9 Tipov ako nadviazať rozhovor

Napísal  
Zaradené pod VZŤAHY

CB008242Ľudia milujú rozhovory, no väčšina mužov netuší, ako celý tento proces začať – ako zvládnuť prvý rozhovor. Ak nemáte jasný plán akcie, veľmi ľahko zmeškáte jednu príležitosť za druhou. Tu je 9 tipov, ktoré Vám pomôžu začať rozhovor skutočne KDEKOĽVEK.

Číslo 9 – Začnite sa rozprávať so VŠETKÝMI.

Základom úspešného nadviazania rozhovoru sú z veľkej časti ZÁKLADNÉ sociálne zručnosti. Je veľmi dôležité precvičovať si konverzáciu s toľkými ľuďmi, s koľkými to len bude možné – a potom použiť tieto zručnosti pri ľuďoch, s ktorými chcete budovať vzťah. Využite každú príležitosť pre nadviazanie rozhovoru a kontaktu s ľuďmi – nebuďte príliš náročný. Ak Ste zábavný a vtipný a Váš sarkastický humor vie ostatných ľudí rozosmiať, EŠTE LEPŠIE! Ak nadviažete päť rozhovorov denne počas nasledujúcich 90 dní, bude to dokopy 450. A toto číslo už dokáže zmeniť spôsob Vášho doterajšieho reagovania.

Číslo 8 – Do svojej týždennej rutiny skúste zahrnúť aj iné miesta.

Denný program väčšiny mužov im často neponúka dostatok príležitostí pre zblíženie sa s ostatnými ľuďmi – a potom sa títo muži sťažujú na to, že pre nich skutočne nie je ľahké stretnúť iných ľudí. Trochu prispôsobte svoj životný štýl tak, aby sa v ňom našlo viac situácií a miest, kde môžete ľahšie stretnúť nových ľudí. Do svojho denného programu skúste zahrnúť nejakú kaviareň blízko nákupného centra, rušnú reštauráciu, alebo choďte na rôzne koncerty. Ak tak urobíte, uvidíte koľko príležitostí sa Vám odrazu naskytne na to, aby Ste zdokonaľovali svoje zručnosti vedenia rozhovoru.

Číslo 7 – Pokojne choďte von aj sám.

Väčšinou sa muži cítia hlúpo, ak majú ísť von sami. Do klubov alebo podnikov chodia radi iba s kamarátmi, pretože majú taký iracionálny pocit, že ak by prišli sami, ostatní by ich pre to považovali za stroskotancov, pocit, že sa na nich každý pozerá a odsudzuje ich za to. Na základe mojich skúseností – muži, ktorí sú v nadväzovaní kontaktov MIMORIADNE úspešní, však chodia von RADŠEJ sami. Vyskúšajte toto: Choďte v jeden večer von sám – aby Ste iba jednoducho videli, že VÔBEC nikto si Vás nevšíma. Bude to pre Vás veľmi oslobodzujúca skúsenosť… verte mi.

Číslo 6 – Ovládnite svoj strach.

Strach z nadviazania kontaktu; strach z odmietnutia; strach z toho, že Vás ostatní nebudú mať radi; strach z fyzického zblíženia: KAŽDÝ ho má. Takmer všetci muži ho v rôznej miere pociťujú. Musíte si iba uvedomiť, že je to úplne prirodzené a Vy ho MÔŽETE prekonať, ak chcete. V prvom rade by Ste mali prestať prikladať príliš veľký význam jednotlivým situáciám a pozerať na ne skôr z nadhľadu. Sústreďte sa na osvojovanie si svojich sociálnych zručností. Ľudia prídu aj odídu, no ak sa naučíte nadväzovať kontakt s akýmkoľvek človekom, nikdy sa s tým už nebudete musieť trápiť.

Viac tipov, ako nadviazať rozhovor…

Číslo 5 – Vyhnite sa stavu nečinnosti.

