreby, potom budete skutočne kupovať len to, čo potrebujete. A budete tak schopní ušetriť oveľa viac peňazí.

Stravovanie: Koľko skutočne potrebute zjesť? Potrebujete veľký balík čipsov? Veľký rezeň? Všetky tie koláčiky? Všetky tie kávy? Častá odpoveď znie nie. Vynechajte nepotrebné jedlá a jedzte tak, aby záležalo na všetkom, čo zjete – a to výberom stravy, ktorá je výživná a zdravá.

Činnosť: Robte menej. Robte tak, aby všetko, čo robíte, bolo potrebné. Pozrite sa na svoj zoznam „urobiť“ a uvidíte, čo je naozaj dôležité. Naozaj, prejdite si v globále váš pracovný život a uvidíte, či naozaj záleží na každom dni. Vynechajte nepotrebné aktivity.

Ciele: Naozaj potrebujeme 101 cieľov? Nemôžeme pracovať len na niektorých alebo dokonca iba na jednom? Sústredením sa na menej činností sa môžete do toho naozaj obuť.

Čo vytvárate: Ak niečo vytvrárate, či je to písanie hudby alebo vŕtanie zubov alebo prevádzkujete hotel, zistite, či niečo môžete zjednodušiť a viac sa na to zamerajte. Zistite, čo je hlavným účelom a bezcitne to upravte tak, že jediným, čo ostane je to, na čom najviac záleží.

Zvyšok života: Zistite, či vo všetkom, čo robíte, môžete uplatniť tieto princípy. Samozrejme, že nie je potrebné, aby ste tým boli posadnutí, ale vždy je užitočné prehodnotiť, čo robíme, ako to robíme a či to naozaj musíme robiť.

Ako ste minimalizovali váš život? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.