- Mladý a úspešný – sebadôvera, vzťahy, financie, kariéra, vodcovstvo, zdravie a fitness - http://www.mlady-uspesny.sk -

Mladý – úspešný a fajčenie…

Určite ste počuli, alebo čítali na tému škodlivosti fajčenia dosť. Každý, kto fajčí si plne uvedomuje, že si skracuje svoj život každou vyfajčenou cigaretou o 14 minút. Ovládate štatistiky o civilizačných a nádorových ochoreniach a viete, že fajčiari zomierajú mladší. Priemerný rozdiel v dĺžke života fajčiara versus nefajčiara je 12-14 rokov. Toto všetko viete. Tak prečo fajčíte? Ak ste obchodník a zapálite si cigaretu riskujete, že v dnešnom svete plnom konkurencie prídete definitívne o obchod. Čo myslíte, prečo? „Móda“ fajčenia, ktorá bola kedysi silnou motiváciou mnohých už dávno nie je módou. Tak prečo stále fajčíte? Všetci dobre vieme, že spotrebná daň z alkoholu a tabakových výrobkov tvorí značnú časť predajnej ceny. Tak prečo ste „hrdí sponzori“ štátneho rozpočtu, hoci v tomto prípade nimi nemusíte byť? Tabak je skrátka zabijak. Mnohí z vás aj skúšali prestať s týmto zlozvykom – no nepodarilo sa. Viem a poznám to. Skúsil som to na vlastnej koži. Tak ako hovorí jeden môj priateľ: „Zlyhanie je epizóda, ale nie charakterová vlastnosť.“ Áno, mohli ste zlyhať, avšak kvôli tomu ešte nemusíte byť „vyvrheľmi“ spoločnosti. Keď sa dostanete do stavu (lebo to je stav), že prestanete fajčiť, bude sa vám ľahšie dýchať, určite budete príjemnejšie voňať, nebudete otravovať svojim nikotínovým dychom vaše okolie a ušetríte množstvo finančných prostriedkov, ktoré môžete investovať napríklad do svojho zdravia, alebo ich dať cielene na charitu, či pomôcť tým, ktorí sú vo finančnej tiesni. A nezabúdajte na to, že vaše zdravie a váš život budú tým najcennejším ziskom a trofejou tohto zápasu.

Verte mi – prestať fajčiť začína najprv vo vašej hlave. Keď rozumovo i emocionálne pochopíte, že včerajšok aj s vašim zlozvykom fajčenia už skončil a dnes je prvý deň ostávajúcej časti vášho života, vtedy naozaj preberiete plnú zodpovednosť za svoje telesné a emocionálne zdravie. Chcem vás povzbudiť k tomu, že každý z vás kto fajčí má dostatok vnútornej sily a odhodlania k tomu, aby prestal s týmto zlozvykom. Buďte plní nádeje a tešte sa na budúcnosť. Ak existuje nádej v budúcnosti, potom existuje aj sila v prítomnosti!

P.S. Vyzývam tých, ktorí našli odvahu a prestali s fajčením, aby sa podelili so svojou skúsenosťou s ostatnými v komentároch. Tešíme sa na vaše príspevky.

P.P.S. Prikladám krátke video, ktoré môže byť taktiež malým návodom k tomu, ako prestať fajčiť…

httpv://www.youtube.com/watch?v=y6xUCqGUi2s&feature=player_embedded