Objavte čaro Vianoc

(alebo Ako prežiť Vianoce skutočne vianočne)

Posledné roky som veľa premýšľala nad tým, čo mi na Vianociach nesedí, prečo už nie sú také ako kedysi…

Všetci mi vravia, že je to vekom, ale ja sa stále chodím sánkovať a robím v snehu anjelov. Chýba mi tá detská nedočkavosť. Ten pocit, že čas sa vlečie neuveriteľne pomaly a ja už naozaj do večera nevydržím. Chýba mi rátanie dní…

A zase narážame na to, že problém je v mojom veku. Aj som tomu chvíľku verila, že už som fakt stará, ale potom som si uvedomila, čo robilo moje Vianoce Vianocami….

Prekvapenia!

Ako malá som sa nevedela dočkať, kedy vybalím darčeky a dozviem sa, čo mi Ježiško priniesol. Keď som trošku podrástla, podstatnejšie sa pre mňa stali reakcie obdarovaných. Lenže posledné roky to tak nefunguje. Všetci sa ma pýtajú, čo chcem, ja vždy odpoviem, že si to premyslím a nakoniec mi napadne vec, ktorú si aj tak musím kúpiť sama, takže na druhých ostane len jej doručenie pod stromček v peknom baliacom papieri. A ja som si tiež zvykla na tento systém pýtania sa.

Určite si teraz vravíte, že je to pohodlné a pragmatické, nakoľko ľudia dostanú len to, čo skutočne potrebujú. No na druhej strane máme na obdarovávanie behom roka i iné príležitosti a keď ľudia niečo potrebujú, môžu si to koniec-koncov kúpiť aj sami.

Podľa mňa sú Vianoce ideálnym obdobím na prekvapenia. Čas, keď si máme lámať hlavy, využívať všetku našu tvorivosť a originalitu a chodiť po obchodoch až dovtedy, kým nám niečo nebrnkne do nosa.

Vianoce tým pádom nebudú o súťaži o najdrahší darček, ale o najväčšie prekvapenie. Zvedavosť a vzrušenie, či sa ten náš darček bude páčiť pripravia vždy nezabudnuteľnú atmosféru. Rovnako ako spoločné zdobenie stromčeka, pečenie medovníkov a príprava štedrovečerného stola. Historky o tom ako babke minulý rok horeli pri výrobe „ježiškového“ (horúceho páleného) vlasy.

Hlavne spomaľte, aby ste si naplno vychutnali každý okamih. Možno práve to je ten najväčší problém tejto doby, nakoľko všetci každým rokom viac a viac zrýchľujú a obchodné domy nás lákajú k nakupovaniu vianočných ozdôb už v septembri. Skúste tento rok prežiť v pokoji a rezervujte si nejaký deň len na to, aby ste sa venovali sami sebe.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.