Nemusíme byť všetci ovcami!

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Počkajte, počkajte, počúvajte ma! My nemusíme byť len ovce!

Na začiatku tohto roka, pri formovaní spôsobu, produktov a tvaru  stránky www.mlady-uspesny.sk , sme sa pýtali priateľov na ich názor.

Názory boli rozličné, ale príznačné boli: „úspešný muž v drahom obleku“, „pekne vyzerajúce dámy“, „luxusné autá„, „prístroje a počítače“. „Webové stránky ako pánsky magazín“ pozrite sa na  „atlas.sk“, „askmen.com“, „playboy“.

Nebudete mať vôbec žiaden problém nájsť niekoho, kto vám môže povedať, ako zapadnúť.

Môžu vám povedať, čo si máte obliecť do reštaurácie alebo na konferenciu či na pohreb. Nie je to také ťažké zistiť ako niekam zapadnúť.

Ak je vašim cieľom zapadnúť do stereotypného obrazu úspechu, môžete s určitosťou nájsť niekoľko skvelých rád ako na to.

Samozrejme, že zložitejšie je vyčnievať. Ak sa líšite priveľmi, ste „amatér“, „neseriózny“, „čudný“ alebo dokonca „nebezpečný“.

Na tejto stránke nechceme poukazovať na to, čo si obliekate, v čom jazdíte alebo ako vyzerá vaša manželka, či priateľka. Máte na výber dosiahnuť úspech vo všetkom, čo robíte, počnúc kariérou až k slovám, ktoré používate v e-mailoch alebo ako vyjednávate  s inými ľuďmi.
My sa snažíme poukázať na tento bod: Vy máte na výber. Vy ste vy, nik iný. Okúste úspech vo vlastných podmienkach, nikoho iného. Ani v našich.

Najväčšou otázkou je: Navštevujete túto stránku preto, aby ste zapadli alebo aby ste vyčnievali? Prosím vás, dajte nám to vedieť v komentároch.

Komentáre

4 komentáre v "Nemusíme byť všetci ovcami!"

 1. matulo  

  avatar

  kto chce iné výsledky, musí robiť niečo inak.. ak teda chce niekto dosiahnúť iné výsledky ako väčšina ľudí v jeho okolí, musí robiť niečo inak. na túto stránku chodím aj preto, aby som zistil v čom

 2. mirarara  

  avatar

  zapadnutá som bola dlho. prišiel čas nabrať odvahu a vyhrabať sa :). aj vaša práca ma v tomto úsilí podporuje a upevňuje ma v presvedčení, že verejná mienka nie je základný stavebný kameň pre môj život. god bless u

 3. qwertz  

  avatar

  bol smutný z toho, že som nevedel zapadnúť do kolektívu; často bol preto proti mne. Dnes už viem, že kolektív nás vyčnievajúcich len obmedzuje – obmedzuje naše talenty a bráni v našom rozvoji.

 4. pepko143  

  avatar

  Nedavno mi moja znama povedala na temu o mojom zivotnom style, ktoru sme preberali, ze ludia sa budu na tebe cudovat, vysmeju ta, nezapadnes…, moja odpoved bola, mna nezaujima co si myslia druhi, zaujimaju ma vysledky, odmietam byt normalny (taky ako vsetci) chcem byt vynimocny 🙂

  Podla mna nie je uspesny ten kto ma vela…, ale uspesny je ten kto robi co chce a citi sa byt stastnym.
  napr.: uspesna je matka v domacnosti, pretoze chce byt matka

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.