Čo väčšinou urobia muži, keď zbadajú niekoho, s kým by chceli nadviazať kontakt? Neurobia vôbec nič. Inak povedané, akoby zamrzli. Prečo? Pretože sa snažia povedať niečo „originálne a očarujúce“, pokúšajú sa vymyslieť dokonalý kompliment, prestavujú si, že ich tento človek odmietne, alebo majú pocit, že niekto taký by nemohol mať záujem práve o nich. Urobte čokoľvek pre to, aby Ste sa tomuto bludnému kruhu VYHLI. Riešenie je jednoduché – iba sa ponad to preneste a rozhovor nadviažte bežným spôsobom. Nekomplikujte to – jednoducho nad tým príliš veľa nepremýšľajte.

Číslo 4 – Pamätajte si základné pravidlá vedenia rozhovoru.

Keď uvidíte niekoho, s kým by Ste chceli hovoriť, pripomeňte si niekoľko jednoduchých pravidiel pri nadväzovaní kontaktu: Pokúste sa k tomuto človeku prísť do 3 sekúnd – zbytočne neváhajte. Povedať čokoľvek je vždy lepšie ako nepovedať vôbec nič. Aj z nepríjemnej skúsenosti sa toho môžete veľa naučiť a každá skúsenosť je neoceniteľná.

Číslo 3 – Zapôsobte na „nepochopenú“ stránku jej osobnosti.

Každý človek túto stránku má a väčšina mužov ju jednoducho nevidí. Vy by Ste však mali pochopiť, že táto stránka existuje, a potom ju prebudiť vzájomným doberaním a robením žartov. Práve vďaka tomu totiž druhý človek nadobudne dojem „Cítim sa s tebou príjemne“ a dodá mu to pocit, že Vás pozná už veľmi dlho.

Keď si potom uvedomí, že pôsobíte na tú stránku osobnosti, ktorú dokázalo pred Vami prebudiť iba niekoľko iných mužov, začne sa s Vami cítiť príjemnejšie a uvoľnenejšie. A keď sa do tohto bodu dostanete, potom sa už môže stať skutočne čokoľvek.

Číslo 2 – Zamerajte sa na úspech.

My ľudia sa niekedy učíme PRÍLIŠ rýchlo. Stačí jedna nepríjemná skúsenosť a hneď sa vďaka nej „naučíme“, že čokoľvek, čo robíme, nemôže fungovať. A ak máme takýchto skúseností viac, začneme o tom byť aj absolútne PRESVEDČENÍ. Tento spôsob odôvodňovania sa môže preniesť aj na naše sebahodnotenie, a tak začneme rozmýšľať spôsobom „Problém musí byť niekde vo MNE…“ Mnohí muži sa snažia nadviazať rozhovor a keď to nejde tak celkom podľa ich plánu, rozhodnú sa, že chyba bude niekde v nich a sú to predovšetkým oni, čo „zlyhali.“ Akékoľvek zlyhanie však môžeme zmeniť na úspech tak, že sa z neho niečo NAUČÍME. Mladí a úspešní ľudia pri akomkoľvek neúspechu uvažujú takýmto spôsobom: „Toto je čas, kedy už môže prísť iba úspech.“ Vyskúšajte tento spôsob uvažovania a budete skutočne prekvapení tým, čo sa stane.

Číslo 1 – Premyslite si každý krok nadviazania rozhovoru.

Je veľmi dôležité aj v mysli si precvičovať vedenie rozhovoru. Plánujte, čo poviete, potom ako Vám pravdepodobne odpovedia a ako zareagujete Vy – v každej možnej situácii. Venujte trochu času tomu, aby Ste si v mysli detailne prešli všetky kroky, slová, ktoré použijete, tón hlasu, akým budete hovoriť, alebo reč tela, ktorú budete používať. Tiež si premyslite, ako budete fyzicky, ale aj emocionálne reagovať na prípadné odmietnutie a precvičujte si zvládnutie najhoršej možnej situácie, ktorá môže nastať. Keď toto všetko urobíte, uvedomíte si, že už neexistuje nič, čoho by Ste sa viac mohli obávať. Takže sa do toho teraz pustite a zrealizujte svoj plán!

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.