17 krokov, ako sa stať mladým a úspešným

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

audi_s5_sport_1280-x-960Nasledujúce kroky by Vám mali pomôcť na Vašej ceste stať sa mladým a úspešným…

1 – Prijmite zodpovednosť

Zodpovednosť je základom charakteru a čestnosti. Naučte sa prijať zodpovednosť za svoje činy bez akýchkoľvek ospravedlnení. Prijmite vinu tak ľahko ako prijímate uznanie. Buďte pripravený na dôsledky Vašich rozhodnutí a pokúste sa ich robiť správne, aby Ste obmedzili počet tých situácii, kedy budete musieť prevziať zodpovednosť. Napríklad, vzdajte sa potenciálne nebezpečného správania, ako napr. prekročenie povolenej rýchlosti, alebo šoférovanie pod vplyvom alkoholu.

2 – Ovládajte svoje emócie

Neschopnosť ovládania svojich emócii môže spôsobiť veľa problémov ako vo Vašom osobnom, tak aj vo Vašom profesionálnom živote. Nepotláčajte svoje pocity, radšej iba ovládajte to, čo poviete a urobíte. Napríklad, ak Vás niekto uráža a Vy cítite obrovský hnev, nemusíte reagovať milo a prijemne. Namiesto toho ostaňte pokojný a chladný – takto to lepšie prekonáte.

3 – Vráťte späť, čo ste dostali

Za svoj úspech vďačíte aj pomoci ostatných, ktorú Vám na Vašej ceste ponúkli. Takže odplaťte túto láskavosť a pokúste sa pomôcť niekomu inému. Ak si to môžete dovoliť, darujte nejaké peniaze na charitu, pre Cirkev, alebo inú užitočnú organizáciu. Ak nemáte dostatok peňazí, obetujte svoj čas nejakej dobrovoľníckej práci pre charitu, alebo vedeniu mladých ľudí.

4 – Trávte čas so svojou rodinou a priateľmi

Často navštevujte svojich príbuzných. Ak to nie je možné, potom s nimi aspoň udržujte kontakt. Z času na čas im zavolajte. To isté platí aj pre priateľov. Aj keď má každý z vás priateľku, pokúste sa aspoň raz do týždňa spolu stretnúť. Športujte spolu, alebo choďte na pár pív. Pamätajte na to, že svojich priateľov ste poznali ešte predtým, ako ste stretli svoju priateľku.

5 – Zvládnite svoje povahové nedostatky

Každý z nás má nejaké povahové nedostatky. Začnite si uvedomovať svoje zvyky, vlastnosti a celkovú osobnosť. Počúvajte, čo Vaši priatelia a rodina hovorí o Vašom správaní. Pracujte na postupnom odstraňovaní svojich povahových nedostatkov a rozvíjaní svojich silných stránok – napríklad, ak Vám pri práci chýba disciplinovanosť a vytrvalosť, rozhodnite sa každý deň v práci zvýšiť svoje úsilie.

6 – Dávajte si pozor na svoje vystupovanie

Spôsob, akým sa správate k ostatným ľuďom prostredníctvom toho, ako rozprávate a čo robíte, priamo odráža Vašu osobnosť. Ste chodiacou a rozprávajúcou reklamou na samého seba. Takže, propagujte iba slušné správanie. Ak to nebudete robiť, ľudia Vás nebudú mať radi, nebudú Vás chcieť zamestnať, ani s Vami chodiť. Správajte sa ako mladý a úspešný muž a o chvíľu sa ním aj stanete.

7 – Nasledujte svoje sny

Robte to, čo je podľa Vás správne a čo chcete robiť – nie to, čo si myslia iní. Inými slovami, nasledujte svoje sny. A neporovnávajte sa s ostatnými, hlavne pokiaľ ide o materiálne zisky – pretože sa kvôli tomu nebudete cítiť dostatočne schopný. Nasledujte svoje ciele, o ktorých ste stále snívali, no nikdy na nich nemali dostatok odvahy.

8 – Správajte sa poctivo a čestne

Poctivý a čestný muž povyšuje svoje zásady a morálku nad osobnú radosť a uspokojenie. Zamestnávatelia, kolegovia a ženy – všetci si vážia poctivých a čestných ľudí. Učte sa dodržať svoje slovo a robte to, čo je správne namiesto toho, či iba chcete.

