Ako urýchliť dosiahnutie úspechu?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

urychlit_uspechu-772720Otázka čitateľov:

„Je možné úspech urýchliť? Existuje nejaký spôsob ako dosiahnuť úspech aj bez namáhavého plánovania? Čo je tajomstvom dosiahnutia pozitívnych výsledkov už teraz?!“

Takéto typy otázok dostávam často od ľudí, ktorí sa cítia znechutení stagnujúcim vývojom ich cesty k úspechu – aj napriek všetkým poznatkom a princípom, ktoré presne dodržiavajú.

V prvom rade si však objasnime jednu vec…

Keď obdivujeme niekoho – alebo aj náš vlastný – úspech, častokrát sa zameriavame iba na konečný výsledok – a nie na úsilie a čas, ktoré si tento úspech vyžadoval. Tento prístup môže podporovať nerealistické očakávania – hlavne myšlienky typu, že aj okamžitý úspech je možný vďaka určitým špeciálnym stratégiám a postupom.

V skutočnosti to však funguje tak, že veľký úspech prichádza až po sérii menších udalostí, úspechov aj neúspechov, ktoré si vyžadujú čas a vystavujú skúške celú našu osobnosť – vytrvalosť, odvahu, zásadovosť alebo vôbec našu ochotu ísť ďalej.

Ak sa budete sústrediť na Vaše drobné neúspechy, hádajte čo sa asi stane: Budete mať pravdepodobne myšlienky typu „Nie som dosť dobrý,“ „To sa mi nikdy nepodarí,“ alebo „Chyba musí byť niekde vo mne.“ A takéto myšlienky vo Vás podporujú iba ďalšie brzdiace pocity. Ak na to aplikujeme zákon príťažlivosti, negatívne skúsenosti, vzťahy a výsledky budú plodiť iba ďalšie negatívne skúsenosti, vzťahy a výsledky. A toto nie je tá správna cesta k úspechu.

Aby ste úspech dosiahli, mali by ste sa zamerať na to, čo FUNGUJE. Ja Vám odporúčam 2 veci: denník a modlitbu.

Viesť si záznamy o svojich denných úspechoch je výborný spôsob ako sa pozitívne naladiť a stále si obnovovať predstavu o tom, čo vlastne chcete dosiahnuť.

Každý deň začnite uvažovaním nad tým, za čo všetko ste vo svojom živote vďačný (aj si to napíšte) a každý večer si napíšte aj to, čo všetko sa Vám v daný deň podarilo – akýkoľvek menší alebo väčší úspech.

Modlitba môže byť veľmi účinným prostriedkom k nájdeniu riešenia rôznych problémov. Pomáha zmeniť Váš postoj takým spôsobom, že skôr či neskôr aj úspech dosiahnete. Sila modlitby spočíva v tom, že v podstate obmedzí činnosť tej časti mozgu, v ktorej je centrum pochybujúceho a vysoko kritického myslenia – a namiesto toho nechá konať Boha. Iba týmto spôsobom sa budete môcť dostať do hlbšieho stavu vnútorného pokoja a radosti, začať myslieť na vyššej úrovni a dosiahnuť tak výsledky, ktoré si želáte.

Povedzme, že toto všetko robíte – no ešte stále nedosahujete uspokojujúce výsledky. No skúste mi odpovedať na túto otázku – skutočne KONÁTE?

Možno stále robíte presne to, čo ste robili doteraz. A práve v tom spočíva ten problém: ak nezmeníte svoje konanie, potom sa ani Vaše výsledky nebudú môcť zmeniť. Je to otázka osvojenia si nového spôsobu správania.

Nakoniec Vás ešte chcem upozorniť na trpezlivosť. Je absolútne prirodzené podceňovať fakt, že pre dosiahnutie istého cieľa je potrebný čas. Keď som si ja stanovil za cieľ rozbehnúť 5 spoločností, čo myslíte, koľko času si to vyžadovalo? 3 roky. Čas bol potrebný aj na to, aby kapelu, v ktorej hrám, začali na koncerty ľudia volať. Trvalo mi viac ako 10 rokov, aby som sa obklopil ľuďmi a vzťahmi založenými na dôvere a láske.

Takže áno, trpezlivosť je základ. Ak však budete trpezlivý, čoskoro Vás od Vášho úspechu bude deliť už len 1 týždeň – alebo dokonca len 1 deň.

Pamätajte… buďte vďačný, zamerajte sa na to, čo FUNGUJE a hlavne KONAJTE!

Prajem Vám veľa úspechov.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.