Mladý – úspešný a fajčenie…

Napísal  
Zaradené pod ZDRAVIE A FITNESS

Určite ste počuli, alebo čítali na tému škodlivosti fajčenia dosť. Každý, kto fajčí si plne uvedomuje, že si skracuje svoj život každou vyfajčenou cigaretou o 14 minút. Ovládate štatistiky o civilizačných a nádorových ochoreniach a viete, že fajčiari zomierajú mladší. Priemerný rozdiel v dĺžke života fajčiara versus nefajčiara je 12-14 rokov. Toto všetko viete. Tak prečo fajčíte? Ak ste obchodník a zapálite si cigaretu riskujete, že v dnešnom svete plnom konkurencie prídete definitívne o obchod. Čo myslíte, prečo? „Móda“ fajčenia, ktorá bola kedysi silnou motiváciou mnohých už dávno nie je módou. Tak prečo stále fajčíte? Všetci dobre vieme, že spotrebná daň z alkoholu a tabakových výrobkov tvorí značnú časť predajnej ceny. Tak prečo ste „hrdí sponzori“ štátneho rozpočtu, hoci v tomto prípade nimi nemusíte byť? Tabak je skrátka zabijak. Mnohí z vás aj skúšali prestať s týmto zlozvykom – no nepodarilo sa. Viem a poznám to. Skúsil som to na vlastnej koži. Tak ako hovorí jeden môj priateľ: „Zlyhanie je epizóda, ale nie charakterová vlastnosť.“ Áno, mohli ste zlyhať, avšak kvôli tomu ešte nemusíte byť „vyvrheľmi“ spoločnosti. Keď sa dostanete do stavu (lebo to je stav), že prestanete fajčiť, bude sa vám ľahšie dýchať, určite budete príjemnejšie voňať, nebudete otravovať svojim nikotínovým dychom vaše okolie a ušetríte množstvo finančných prostriedkov, ktoré môžete investovať napríklad do svojho zdravia, alebo ich dať cielene na charitu, či pomôcť tým, ktorí sú vo finančnej tiesni. A nezabúdajte na to, že vaše zdravie a váš život budú tým najcennejším ziskom a trofejou tohto zápasu.

Verte mi – prestať fajčiť začína najprv vo vašej hlave. Keď rozumovo i emocionálne pochopíte, že včerajšok aj s vašim zlozvykom fajčenia už skončil a dnes je prvý deň ostávajúcej časti vášho života, vtedy naozaj preberiete plnú zodpovednosť za svoje telesné a emocionálne zdravie. Chcem vás povzbudiť k tomu, že každý z vás kto fajčí má dostatok vnútornej sily a odhodlania k tomu, aby prestal s týmto zlozvykom. Buďte plní nádeje a tešte sa na budúcnosť. Ak existuje nádej v budúcnosti, potom existuje aj sila v prítomnosti!

P.S. Vyzývam tých, ktorí našli odvahu a prestali s fajčením, aby sa podelili so svojou skúsenosťou s ostatnými v komentároch. Tešíme sa na vaše príspevky.

P.P.S. Prikladám krátke video, ktoré môže byť taktiež malým návodom k tomu, ako prestať fajčiť…

httpv://www.youtube.com/watch?v=y6xUCqGUi2s&feature=player_embedded

Komentáre

3 komentáre v "Mladý – úspešný a fajčenie…"

 1. nnikuss  

  avatar

  Ja som dlhých 10 rokov fajčila a verte, nespočetne veľakrát som si povedala že už prestanem. A nepodarilo sa. Až nedávno. Ked som si prečítala článok z jednej stránky (podobnej tejto pretože tiež motivuje) v ktorom bola spomenutá zaujímavá kniha a rozhodla som sa. Prečítala som ju. Dnes je to 37 dní čo som nemala cigaretu v ústach a som na seba hrdá. Kniha: Allen Carr – Jak přestat kouřit.

 2. Ivo  

  avatar

  tiež som natrafil na spomínanú knihu v jednom internetovom kníhkupectve a mala veľmi dobré recenzie, tak som si ju rovno aj objednal a čakám kedy dojde.dúfam že mi pomôže skoncovať s týmto hnusným zlozvykom.Keď som sa pokúšal prestať fajčiť a nefajčil som pár dní, tak som si uvedomil ako vlastne moje veci smrdia a aj cigaretový dym pre nefajčiara je naozaj humus.tak držte palce, ja držím aj vám ak sa pokúšate tiež prestať!

 3. Tmadnar  

  avatar

  Prestať fajčiť nebol až taký problém. Fajčil som cca desaťročie. Jedného dňa sa mi jednoducho nechcelo ísť kúpiť si cigarety. Doma som strávil tri dni bez cigariet. Keď som sa dostal najbližšie do mesta ako prvé, som zamieril do predajne s tabakom. Pri pokladni som sa zamyslel. Tri dni som predsa bez problémov vydržal, stojí za to vydržať bez nikotínu dlhšie? – Samozrejme že áno. Z predajne som odišiel bez cigariet. Už sú to takmer 3 roky čo nefajčím.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.