Budete žiť život mladého a úspešného muža? Sústreďte sa na svoje ciele…

9 – Dosiahnite svoje ciele

Od vedúcich osobnosti rôznych spoločnosti, až po profesionálnych športovcov; všetci úspešní ľudia majú spoločnú jednu vlastnosť: schopnosť stanoviť si a dosiahnuť svoje ciele. Bez určenia si svojich cieľov a vhodného plánu na ich dosiahnutie, Váš život sa stane dennou rutinou, ktorá Vám môže poskytnúť len veľmi málo šťastia a ešte menej naplnenia. Začnite tým, že si napíšete svoje ciele na tento deň, týždeň a mesiac. Potom sa rozhodnite ich aj dosiahnuť a splniť si svoje sny.

10 – Zbavte sa svojich zlozvykov

Každý z nás má nejaké väčšie alebo menšie zlozvyky. Skôr či neskôr pocítite ich následky. Dajte si predsavzatie, že obmedzíte, alebo sa aj zbavíte svojich zlozvykov. Vyberte si jeden z nich – ako napríklad nadávanie – a povedzte svojim priateľom a rodine, že pracujete na jeho odstránení z Vášho života. Takýmto spôsobom sa ho budete vedieť zbaviť oveľa skôr.

11 – Udržujte si aktívny životný štýl

Pamätajte, že ste starý iba do takej miery, do akej si to o sebe myslíte. Zachovajte si mladistvý a radostný aktívny životný štýl, ktorý by podnecoval Vaše telo aj myseľ. Venujte sa rôznym zábavným a netradičným aktivitám, ktoré si vyžadujú odvahu – napríklad rafting alebo parašutistika. Často sa stretávajte a pracujte s mladými ľuďmi.

12 – Využite všetky príležitosti

Príležitosti je v živote veľa – aby ste ich však využili, častokrát musíte aj riskovať. Nič veľké nebolo nikdy dosiahnuté bez veľkého rizika. Či už máte možnosť začať podnikať, alebo chcete pozvať von dievča, u ktorého si myslíte, že nemáte žiadne šance, verte si a nepremárnite svoju príležitosť. Žite tak, aby ste nikdy nemuseli nič ľutovať.

13 – Buďte trpezlivý

Trpezlivosť a vytrvalosť prinášajú úspech. Veľa úžasných ľudí zlyhalo oveľa častejšie, ako uspelo. Takže, naučte sa niekedy zastaviť a uvoľnite sa, ak budete cítiť netrpezlivosť. Trpezlivosti sa môžete učiť tým, že budete strážiť deti svojich priateľov alebo príbuzných.:)

14 – Rozšírte svoje záujmy

Nájdite si nejaké nové záľuby a záujmy, aby ste si rozšírili svoje obzory a stali sa tak všestrannejším mužom. Venujte určite úsilie osvojeniu si nejakej novej zručnosti – napríklad sa naučte nový cudzí jazyk. Ak to urobíte, odmeňte sa výletom do tejto krajiny (kde používajú jazyk, ktorý ste sa naučili), aby ste si vyskúšali aj svoju komunikáciu.

15 – Čítajte viac

Čítanie je kľúčom k rozšíreniu Vašej slovnej zásoby a Vašich vedomostí. Vypnite televízor na jednu hodinu denne a namiesto toho si vezmite nejakú knihu. Čítajte inšpirujúce knihy súvisiace so sebazdokonaľovaním a Vašou kariérou. Alebo si iba prečítajte nejakú knihu pre zábavu.

16 – Cvičte

Cvičenie je kľúčom k tomu, aby ste vyzerali, a aj sa cítili mladšie. To, čo robíte, nie je až také dôležité ako to, či to robíte často. Rozhodnite sa zahrnúť nejakú formu fyzickej aktivity do Vašej dennej rutiny.

17 – Chovajte nejaké domáce zvieratko

Skúsenosť učí, že chovanie domáceho zvieratka vo veľkej miere znižuje stres a zvyšuje pocity šťastia. Domáce zvieratko je navyše najlepší spôsob, ako sa učiť zodpovednosti a vernosti. Pomôže Vám to pripraviť sa na manželstvo, a nakoniec aj na deti.

Buďte rozumný mladý muž

Ako pokračujete na svojej ceste stať sa zrelým mužom, pamätajte, že medzi najdôležitejšie veci patrí zachovanie si pozitívneho postoja. Pozitívny životný postoj Vám umožní uspieť aj tam, kde už ostatní zlyhali.

Nezáleží na tom, čo všetko sa pokazí – ak sa rozhodnete myslieť pozitívne a nebudete sa vzdávať, vždy nájdete spôsob, ako v živote vyhrať.

Tému článku navrhol: V. Halvorník, Čadca

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.