Kontrola e-mailov

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

kontrola_emaily1My všetci musíme na ceste k úspechu čeliť jednému veľkému problému. Niekedy úspech neprichádza dostatočne rýchlo.

Som presvedčený o tom, že úspech má z veľkej časti pôvod v tom, „koho poznáte“. A ak viete aspoň z časti pracovať s internetom, existuje konkrétny spôsob ako sa stať úspešným oveľa skôr.

Krok 1: Choďte do svojej e-mailovej schránky a označte si tie e-maily, ktoré Vás môžu viesť k úspechu priamo.

Krok 2: Ostatné e-maily si nevšímajte a odpovedajte najprv IBA na tie označené.

V kroku číslo 1 pod pojmom „priamo“ myslím tak priamo ako sa len dá. Budete mať totiž aj také emaily, ktoré v konečnom dôsledku – po dlhšom čase – môžu viesť k úspechu. Tie si však neoznačujte. Označte si iba tie, ktoré sú k dosiahnutiu úspechu NAJBLIŽŠIE. Typy e-mailov, ktoré budete takto označovať, sa budú počas vývoja Vášho podnikania meniť. Princíp označenia však ostáva ten istý.

Napríklad v programe MS Outlook, ktorý používam aj ja, svoje e-maily označíte tak, že na nich pravým tlačítkom na myške kliknete a označíte ‚Flag for Followup‘. Vedľa e-mailu sa tak objaví malá červená vlajočka. Ja mám momentálne takto označených 7 zo 139 e-mailov. Červené vlajočky sú veci, na ktoré sa zameriate najviac a do ktorých investujete najviac energie.

Čo toto cvičenie môže odhaliť:

Koľko času väčšinou strávite činnosťami, ktoré nikam nevedú. Ja tieto činnosti nazývam možnosti. Projekty, myšlienky alebo rozhovory s ľuďmi o zaujímavých možnostiach sú úžasné – nie však práve vtedy, ak máte zaplatiť za faktúru. Ak už máte vyriešené všetky potrebné veci, potom môžete myslieť aj na možnosti. To je môj názor.

Ak vo svojom živote ešte neviete, aké to je byť úspešným, práve teraz máte možnosť svoju situáciu zmeniť.

Návrh: Ak máte pocit, že by Vám toto cvičenie mohlo pomôcť, možno budete chcieť ísť ešte o krok ďalej.

Krok 3: Pustite sa do toho a začnite si denne označovať svoje e-maily.

Napíšte si pripomienku počas najbližších 20 pracovných dní. Cieľom tejto pripomienky je dostať túto činnosť do Vášho podvedomia. Ak sa tak stane a Vy začnete prirodzene najprv riešiť dôležité úlohy, odmenou Vám bude oveľa väčší úspech a naplnenie v dosahovaní Vašich cieľov.

Nakoniec ešte stojí za to spomenúť, že vyznačovanie si e-mailov je metóda, ktorú denne využívam pre dosiahnutie väčšieho úspechu vo svojom živote.

Dajte mi potom vedieť, ako to funguje u Vás, dobre?

Nech sa Vám darí,

Daniel

P.S. Ak by ste chceli poslať nejaký komentár, použite na to, prosím, príslušné linku nižšie.

P.P.S. Ak by ste sa ma chceli niečo opýtať, pokúste sa byť, prosím, stručný a jasný.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.