Prestaňte strácať čas!

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

42-16150688Nastal pre Vás čas, aby ste začali veci dokončovať. Ostáva menej ako mesiac, kým sa skončí rok (aspoň čo sa týka pracovných dní). A ja mám niekoľko spôsobov ako Vám pomôcť.

Zdržiavanie sa prichádza z mnohých zdrojov. Niektoré z nich nie sú také očividné, iné áno. Po prvé, môžete sa zdržať preto, že ste mnohým veciam povedali áno (toto sa často stáva mne). Môžete sa zdržať preto, že ste jasne neporozumeli krokom, ktoré robíte. Toto sú niektoré zo situačných príčin zdržiavania sa. Prejdite jednoduchým systémom, ktorý Vám pomôže prestať strácať čas.

Vyraďte zdržiavanie sa

 • Limitujte váš čas strávený pred elektronickou obrazovkou – zahŕňa to televízor, počítačové hry, laptopy, mobilné telefóny a všetko ostatné s elektronickou obrazovkou. Áno, hranie počítačových hier na vašom telefóne / počítači, je strata času. Pol hodiny hry Solitare by sa mohlo ľahko nahradiť pol hodinou kvalitnej podnikateľskej aktivity v sieti.
 • Sústreďte sa – je to ťažké, keď máte mnoho úloh. Na krátky čas si vypnite telefón, zavrite svoju emailovú schránku, zatvorte Facebook a všetko ostatné, čo Vás vyrušuje.
 • Prestaňte hovoriť áno – čím viac poviete nie, tým viac času máte na to, aby boli excelentní v tom, čo robíte (Ja musím na tomto pracovať veľmi tvrdo).
 • Neustála úprava – pýtajte sa sami seba STÁLE túto otázku: „Pomáha mi to dosiahnuť moje ciele?“ Je to dlhá cesta vedúca k zabíjaniu zdržiavania.

Konajte:

Poznámka: Ak pri zozname, ktorý nasleduje, strávite viac než 30 minút, pravdepodobne strácate čas.

Krok č. 1: Definujte, čo treba robiť. Ak neviete takmer všetko, čo treba urobiť, neviete, čo odkladáte, však? Veľmi rýchlo spíšte jednoduchý zoznam. Je sto spôsobov ako to urobiť. Neznepokojujte sa tým AKO to urobiť, pretože aj to je zdržiavanie sa. Napíšte zoznam toho, čo potrebujete urobiť a do kedy.

Krok č. 2: Definujte, ktoré veci sú najdôležitejšie a čo je urgentné. Bez nejakej úrovne priorít nenapíšete „prvé veci ako prvé“ a neurobíte „na čom najviac záleží.“

Krok č. 3: Vytvorte si zoznam úloh pre každú situáciu, nielen pre každý cieľ. Ja mám zoznam na to, čo robiť, keď čakám na vlak, keď kráčam do práce, keď som pred počítačom, než idem do postele atď. Po nejakom čase tieto zoznamy nebudete potrebovať. Stanú sa pevným zakoreneným návykom.

Krok č. 4: Robte malé kroky. Viem, že najmotivačnejšie veci sú také, keď dokončíte úlohu, pretože to vytvára psychologickú hybnosť. Ak môžete, rozdeľte si každú úlohu na malé úlohy a zažívajte malé víťazstvá každú chvíľu.

Krok č. 5: Dajte si prestávky. Viem, že pre zdržiavanie sa to vyzerá ako najhoršia rada, ale ak viete, že ste si každých 20 alebo 40 minút naplánovali prestávku, potom sa práca na každej z úloh stane ľahšou. Ako sa môže zdať príliš ťažkým urobiť hocičo za 20 minút?

Krok č. 6: Odmeňte svoj úspech. Ak sa nepochválite a neodmeníte za svoju ťažkú prácu, tak neexistuje žiadna vnútorná hodnota a to znamená, že to už pravdepodobne nebudete viac robiť. Dáva to zmysel?

Toto nie je ultimátny systém „mlady-uspesny“ pre organizovanie zdržiavania sa , ale znova, nemáte čas, aby ste viac čítali. Porozumejte základným ideám, porozmýšľajte o nich a uvidíte, čo môžete dosiahnuť.

Máte nejaké nápady, ktoré by ste pridali o tom ako prestať strácať čas? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

2 komentáre v "Prestaňte strácať čas!"

 1. Tomáš Čorky Čorňák  

  avatar

  Presne v takejto situácii sa ocitávam poslednú dobu a presne toto som potreboval 🙂

 2. Daniel  

  avatar

  Tomáš, ďakujem za Váš príspevok,čitatelia by určite radi vedeli viac o Vašich zápasoch a výhrach. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o Vaše skúsenosti.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.