Dva prelomové nápady, ktoré mi zmenili život

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Držať dnes krok s najlepšími nápadmi je ako napĺňať si fľašu vodou z vodopádu v Studenej doline. Záplava nápadov, ktorá prichádza cez môj Twitter, Facebook a blogy, ktoré čítam, je príliš veľké sústo. Niekedy je ťažké nájsť najlepšie nápady, ktoré skutočne fungujú. Tu sú dva, ktoré minulý rok najviac ovplyvnili moje myslenie.

Idea #1: 1000 skutočných fanúšikov

Tento pojem som sa naučil z knihy „Kmene“ od Setha Godina. Predstava je taká, že skôr ako merať úspech najlepšie dosiahnutým umiestnením (napr. hit číslo 1, svetoznámy), mali by sme sa radšej zamerať na vybudovanie komunity 1000 pravých fanúšikov.

V knihe Seth Godin sú to ľudia, ktorí si kúpia čokoľvek a všetko, čo vyprodukujete. Pôjdu 200 km, aby vás videli spievať, nosia vaše tričko, chodia na vaše akcie, kúpia si vaše CD, DVD a plagát. Nemôžu sa dočkať, kým uverejníte vašu ďalšiu prácu.

Ako stovky druhých, ktorí čítali túto knihu, hneď som si prisvojil tento koncept a uviedol ho do praxe. Už by sme sa nikdy nemuseli snažiť o hľadanie toľkého anonymného publika pre www.mlady-uspesny.sk Namiesto toho sme sa tento rok zamerali na vybudovanie definovanej komunity zapojených nasledovníkov. Tento nápad je prelomový, pretože to vyzerá dosiahnuteľne. Inými slovami, odkedy internet zjednodušil dosiahnutie počtu, tak ak nemôžete nájsť 1000 ľudí, ktorí budú kupovať, čítať, počúvať, zažívať alebo si pozerať váš produkt alebo službu, potom sa pravdepodobne nehodí na prvé miesto.

Idea #2: Pravidlo 10,000 hodín

Táto idea je založená na renomovanej štúdii, kde sa zistilo, že prvotriedni hudobníci cvičili najmenej 10 000 hodín alebo aj potom, čo ich rovesníci už skončili. Čítal som to v knihe Malcolma Gladwella „ Odsunutí“, kde štúdia ukázala, že to, čím sa jeden umelec odlišuje od iného je v tom, ako ťažko pracujú. To je všetko.

V roku 2008 vyhral Michael Phelps najviac zlatých medailí na jednej Olympiáde v histórii. Ale vedeli ste, že 200 metrov motýlika vyhral o sedem desatín sekundy? Čo ak tento mimoriadny úspech prišiel ku skutočnosti, že Phelps plával denne len o niekoľko minút dlhšie ako jeho konkurent? Zakaždým, keď píšem článok o 00.30 hod., kedy by som najradšej spal, spomeniem si na ten 200 metrový pretek v motýliku a píšem ďalej.

Dobre. Teraz ste na rade Vy. V našom svete neustálej komunikácie, kde má každý „veľké nápady“, ktorý z nich zarezonovala a / alebo zmenila minulý rok váš život?

Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.