Ako vyzerať mlado a úspešne

Napísal  
Zaradené pod DŽENTLMEN, PÁNSKA MÓDA

picture-63Ženy si všimnú úspešného muža, no nie každý úspešný muž upúta ich pozornosť. Prečo? Pretože niektorí muži jednoducho nevedia urobiť správny dojem. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu zapôsobiť, nech už je Váš rozpočet akýkoľvek.

Nechajte si svoje zuby vybieliť
Najlepší spôsob, ako to urobiť, je nechať si ich vybieliť Vaším zubárom. Cena tejto procedúry sa môže pohybovať medzi 230 až 330 € – pre horné aj dolné zuby dokopy. Trvá to iba jednu hodinu. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete použiť domácu zubnú súpravu, ktorú nájdete vo Vašej miestnej lekárni za menej ako 30 €. Ak nechcete zájsť až tak ďaleko, môžete tiež používať zubnú pastu s bieliacimi účinkami, ktorá Vám síce zuby nevybieli, no aspoň zabráni ich ďalšiemu žltnutiu.

Opáľte sa
Cena za opálenie sa pohybuje od bezplatne až po tony peňazí – a jeho získanie môže trvať buď celé leto, alebo iba niekoľko minút. Závisí to od toho, či si zvolíte starý, zaužívaný spôsob, alebo solárium. Ak sa rozhodnete pre solárium, malo by Vás to stáť okolo 30-50 centov za minútu. To, ako často ho budete musieť navštíviť, závisí od Vášho kožného pigmentu. Ak sa však rozhodnete pre prírodné opálenie, nezabudnite použiť vhodný krém na opaľovanie a ak máte nejaké otázky ohľadom bezpečnosti, konzultujte ich so svojim lekárom. Inou možnosťou sú napríklad rôzne samoopaľovacie mlieka a krémy.

Zvážte profesionálnu depiláciu
Väčšina z nás má ochlpenie na tých nesprávnych miestach. Máme však niekoľko možností, ako tento problém vyriešiť. Akákoľvek oblasť môže byť oholená – samozrejme za predpokladu, že sa k nej dá dostať – holenie je však iba krátkodobé riešenie. Ak sú Vaším problémom malé oblasti, ako napríklad v ušiach alebo v nose, Vašou najlepšou možnosťou je elektrický holiaci strojček so špeciálnym príslušenstvom. Na väčšie oblasti môžete použiť depilačný krém, ktorý však zvykne štípať a páliť – a jeho účinky sú iba krátkodobé. Môžete tiež použiť vosk – táto procedúra je, ale dosť bolestivá. V každom prípade však existujú aj iné možnosti, ktorých účinok je trvalý. Týmito možnosťami sú elektrolýza a odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia pomocou laseru. Obe sú pomerne nepríjemné, zaisťujú však trvale účinky. Cena sa pohybuje od niekoľko od 100 €, až po 3. 300 € – to závisí od toho, koľko procedúr je potrebných.

Vyzeráte mlado a úspešne?

Kúpte si nové okuliare
Okuliare nesmú pôsobiť nudným dojmom. Jednoduchá zmena môže znamenať veľmi veľa pre zaujatie pozornosti, ktorú si prajete. Vyskúšajte okuliare bez rámu, ak ste doteraz nosili objemnejšie okuliare. Ak chcete na svoje okuliare pritiahnuť pozornosť, vyskúšajte väčšie rámy – hrubé, plastové rámy v tvare obdĺžnika. Nezabudnite na to, aby sa hodili k Vášmu typu tváre.

Zvoľte si správny oblek
Dva faktory odlišujú dobrý oblek od tých ostatných: štýl (ktorý sa síce mení, no určite nič nepokazíte jednoradovým oblekom v solídnej farbe) a materiál. Čo sa týka materiálu, určite by ste si mali zvoliť vlnu, ktorá je na trhu v rôznych druhoch, ako napríklad tvíd, flanel alebo tzv. česaná vlna. Áno, sú aj iné materiály (ako napríklad polyester), vlna je však prírodná, príjemná na nosenie, priedušná a pôsobí elegantne a nadčasovo.

Kúpte si nový pár manžetových gombíkov
Váš oblek hovorí o tom, že ste profesionál, Vaše manžetové gombíky však naznačia to, že máte aj vkus. Áno, ich prakticky účinok dosiahnete aj obyčajným gombíkom, teraz však hovoríme o šperkoch. Pekný pár nájdete aj za menej ako 30 €. A nevidím dôvod, prečo by ste nemali nosiť manžetové gombíky aj k obyčajnej košeli na zapínanie a k nohaviciam bez pukov.

Investujte do elegantnej kravaty
Kravata je vlastne jedinou skutočnou voľbou, ktorú musí muž urobiť, keď sa potrebuje slávnostne obliecť. Obleky sú totiž v základných strihoch a farbách – kravaty nám však hovoria o osobnosti muža. Každý muž by mal mať aspoň jednu kravatu na mimoriadne príležitosti. Bude Vašou výnimočnou kravatou – kravatou, ktorá je dokonalá v každom ohľade – od dĺžky a tvaru, až po jej farbu. A ak bude navyše aj hodvábna, vyhrali ste.

Dôkladne si vyčistite hodinky
Toto je prakticky zadarmo a rozhodne to prispeje k želanému efektu. Svoje hodinky môžete vyčistiť nejakou látkou bez vláken a pre špinu zanesenú v maličkých záhyboch si môžete pomôcť špáradlom. Ak sú Vaše hodinky vodotesné, použite teplu vodu a mydlo. Ak majú Vaše hodinky kožený remienok, vyčistite iba hodinky.

Kúpte si nové sako
Určite Vás láka nosiť stále, rok čo rok, to isté sako. Koniec koncov, ak Vám je v ňom teplo, nie je dôvod zbaviť sa ho, že? Nie. Investujte do kvalitného saka. Vyskúšajte kašmír, ak chcete pôsobiť formálnym dojmom, alebo zvoľte štýlové kožené sako, ak chcete pôsobiť trochu neformálnejšie.

Šaty si nechajte šiť na mieru
Nemusíte mať každý kus oblečenia šitý na mieru. Mali by ste však mať pár veci (a najmenej jeden oblek s košeľou), ktoré Vám dokonale sedia. Nie je to lacné, budete však takto vyzerať skutočne na úrovni.

Kúpte si pekný opasok
Váš opasok nech nie je iba praktickým doplnkom – drží Vaše nohavice, preto by ste mali chcieť kvalitu. Pri výbere by ste tiež mali zvážiť štýl. Čierny kožený opasok s malou striebornou prackou by mal byť vhodný pre každú príležitosť. Okrem toho, že Váš opasok musíte zladiť s Vaším oblečením (vrátane topánok), potrebujete aj to, aby Vám správne sedel. Správny opasok je taký, v ktorom Vám je pohodlne pri zapnutí na tretej dierke.

Nepôsobte staro a neúspešne
Pre každého muža funguje niečo iné, takže nemusíte urobiť všetko z tohto zoznamu. Prečo však nevyskúšať pár vecí a zistiť, čo je pre Vás najlepšie? Ak sa Vám podarí získať kompliment za niečo, čo ste z tohto zoznamu vyskúšali, viete, že ste vyhrali.


Tému článku navrhol:
N. Šutý, Nováky

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.