Nemám, nechcem, nedá sa….

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

nemam, nechcem,neda sa_postDostávame od vás veľa zaujímavých odkazov a názorov. Niektorí z vás máte odvahu a otvorene hovoríte o situácii, ktorú momentálne prežívate. Je jasné, že mnoho ľudí zápasí s finančnými problémami, iní zas majú plné ruky práce s narušenými vzťahmi. Do tohoto všetkého môžu nečakane vpadnúť zdravotné ťažkosti, alebo nebodaj strata veľmi blízkeho človeka. Taký je život, povieme si a bojujeme ďalej. Často však počúvame okolo seba aj ponosy a sťažnosti typu „…ten sused má ale šťastie, darí sa mu. Kto vie, odkiaľ na to berie. No to by som aj ja dokázal pri takom mesačnom príjme….“ Nepoviem vám žiadnu novinu keď prehlásim – taký ako ste vy je iba jeden jediný na svete. Ste jedinečný! Že vás to nenadchýňa? No malo by. Veď každý z nás nosí vo svojom vnútri dary a talenty, ktoré zadarmo dostal – a mnohí z nás ich aj ďalej rozvíjame a používame. Dar zdravia, dar rodiny, dar priateľov, dobrých medziľudských vzťahov, dar práce (aj keď „frfleme“ často na nášho neznesiteľného šéfa), dar chleba (alebo snáď hladujete každý deň?), dar voľného času, dar chuti do života, dar rozvíjať vzťahy, dar osobného rastu…. Alebo poďme na vaše talenty: viete hovoriť, viete počúvať, viete spievať, viete hrať na gitare, viete tancovať, máte talent pomáhať a usmerniť tých, ktorí to potrebujú, máte množstvo ďalších talentov…

Prečo o tom píšem? Vyhoďte zo svojho slovníka slová typu „..ach keby som mal…., urobím to, keď budem mať veľa peňazí…, viem, že je to dobré, ale nedá sa, som už raz taký…“ a im podobné. Predstavte si, že by mladík na tomto videu používal takýto negatívny slovník. Kam by sa dostal? Zamerajte sa teda na to, čo momentálne máte a buďte za to vďačný. Čože, nedá sa? Ja tomu osobne neverím. Je vo vás viac, než si o sebe myslíte!

httpv://www.youtube.com/watch?v=R12QVtuB0_Q

Komentáre

3 komentáre v "Nemám, nechcem, nedá sa…."

 1. mtmarek  

  avatar

  A viete čo Kamil? Máte pravdu.

 2. apprentice  

  avatar

  Ja mam na to svoj NEVER GIVE UP !
  Pozrite si tento link
  Nema nohy, Nema ruky, Nema starosti uzasny clovek !:-)

  http://www.youtube.com/watch?v=YAuY5ZKlIpQ

 3. Kamil  

  avatar

  Vďaka za typ, áno Nick Vujicic je ten vzor človeka, ktorý je pre každého inšpiráciou. Pripravujeme o ňom článok, ktorý čoskoro zverejníme.
  Kamil

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.