Rozhodni sa nájsť zmysel svojho života

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

plantation-kids-promo„Kým myšlienka nie je spojená so zmyslom, nemôže existovať žiaden rozumný výsledok.“
– As A Man Thinketh

Cynthia Kersey, vo svojej knihe ‚Nezastaviteľný‘ (Unstoppable), opisuje istý psychologický výskum, v ktorom bolo 3000 ľudí opýtaných na zmysel ich života. Neuveriteľných 94% uviedlo, že nemá žiaden jasný cieľ vo svojom živote – 94%!! S takýmto typom výsledkov, možno sa diviť, prečo dnes vo svete existuje toľko nešťastných ľudí?

Podľa Jamesa Allena: „Ľudia, ktorí nemajú žiaden hlavný cieľ vo svojom živote, veľmi ľahko podliehajú starostiam, problémom, strachu a sebaľútosti.“ Keď som aj ja patril medzi tých 94% ľudí bez zmyslu, môj život bol nepretržite temný, plný rôznych problémov, ťažkostí a obáv. Bol som ako loď bez kormidla, plaviaca sa bezcieľne po rozbúrenom mori. Zdalo sa mi, že nič v mojom živote nešlo správne.

Ja verím, že všetci sme boli stvorení s istým zmyslom v našom srdci a súčasťou našej cesty tu na zemi je rozpoznať tento zmysel a podľa neho sa aj riadiť.

Tento zmysel dodáva nášmu životu silu a vzrušenie. Bráni nám veľmi obmedzenému pohľadu iba na seba samých, a naopak, umožňuje nám dívať sa na všetkých ľudí celkovo.

Zastav sa a popremýšľaj nad tým. Túžba schudnúť nie je niečo, čo by sa každému páčilo, napriek tomu je to jedno z najčastejších novoročných predsavzatí. Preto sa nemožno diviť, že iba málo ľudí je v tom úspešných. Vždy je jednoduchšie ísť za niečím, čo chceme dosiahnuť, ako snažiť sa uniknúť od niečoho, čo nechceme. Ak súčasťou nášho zámeru je ‚žiť zdravo‚ a naozaj sa s týmto zámerom stotožníme, potom zachovanie si správnej váhy príde veľmi ľahko a prirodzene.

Ralph Marston, ktorý píše pre The Daily Motivator, uvádza: „Všetky vaše túžby, želania, nádeje a sny, názory, všetko čo máte alebo nemáte radi, sa vo svojej podstate sústreďuje okolo vášho cieľa.“ Môžete to vycítiť. Je to skutočne tam. Venujte pozornosť tým chvíľam, kedy ste sa skutočne cítili dobre sami sebou. Čím to bolo spôsobené? Pokračujte v hľadaní, kým nenarazíte na tak hlboký zmysel, že nemôže byť vysvetlený nijakým iným spôsobom.

Neviem kto je to Barry Munro, ale nedávno som od neho čítal úžasný výrok o sile cieľa. „Si iba taký silný, aký silný je tvoj cieľ, preto nás nechaj vybrať iba tie dôvody pre konanie, ktoré sú veľké, odvážne, spravodlivé a večné.“

A o tom skutočne stojí za to popremýšľať.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.