Moja týždenná osobná finančná rutina

Napísal  
Zaradené pod FINANCIE

setrit-peniazeTakmer okamžite ako som uverejnil svoj článok o mesačnom finančnom sumáre, niekoľkí čitatelia Mladý-Úspešný ma poprosili, aby som napísal viac o tom ako sa starám o svoje financie.

Takže ako sa starám o svoje financie?

  • Na začiatku každého týždňa sa uistím, že mám zaplatené všetky účty. Zahŕňa to prehľad všetkej pošty, ktorú som dostal minulý týždeň, vyberiem účty a zaplatím ich prostredníctvom internet bankingu.
  • Každý týždeň prekontrolujem svoje účty a uistím sa, že sú v dobrom finančnom postavení. Zvyčajne sa pripojím na účty cez on-line banking a prekontrolujem svoje finančné správy a najnovšie transakcie.
  • Na začiatku každého mesiaca si pripravím osobnú mesačnú finančnú správu. Zvyčajne to zaberie približne hodinu, kým zozbieram množstvo dát z rôznych miest, usporiadam ich a robím mnoho porovnávaní s predchádzajúcimi mesiacmi (väčšinou pre môj vlastný záujem).
  • O našich financiách hovorím každý mesiac so svojimi obchodnými partnermi. Rozprávame o našich cieľoch, o tom, čo sa deje s našimi investíciami a príjmami. Hovoríme o našich plánoch ohľadom očakávaných veľkých nákupoch. Preberáme tiež naše sny a hovoríme o tom ako sa neustále rozvíjajú, rastú a menia sa.
  • Každý týždeň sa snažím naučiť sa niečo nové. Niekedy sú to zručnosti, ktoré by mohli byť užitočné pri šetrení peňazí. Inokedy to môže byť učenie o tom, ako pracujú špecifické typy investícií. Pomerne často sú veci o ktorých sa učím vhodné pre prácu s www.mlady-uspesny.sk. Ale robím to tiež pre môj osobný rast a robím to bez ohľadu na to, či o tom budem písať článok alebo povediem seminár.

Vďaka tejto rutine cítim, že viac a viac rozumiem niektorým praktickým nápadom ako ovládať, šetriť a investovať moje peniaze.

Prečo to neskúsiť? Nemusíte stráviť hodinu a pol – len každý víkend obetujte polhodinku a urobte to, čo ja. Začnite s tým, ak cítite, že je to užitočné.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.