Vzorec, ktorý vo vašom živote VŠETKO zmení

Napísal  
Zaradené pod VODCOVSTVO

vzorec-zmeni

U + R = V
(Udalosti + Reakcie = Výsledok)

Základná myšlienka je taká, že čokoľvek, čo sa vám v živote stane (či už je to úspech alebo prehra, bohatstvo alebo chudoba, zdravie alebo choroba, blízkosť alebo samota, radosť alebo smútok), všetko je výsledkom toho, ako ste na nejakú udalosť (alebo udalosti) v minulosti reagovali.

Ak sa Vám nepáčia výsledky, ktoré momentálne prežívate, môžete si vybrať z dvoch nasledujúcich možností:

1. Môžete viniť udalosť (U).

Inými slovami, môžete viniť ekonomiku, počasie, nedostatok peňazí, nedostatok vzdelania, rasizmus, predsudky, súčasnú vládu, svoju manželku alebo manžela, prístup Vášho nadriadeného, nedostatok podpory a tak ďalej. A ak ste hudobníkom podobne ako ja, možno ste dokonca dávali vinu aj svojmu hudobnému nástroju!

Všetky tieto udalosti sa nepochybne dejú – ak by však boli rozhodujúcim faktorom, nikto by nikdy úspech nedosiahol. Existujú stovky ľudí, ktorí museli prejsť rovnakými situáciami a aj napriek tomu úspech mali.

Nie sú to vonkajšie podmienky alebo okolnosti, ktoré Vám bránia v úspechu – ste to Vy!

Častokrát myslíme veľmi obmedzeným spôsobom a ideme akoby sami proti sebe. Obhajujeme svoje seba-deštruktívne správanie (napríklad pitie a fajčenie) veľmi nelogickým spôsobom.

Ignorujeme užitočnú spätnú väzbu z nášho okolia, nevzdelávame sa a neučíme sa novým veciam, márnime čas riešením nepodstatných záležitostí a prázdnymi rečami, nezdravo sa stravujeme, necvičíme, utrácame viac ako zarábame, klameme, neprosíme o to, čo by sme chceli – a potom nechápeme, prečo nič v našom živote nefunguje.

2. Alebo jednoducho môžete zmeniť spôsob Vášho reagovania (R) na udalosti vo svojom živote (U), kým nedosiahnete také výsledky (V), aké si prajete.

Môžete zmeniť spôsob Vášho myslenia, Vašu komunikáciu, Vaše názory a postoje – a môžete zmeniť aj Vaše správanie (to, čo robíte). Iba toto totiž môžete ovplyvniť Vy.

Nanešťastie, väčšina z nás si už príliš zvykla na starý spôsob uvažovania. Automaticky reagujeme zaužívaným spôsobom na svoju manželku a deti, na svojich kolegov v práci, na svojich zákazníkov alebo klientov, na svojich študentov – a na celý svet celkovo.

Musíte nadobudnúť kontrolu nad svojimi myšlienkami, názormi a postojmi, nad svojimi snami, túžbami a denným snením a nad svojim správaním.

Všetko, nad čím budete rozmýšľať, čo budete hovoriť a robiť, by sa malo stať zameraným, mať zmysel a súvisieť s Vašimi cieľmi a hodnotami.

Ak sa Vám nepáčia Vaše výsledky, zmeňte Vaše reakcie.

————————————————
P.S. Ak by ste chceli poslať nejaký komentár, použite na to, prosím, príslušné linku nižšie.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.