Nedarí sa?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

„Uspieť znamená prísť na to, kto vlastne sme, nie čo si o nás iní myslia, alebo čo si myslíme my sami, akí by sme mali byť. Je to schopnosť povedať si: tak toto som ja. Niekomu by to možno nestačilo, ale mne stačí, že som v tom schopný urobiť zmenu. Premýšľajte o sile každého človeka niečo zmeniť – M.L.King Jr., Albert Sweitzer, Eleonór Roosveltová. Človek môže niečo zmeniť v krátkom čase, ak bude robiť to, čomu naozaj verí a keď pozbiera všetku svoju odvahu.“

(John James)

Idúc životom sa niekedy cítime, ako keby sme boli medzi mlynskými kameňmi – raz nás to zomelie a hodí dole, inokedy sa ocitneme hore. Vždy keď sa stretneme s neúspechom, alebo sme sklamaní – získame novú informáciu. Ak ju využijeme a poučíme sa z nej, staneme sa silnejší, pevnejší a odolnejší. Neúspech vedie k úspechu za predpokladu, že sa dokážeme z neúspechu ponaučiť.

Je to tak, alebo nie? Keď som bol totiž „na hore úspechu“, slasť víťazstva a radosti mi to totiž nedovolili. Keď idú veci „ku dnu“, t.j. najhoršie, ako len môžu – upevňuje sa náš charakter a prebúdza sa naša vnútorná sila. Nesúhlasíte? Skúste si s odstupom času spomenúť na tie ťažké momenty vo vašom živote a dáte mi za pravdu.

Ale pozor – väčšina z nás, keď zažije nejakú porážku je okamžite zrazená na zem a v hlbokej beznádeji si kladieme tú obvyklú otázku „prečo práve ja, prečo sa to stalo práve mne?“ Premýšľame o tom, akoby sme si nezdar zaslúžili a jediní „babráci“ na tomto svete sme práve my. Nie sme dosť dobrí? Zlyhali sme? Urobili sme fatálnu chybu? Zamieňame si NEZDAR NÁŠHO KONANIA s NEÚSPECHOM NÁS SAMÝCH. Dám vám malú radu – pretože ste, alebo chcete byť vysoko úspešní ľudia – oddeľujte tieto dve veci od seba. Nikdy neberte vaše neúspechy osobne. V opačnom prípade budete „statočne“ zdeprimovaní. Bez odvahy a sebadôvery.

Chcete poradiť?

Stručne.

Povedzte si: „vďaka za tento neúspech – je pre mňa zdrojom úžasného poznania a ponaučenia“

Čo pozitívne môžeme povedať o tejto veci?

Čo som sa naučil?

Aký je môj skutočný cieľ?

Úspech je pre mňa vyššou satisfakciou než neúspech a preto sa k tomu adekvátne postavím. Veď ja vám ukážem!

Keď ma napadne strach poviem si – „viem čo chcem a preto sa nikdy nevzdám“

Dokonalá príprava znižuje riziko zlyhania a eliminuje strach.

Aké/ktoré konkrétne tri kroky môžem práve teraz urobiť, aby som sa dostal k cieľu?

…..???

Máte vlastné nápady, alebo postrehy? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.